Jezusa Chrystusa ukrzyżowano inaczej niż się to przedstawia

Kategorie: 

Przez wieki symbolem chrześcijaństwa jest Krzyż, na którym został ukrzyżowany Jezus Chrystus. Jego wizerunek przedstawiany jest z wyciągniętymi rękami w pozycji poziomej, ale nowe badania sugerują, że w rzeczywistości tak nie było.

 

Naukowcy uważają, że śmierć przez ukrzyżowanie była jeszcze bardziej brutalna, a ręce ofiary prawdopodobnie zostały przybite nad głową.

Międzynarodowa grupa do spraw badania Całunu Turyńskiego, na którym odbita jest sylwetka skazanego na śmierć przez ukrzyżowanie, twierdzi, że człowiek owinięty w płótno został powieszony na krzyżu z rękami skrępowanymi nad głową.

Całun Turyński jest najbardziej studiowanym artefaktem w historii , ale do tej pory naukowcy nie osiągnęli porozumienie, co do jego pochodzenia. Niektórzy uważają, że powstał w średniowieczu, jako swego rodzaju oszustwo. Inni twierdzą, że naprawdę zakrywał twarz i ciało Jezusa z Nazaretu.

[ibimage==20990==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
W każdym razie płótno, na którym widnieje wyblakły wizerunek nagiego mężczyzny przedstawia ścieżki krwi, która spływała po rękach, jak i inne urazy. Bez względu na to, czy Całun powstał w średniowieczu, czy nie, Matteo Borrini z Uniwersytetu w Liverpoolu napisał w New Scientist: „Jest to bardzo interesujące dzieło sztuki".

[ibimage==20991==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

"Podniesienie krzyża" - obraz Rubensa z 1610 roku

Naukowiec postanowił zbadać, czy plamy krwi pozostawione na lewej ręce są charakterystyczne dla ukrzyżowanego człowieka z rękami wyciągniętymi w kształcie litery T. W tym samym eksperymencie wziął udział inny naukowiec z Uniwersytetu w Pawii, który miał zbadać miejsca tkaniny, na które kapała krew, spływająca bezpośrednio z ran po gwoździach.

[ibimage==20992==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

"Jezus ukrzyżowany" - obraz Rubensa z 1611 roku

Obaj panowie niezależnie odkryli, że osoba, która została przybita do krzyża, trzymała ręce ponad głową.

„To było bardzo bolesne i powodowało duszności” – powiedział Borrini. „Uważa się, że ci, których krzyżowano z rękami nad głową, umierali, dusząc się”.

Na lutowym spotkaniu American Academy of Forensic Sciences w Seattle, Borrini wyjaśnił, że metody takie stosowane były podczas średniowiecznych tortur. Ekspert uważa więc, że Całun może być w rzeczywistości średniowiecznym falsyfikatem.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika trzcina_1

rozkminianie czy Jezus

rozkminianie czy Jezus istniał, czy nie jest bardzo głębokie... tak naprawdę niema odpowiedzi na to pytanie...
jedynym żródłem, które podaje, że taki człowiek żył jest Biblia, ale tak naprawdę na ile Biblia jest wiarygodna to nikt z nas niewie... była pisana przez kilka set lat, każdy coś do niej dopisywał... mogła być przepisywana, a nowy autor mógł zmieniać fakty, poprzedniego autora...
i to jest, każdego indywidualna sprawa czy wierzy, czy nie...

Portret użytkownika trzcina_1

wiem b@ronku... w tym temacie

wiem b@ronku... w tym temacie niema ani wygranych, ani przegranych...
nikt z nas niejest w stanie udowodnić jak było naprawdę, bo nie żył w tamtych czasach...
można tylko sobie pogdybać i tak jak piszesz wymienić poglądy...

