Bliźnięta syjamskie w Indiach potraktowane jako boży dar

Kategorie: 

Bliźnięta syjamskie Shivanath i Shivram Sahu wywołały poruszenie w Indiach, kiedy przyszły na świat. Learze uznali ostatnio, że dwunastoletnich braci, zrośniętych w pasie, można rozdzielić, ale rodzice odmówili. Chcą pozostawić wszystko tak, jak jest.

 

Bracia urodzili się w małej wiosce w pobliżu Raipur w środkowych Indiach. Mają dwie nogi i cztery ręce. Kiedy się urodzili, lokalni medycy uznali, że dzieci są zdrowe, ale nie można ich rozdzielić. Chłopcy mają wspólny żołądek, ale niezależne płuca i serca.

Dzięki codziennym treningom Shivanath i Shivram nauczyli się robić wszystkie czynności wspólnie przy minimalnym wysiłku. Nawet przy grze w krykieta i innych zabawach sportowych korzystają w synchronizowany sposób z wszystkich sześciu kończyn.

Shivanath, który wydaje się słabszy, powiedział: „Nauczyliśmy się wszystkiego. Jeździmy na rowerze do szkoły i gramy w krykieta”.

Chłopcy uczą się bardzo dobrze i są uważani za najzdolniejszych uczniów w szkole. Ojciec Raj Kumar jest z nich bardzo dumny. Troszczy się bardzo o swoje dzieci i nie pozwala opuszczać im granic wioski. Mężczyzna jest jeszcze ojcem pięciu córek.

Kumar mówi, że nie da lekarzom rozdzielić braci, nawet jeśli operacja może być zrobiona bezpłatnie i zapewni samodzielność chłopcom.

„Bóg ich tak stworzył i tak musi zostać” – powiedział ojciec w wywiadzie udzielonym Mail Online.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Strony