Zamrożony w zamrażarce guru sześć tygodni po śmierci nadal wysyła wiadomości do swoich zwolenników

Kategorie: 

Divya Jyoti Jagriti Sansthan (DJJS) „Misja Przebudzenia Boskiego Świata”, zorganizowała własne lodówki do przechowywania ciała założyciela Ashutosh Maharaj w Nurmakhan. Maharaj umarł w nocy z 28 na 29 stycznia br. i zostało to klinicznie potwierdzone. Mimo to mistrz wrócił do świątyni, w której nauczał – tyle tylko, że przechowywany jest w zamrażarce.

 

DJJS pozyskała własny sprzęt. Wcześniej używano lodówki wypożyczane z kostnicy. Zarząd DJJS informuje, że organizacja funkcjonuje normalnie, a sprawy załatwiane są w rutynowy sposób. Elektronicznie podziękowano także wszystkim ofiarodawcom, którzy wysłali im prezenty z okazji święta Holi.

 

Vishalanand Swami, sekretarz prasowy organizacji powiedział: „Informujemy, że misja nie jest i nie była w żałobie. Jesteśmy przekonani, że Ashutosh Maharaj wróci z samadhi (głębokiej medytacji ). Nasz założyciel ponad półtora miesiąca temu przeszedł śmierć kliniczną, ale „samadhi w zamrażarce” może trwać przez dłuższy czas. Wierni okazują mahara - ji (hinduski termin, oznaczający głęboki szacunek) dla mistrza. Maharaj poprosił nas, aby chronić jego ciało, dopóki nie wróci.

 

Decyzja o umieszczeniu nauczycieli w zamrażarce została zaskarżona w sądzie. Przeciwnicy misji twierdzą, że Maharaj był przywódcą, z którym kilku znajomych nie chce się rozstać, aby zarabiać pieniądze na przetrzymywaniu ciała. Ale sąd odrzucił wniosek po tym, jak władze lokalne uzyskały dokument potwierdzający, że śmierć nauczyciela nastąpiła w wyniku ataku serca.

„Sąd w Pendżabie uznał, iż Ashutosh Maharaj jest w stanie śmierci klinicznej, a wcześniej sam wyraził chęć, aby wyznawcy sami zdecydowali, co zrobią z jego ciałem” – powiedziała Rita Kohli, prawnik z Pendżabu.

Misja została założona w 1983 roku i ma ośrodki duchowne na całym świecie.

„Gdy zamkniemy oczy, możemy mówić do Maharaja, który zapewnił nas, że wróci” – powiedział inny przywódca misji.

 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

pool – odmiana bilardu  Smile ... lub jak kto woli : GROTTESCA,MOVING STORM,LOKI KYRIOS,ZŁE MIĘSO, MIRABELKA,SZYBKI CIACH ... pfff , co za różnica       Lol  

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Tego to jeszcze nie grali -

Tego to jeszcze nie grali - guru w lodówce. Tak na marginesie inny słynny guru SaiBaba pomylił się co do daty swojej śmierci z którą to miał nastąpić złoty wiek (o czym jego wyznawcy uproczywie milczą)...

Portret użytkownika MONSTER

Manipulacja grupami ludzi to

Manipulacja grupami ludzi to jest to do czego posuwa się coraz więcej samozwańczych guru. Kłamstwa, półprawdy, kontrola psychiczna to tylko niektóre sposoby do uzyskania swoich celów. Skąd sie bierze ludzka naiwność? Ludzie którzy wpadają w sidla guru to bezbronne owieczki pragnące akceptacji i przynależności do jakiejkolwiek grupy. Nieraz zostaly odrzucone ze swojej społeczności nieraz skrzywdzone przez los i świat. Znajdując charyzmatycznego przywódce są w zamian za przynależność do społeczności zrobić dla niego wszystko. Jeszcze do niedawna mieliśmy taką sytuację tu na tej stronie. Samozwańczy guru zawładnął umyslami części użytkowników. Zwróćmy uwagę na czym polegało jego działanie. Guru usypia czujność swojej ofiary poprzez stosowanie różnych sztuczek socjotechnicznych aby następnie ukazać cel przeciw któremu podąża. Nic tak nie jednoczy jak niechęć do osób drugich i w tym tkwiła tajemnica naszego guru. Jednak nasz guru popełnil błąd -zamiast trzymać się z  góry zamierzonego celu zaczął się rozmieniać na drobne tocząc walki z coraz większą liczbą użytkowników. Wojny w komentarzach osiągnęły szczyty złego smaku wobec którego właściciel strony nie mógl pozostać obojętny. Guru aby nie stracić swoich wiernych mógł zrobić tylko jedno rozpocząć z góry przegraną walkę z administracją strony. Dlaczego to napisałem? Ponieważ istnieje analogia z artykułem użytkownik baca też postanowił się zamrozić aby nie stracić swoich wiernych. A wierni jak to wierni czekają aż kiedyś wróci z zamrażarki i powie co mają myśleć. 

Portret użytkownika MONSTER

Nie musisz sie o mnie tak

Nie musisz sie o mnie tak obawiać. Zwiódł cię mój kulturalny ton? Zapewnim cię że gdybyś mnie znała osobiście omijałabyś mnie szerokim łukiem. To całe moje pisanie to jedynie taka odskocznia od prawdziwego życia. Pisałem nieraz ze ćwiczę tolerancję i bardzo nie lubię gdy ktoś mnie prowokuje do zachowań innych niż zaplanowałem. Widzisz znowu wyszło kulturalnie Smile

Portret użytkownika żmija niczyja

nic na to nie poradzę monster

nic na to nie poradzę monster że twoje posty są jałowe i jajogłowe...wolę czytać bacę, mam gdzieś teraz twoje oburzenie że stado i manipulacja, dopóki baca nie skomentował twoich wypocin siedziałeś cicho, więc na końcu swojego posta mogłeś napisać..nie lubię bacy bo ma więcej wiernych. jesteś żałosny

Portret użytkownika baca

nie pochlebiaj sobie

nie pochlebiaj sobie monsterku az tak [ciach]
do zobaczyska i nie wyrejestowywuj się - być może za tydzien [ciach]
 
zmoderowano ,
tekst stanowczo nie na temat a do tego zbyt długi zapraszam na czat

Strony