Portret użytkownika aron jasnowidz

witam ,brawo ,3 posty powyżej

witam ,brawo ,3 posty powyżej napisane zostały z poziomu szacunku ,bez nienawiści i to dokładnie chciałem Wam przekazać ,oczywiście że każdy z Was ma prawo do własnego zdania i do własnej drogi ,większośc wybiera drogę neutralną ,czyli tak jak widac to w postach,  mozna stac i przypatrywac się z boku ,ważne aby nie rzygać nienawiścia i nie plluć na tych co próbują coś zmienić i nie tworzyc złej energii .Jest tu kilku bozków którym wydaje sie zę maja jakąś wiedzę i swoje przymyslenia ,dzięki temu ze inni nie wchodza z nimi w dyskusje jezykiem nienawiści to weszli na swój olimp i teraz kiedy przyszło nowe które powoduje że kiedyś będzie trzeba się jednak określić to wolą zapluć i wyzwać nowych niż cokolwiek sprawdzić .Wiele osób z tego forum trafiło do mnie na rozmowe ,z problemami które tu wysmiewacie z podczepieniami obcych i zła i prawda jest taka że Góra najpierw walczy o każdą pogubioną duszę ,o każdą nieszczęśliwą ,chorą isote a gdy te isoty będa przy świetle dopiero zajmie się tymi co stoją w rozkroku między światłem i mrokiem . Ponieważ oni sa zdrowi ,maja rozum i dano im czas aby zobaczyc znaki i samemu zdecydować i zrozumieć co się dzieje ,dlatego nie neguje waszej postawy ,jeszcze rok temu zachowywałem sie identycznie ,ważne jest abyście nie karmili się zła negatywną energią ,tylko spokojnie przypatrywali się temu co się dzieje i zaczęli czytać znaki .Jest też tu kilka pomiotów szatana które musza karmić swego pana i to czuć w ich wypowiedziach w ich sprzecznościach w postach raz pisanych z poziomu ludzkiego a raz z poziomu nienawiści otwartej bramy dla zła i im więcej osób nie będzie wdawało się w taka dyskujse tym mniej energii dostarczy on swojemu panu a co za tym idzie sam zacznie wracać do światła ,bo gdy nie ma na kogo pluć to pomyśli że chyba jednak oni mają rację a nie ja skoro nikt ze mną nie rozmawia .Zapraszam wszystkich zainteresowanych do grupy nasz nowy świat i wszystkich chorych ,ludzi pogubionych na moja stronę na facebooku aron jasnowidz-diagnosta,pozdrawiam

Portret użytkownika golem

Do Arona: Chcę jedynie poznać

Do Arona:
Chcę jedynie poznać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Nic więcej mnie nie interesuje, a to że mam taką a nie inną osobowość i nie musi to się podobać tym z "góry" (nieważne kim są). No dobra wieszają się, ale mnie to też nie obchodzi, bo nieraz przekonałem się, że nad słabeuszami nie ma co się litować. Jak ktoś jest słaby to i się nie zstanowi, więc jak chce to niech zalicza sobie samobója. Doświadczenia nauczyły mnie obojętności wobec tych, co czuli się tacy ponad "biedakami", a jak do nich bieda zapukała to płacz, lament i autodestrukcja. W kretyństwach channelingowych mówiących o tym, że bycie kimś postronnym i nie angażującym się w jakieś marne tragedie okazało się jednym z niewielu wskazówek, które można uznać za przydatne. Na razie jedynie toeretyzujesz, ale jak sobie wyobrażasz to przejście z pieniędzy do tej całej wolności? Dlatego wspomnialem o obiecankach cacankach takich jak program Nesara. Jak nic na ten temat nie wiesz to po prostu przyznaj się do tego, a nie k..wa owijasz w bawełnę. Dobrze wiem, że samej istoty działania finansów nie rozumiesz zbytnio. Sam nie jestem jakimś geniuszem, ale jestem w stanie zdać sobie sprawę z tego, że takie nawoływania do zamiany w jakieś gołąbki pokoju i to z miejsca za bardzo mijają się z celem. Albo zaczną wprowadzać ten program w życie (o ile nie jest to jakiś stek bzdur), albo robię swoje i w razie powodzenia mojej operacji będę najiększym przeciwnikiem inicjatywy odnośnie tymczasowego systemu finansowego.
Jak żądam konkretów to żądam konkretów. Czy ja się niejasno wyrażam? Jestem jakimś półgłówkiem? Nie będę pisać z ludźmi, których wcześniej miałeś na myśli, bo wiem, że nie znają odpowiedzi na moje pytania. Aha i ponadto będę dokonywał wszelkich starań, żeby wyposażyć się w niezbędną "zabaweczkę" przeciw wszelkiej maści kosmicznemu dziadostwu, jakie tylko będzie starało się być nieproszonym przeze mnie gośćmi. Do mnie nikt spoza Ziemi nie będzie miał prawa wstąpić, a jeśli chodzi o teren lokalny to o propagandę z mojej strony nie będzie ciężko tym bardziej, że prowadzę bloga antychannelingowego, gdzie wyśmiewane i krytykowane jest wszystko, co dla niektorych na pozór nie jedzie hipokryzją.

