Uczeń sfotografował ducha, strzegącego wojskowe mogiły

Kategorie: 

Brytyjski nastolatek na całe życie zapamięta wycieczkę szkolną na cmentarz wojskowy w Neuville –Saint - Remy we Francji. Chłopak sfotografował ducha, strzegącego groby poległych żołnierzy.

 

14-letni Mitch Glover z brytyjskiego miasta Royal Leamington Spa przybył do Francji w ramach wycieczki szkolnej poświęconej upowszechnianiu pamięci miejsc pochówku żołnierzy pierwszej wojny światowej.

W Neuville – Saint – Remy chłopak zrobił kilka zdjęć. Po przybyciu do domu Mitch zaczął przeglądać fotki, chcąc zachować te najbardziej udane. Na jednej z nich zauważył upiora, stojącego obok jednej z mogił.

„Interesuję się historią wojen światowych, więc wziąłem udział w objeździe cmentarzy” – powiedział 14 – letni Brytyjczyk dla Post Online. „Kiedy fotografujesz cmentarz telefonem nie czujesz nic szczególnego. Niczego się nie boisz. W pośpiechu zrobiłem kilka zdjęć, aby następnie wybrać te najlepsze i zapomnieć o nich aż mi się kiedyś znowu coś przypomni. Siedząc na kanapie w moim pokoju uświadomiłem sobie, że udało mi się sfotografować ducha. Oczywiście, od razu powiedziałem o tym mojej mamie, ku jej zaskoczeniu".

Nastolatek i jego matka, 50 - letnia Sue, starannie studiowali obraz i doszli do wniosku, że postać ucieleśnia ducha żołnierza, który służył w czasie pierwszej wojny światowej.

„Kiedy syn przyszedł do mnie z tą wiadomością, nie uwierzyłam mu na początku” – mówi Sue. „Przyjrzałam się bliżej tej postaci i uświadomiłam sobie, że on ma rację. Patrzyliśmy na inne zdjęcia, ale były tam tylko krzyże. Na jednym zdjęciu widmo przypomina postać niemieckiego żołnierza i wyraźnie widać je na tle niemieckich grobów. Potem mój przyjaciel powiedział, że duch wygląda jak żołnierz z karabinem ze szkockiego pułku. Rzeczywiście wydaje się, że duch wojaka wciąż strzeże groby poległych żołnierzy".

Mitch jest teraz przekonany, że udało mu się uchwycić ducha stróża cmentarza wojskowego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Paweł

ale pierdoly...na rowni z

ale pierdoly...na rowni z fundacja nautilius...chyba wierzycie ze takie nawiedzone osoby jak homo sapiens albo baca to lykna...ten portalik zeszedl na psy...tanie sensacje z d...wziete...kontrola umyslu i bajeczki...

Portret użytkownika d3xt3r

Duch i na dodatek ubranie

Duch i na dodatek ubranie nosi bardzo ciekawe jak ubranie stało się duchem?
Jeśli już mam wierzyć w takie rzeczy to wydaję mi się, że to nie są duchy tylko jakieś hologramy które wyświetlają nam się z przeszłości, ale duchy to raczej nie są ;P

Portret użytkownika pasjonat

Takie zdjecie mozna zrobic

Takie zdjecie mozna zrobic nakladajac 2 fotografie na siebie nawet nie trzeba uzywac programu do obrobki. Dlatego nigdzie nie ma oryginalu ktory by zdemaskowal tzw echo historiogramu w exifie.

Myślę, więc jestem...

Strony