Życie po śmierci istnieje

Kategorie: 

Eksperci z Uniwersytetu w Southampton stwierdzili, że pacjenci po zatrzymaniu pracy serca przez kilka minut pozostają świadomi ... To w jakiś sposób udowodnia istnienie życia po śmierci.

 

„Serce nie bije. Czas zgonu 17:34”. Podobne wyrażenia, które bardzo często można usłyszeć w serialach o tematyce medycznej, w rzeczywistości mogą być całkowicie błędne. Zjawiska doświadczeń bliskiej śmierci (występujące podczas śmierci klinicznej lub w wizji śpiączki, czy głębokich doznań) intrygują ludzi od dawna. Objawy zostały już dobrze zbadane i opisane tj.: poczucie opuszczenia ciała, poczucie spokoju i ciszy, przemijanie życia przed oczami i pojawienie się białego światła.

Jednak nauka poszła dalej. Przez ostatnie dziesięć lat grupa naukowców, pracujących na Uniwersytecie w Southampton, badała pacjentów, którzy przeżyli zatrzymanie akcji serca i doświadczyli bliskości śmierci.

 

„Jeśli chodzi o śmierć, większość ludzi twierdzi, że albo jesteś żywy albo martwy” - mówi dr Sam Parnia, nauczyciel na Uniwersytecie w Nowym Jorku i jeden z inicjatorów badań w Southampton. „Już wykazaliśmy, że istnieje pewien moment śmierci, który rozpoczyna się po zatrzymaniu akcji serca i trwa przez pewien czas”.

Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, iż życie po śmierci naprawdę istnieje.

Specjaliści udowodnili realność okresu aktywności świadomości, nawet po zatrzymaniu akcji serca. W tym celu, naukowcy przebadali 2060 przypadków niewydolności serca w 15 szpitalach w Wielkiej Brytanii, Austrii i Stanach Zjednoczonych. 140 z 330 pacjentów, którzy przeżyli, mówili o przebłyskach świadomości przed reanimacją. Jedna na pięć osób mówiła o poczuciu spokoju i spełnienia. Niektórzy twierdzą, że widzieli światło i mieli uczucie latania lub spowalniania czasu. Ktoś porównał to uczucie z doświadczeniem podczas nurkowania głęboko pod wodą.

Cokolwiek to było, większość ekspertów była zaskoczona czasem trwania okresu retencji świadomości, gdy pacjent znajduje się w stanie śmierci klinicznej.

„Wiemy, że mózg nie może funkcjonować po zatrzymaniu serca” - wyjaśnia dr Parnia. „Jednak na podstawie tego badania widać, że ludzie mogą być „przy świadomości” trzy minuty po zatrzymaniu akcji serca”.

 

Na przykład, jeden 57-letni pacjent powiedział, że słyszał odgłosy pojazdów i rozmowy lekarzy wokół niego po ustaniu pracy serca. Jego słowa potwierdzają prowadzane przez wiele lat badania.

 

„Przez 25 lat poznałam dziesiątki ludzi, którzy mogli szczegółowo opisać, co się dzieje wokół nich, choć chirurdzy, anestezjolodzy i inni pracownicy byli gotowi przysiąc, że pacjent był nieprzytomny i nic nie widział, i nic nie pamiętał" - powiedział Jean - Pierre Jourdan, lekarz i specjalista, członek zespołu badawczego.

 

„Doświadczenie pokazuje, że odczucia bliskiej śmierci doświadczyło miliony ludzi, ale naukowe potwierdzenie tego jest bardzo trudne” - przyznaje dr Man. „Wiele osób zakłada, że to były tylko halucynacje, ale uczucie było bardzo realne. Takie doświadczenia, oczywiście, przeżyło o wiele więcej ludzi, ale nie pamiętają nic z powodu uszkodzenia mózgu lub przyjęli leki, które wpłynęły na pamięć”.