Portret użytkownika aron jasnowidz

Dane jest ci widzieć i

Dane jest ci widzieć i słyszeć to co wypuszczają na wolność ,wiedza ,nauka ,religie ,to wszystko służy jednemu aby ci co ustawili ten świat rządzili nim nadal i mieli niewolników do pracy i do zasilania istot obcych energia .Dali wam wiedzę i programy fałszu i obłudy a wy łapiecie się tego jak tonący brzytwy i tniecie jeden drugiego ta brzytwa aż w morzu zostanie jeden ,który nie będzie miał już kogo ciąć wiec ostatnia rzeczą jaką zobaczy będzie szczeka rekina i zostanie po was pustka a morze z rekinami dalej będzie trwało a mogliście wziąć brzytwy i popłynąć wszyscy na ląd i stworzyć coś pięknego ,innego zamiast zazynać się nie znaczącą wiedzą .Idzie nowe jakie nie znane było nikomu ,nie byli przygotowani na boska interwencję ,na to ze przybędą najwyższe istoty jakie są w procesie reinkarnacji i ze to one zaczną zmieniać to nad czym jeszcze nie panują a mianowicie nad pogoda.Do tego przybyli ci których boją się wszyscy bo mogą niszczyć wszystkie rasy w imię dobra ,stad widzisz to co nie powinno się zdarzyć ale nie czytasz tego z poziomu nowego tylko z poziomu wiedzy i rozumu z 3 wymiaru .Dlatego pokazali ci ze jeżeli będą chcieli to dadzą 2 papieży ,śnieg i grad tam gdzie go nigdy nie było i teraz cala wiedzą jaka posiadasz jest niczym w porównaniu z tym co się dzieje i co mogą zrobić ,dlatego nie mam sensu przekonywać się z poziomu nienawiści kto ma rację tylko zobaczyć co się dzieje i przyłączyć się do tych co popierają ten bandycki system lub do tych co mają go obalić a ponieważ sami jako ludzie nie jesteśmy w stanie przegonić rasy wyższe które podczepiaja się pod nas dlatego widzisz powrót ras wyższych dobrych i dusz oswieconych .Nie neguje twojej wiedzy tylko staram się wam przekazać ze nie ma ona żadnego znaczenia w obliczu tego co się dzieje bo jeżeli wygra dobro to poznacie całość stworzenia ,będzie wam dane poznać całe zło i oszustwo tego świata i cala historie od potopu .Kolejny znak to 2 filmy które są w kinach Noe i Jezus ,to nie przypadek ze takie imiona które wiszą na bilbordach mają przypominać wam i kojarzyć się z potopem i z tym który oświecal ludzi ,a jak już pisałem znaków będzie wiele i wiele zostanie pokazane ,ważne co z tym zrobicie ,czy będziecie karmić zło i obcych czy walczyć o normalny świat dla swoich dzieci.pytasz jak oni mogą zniszczyć system monetarny ,to proste znak miałeś wczoraj przyjacielu ,wybuch na słońcu i juz nie było łączności i obrazu w satkach, wiec jeżeli odpala takich wybuch jaki był w stanach to wyłącza cala elektronikę na świecie i to na tak długo ze skasuja wszystkie systemy bankowe ,obronne ,medialne i wówczas nie będzie gdzie siać nienawiści tylko przyjdzie czas na przetrwanie i mam nadzieje ze nie zrobią tego w zimie bo wiele tego nie przeżyje .Pomagam ludziom z podczepieniami ,z ludźmi którzy rozmawiają z duchami ,z obcymi ,wiec moja wiedza nie wynika ze szczątków które złapie w necie ale z wymiarów o których ty i inni nie chcą nawet słyszeć z nieszczęść których nie jesteś sobie w stanie wyobrazić ,dlatego kierują mnie tam gdzie duza jest nienawiść i zawiść ale gdzie są ludzie którzy wierzą i chcą coś zmienić i dla nich nie ma znaczenia czy wiesz o jakimś programie czy jak funkcjonuje bank centralny ,ale to czy będą mogli przejść w nocy przez miasto i czy ich niepełnosprawne dziecko będzie miało opiekę medyczną i oto walczymy a ze za tym idą zmiany na każdym poziomie to powinniśmy się tylko cieszyć wspólnie a nie obrzucać się błotem .Polacy nienawidzą ludzi którzy maja inne zdanie niż większość ,nienawidzą ludzi z darami bo boją się tego czego nie ma w książkach czy w necie a właśnie w tym narodzie Góra dala ludzi którzy zmienią świat i pokażą temu niby przy Bogu narodowi ze myli się w każdym aspekcie i ze nowe będzie zupelnie inne niż się spodziewali.Bo będzie w zgodzie z istotą stworzenia ,bez Religi ,z wiarą w jednego Boga stwórca wszystkiego ,z życiem wraz z istotami obcymi. Wiec jak pochwalisz się czyms wyjątkowym albo jak zamienisz niemożliwe w mozliwe to wówczas porozmawiamy o tym ze masz rację, ze nie ma obcych ,szatana i ze to ludzie rządzą na ziemi .w ostatniej medytacji miałem spotkanie z aniołem który opiekuje się jedną z naszych uzdrowionych dziewczynek ,i gdy zapytałem go czy ktoś może robić wielkie rzeczy na tej ziemi bez wiary w Boga ,a on mi na to Przecież gdybyśmy komuś pozwolili na takie rzeczy to zaprzeczylibysmy swojej egzystencji wiec tylko ci co idą z jego blogoslawienstwem mogą zamieniać niemożliwe w możliwe .po tej odpowiedzi nie miałem już więcej pytań ,bo na resztę czyli jak to zrobić aby z nimi rozmawiać odpowiedzi juz znam.Zapraszam cie do mojej grupy na Facebooku nazywa się nasz nowy świat tam znajdziesz ludzi którzy maja różne dary i widzieli rzeczy o których czytałeś ale w które nie wierzysz .

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

b@ron... Istniał zapewne taki

b@ron... Istniał zapewne taki człowiek, tylko jego historia była zupełnie inna.. Jednym z takich chrystyusów jest niejaki jusz... zaraz zaraz... ka ma na koncu chyba ... nie?
 Otóż umartwia się stale na IM i jest kryzżwany na niezliczone sposoby ale i tak chce nas zbawić,,, Na ZNZ już został ukrzyżowany skutecznie, więc zmarł i tu u nas na IM zmarwychwstał...
 Tylko nie wychodzi mu krzyżowanie z samicą... no wiesz z tym potomstwem nie za bardzo...
 mu ta krzyżówka wychodzi...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Podaj jeden tylko dowód.. A

Podaj jeden tylko dowód.. A już będę błagał go o przebaczenie ...
 To, że jakiś rabin zakombinował tą postacią by zostać władcą Rzymu i zwierzchnikiem cesarstwa rzymskiego, wykorzystując zachlanność władzy cesarza Konstantyna to niczego nie dowodzi siostro juszko...

Strony