 

To doświadczenie na dużą skalę może zmienić kierunek badań na temat śmierci. W 2013 roku słynne białe światło w końcu ujawniło swoją tajemnicę. Naukowcy Uniwersytetu Michigan wyjaśnili to wybuchem aktywności mózgu po zatrzymaniu serca.

 

Eksperci wykonali elektroencefalogram (to nagranie impulsów elektrycznych w mózgu)u  dziewięciu szczurów po zatrzymaniu akcji serca. Po 30 sekundach u wszystkich gryzoni obserwowano aktywność wypustek w mózgu.

 

Jak by nie było, wniosek ten poddano krytyce. Jean - Pierre Jourdan, który jest wiceprezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań Doświadczeń Bliskiej Śmierci dowód o istnienie światła białego nie może być uznany za przekonujący.

 

„Nie można wyciągnąć wniosków z tego, co może zdarzyć się z człowiekiem na podstawie tego, co zaobserwowano u szczurów" - powiedział Jourdan w wywiadzie udzielonym magazynowi Atlantico w sierpniu ubiegłego roku.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika baca

och życie po śmierci na pewno

och życie po śmierci na pewno istnieje - to jest dobra wiadomość...
ta lepsza jest taka że katolicy grzeszą na potęgę a jak nie grzeszą to i tak lubią pokutować za grzechy innych... więc idą na bank do piekła...
sory naiwniaki ale skoro życie nie jest sprawiedliwe to dlaczego życie po śmierci miało by być?
hy hy hy...

Portret użytkownika Ewito

baca...czyli Ty nie

baca...czyli Ty nie grzeszysz, ani nie pokutujesz za grzechy innych...zatem piekło pewnikiem Ci nie grozi, sprawiedliwie trafisz do przybytku wiecznej radochy Smile Blum 3

"Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"
"Dziwny jest ten świat......gdzie człowiekiem gardzi człowiek"

Portret użytkownika Io600

To jest trochę tak jak z

To jest trochę tak jak z diagnozą balistyczną. Ktoś pociągnął za spust i pistolet wypalił, ale pocisk nie wystrzelił. Skoro nie wystrzelił, to znaczy, że wcale nie znajdował się poza lufą. Po prostu coś sie z nim innego działo. Pocisk już wystrzelony nie wróci na miejsce. Nie można też zbadać broni i określić co stało się z pociskiem. A można ją badać na tysiąc pięćset sposobów i wyciągać różne wnioski i wydawać na to fundusze naukowe. Mam wrażenie, że obecnie naukowcy niczego nie odkrywają, tylko rozkładają rzeczy coraz drobniej na czynniki pierwsze.

Portret użytkownika ghghgh

dusza, jeśli istnieje to na

dusza, jeśli istnieje to na pewno musi byc jakiś haczyk, gdzie znajduje sie na niebie swiecąca gwiazda która daje swiatłośc niebios którą widzą dusze. najpierw gwiazda, później mocne światło. dzie to jest? osoby z pogranicza śmierci powinny wiedzieć coś o kosmosie, a nie widziec tylko co się dzieje na sali szpitalnej.  to co sie dzieje na sali szpitalenj że widzie osoba nieprzytomna to nei jest żadne zjawisko paranormalne ponieważ są nawet kamery które widzą przez ściany, mózg widzi co się dzieje ponieważ ludzki mózg świeci i dlatego zamkniete oczy widza co sie dzieje.

Portret użytkownika Io600

Oczyszczenia duszy można

Oczyszczenia duszy można dokonać tylko w wielkim cierpieniu, niestety, po to dusze wybierają sobie ciała i rodzą się w określonej lokalizacji. Moja dusza musi być cholernym kozakiem, bo mimo sporego cierpienia nadal utrzymuje to ciało przy życiu. Ludzie, którym się dobrze żyje muszą mieć za sobą piekło, przeżyte w poprzednich wcieleniach. Na wszystko trzeba zarobić, i to bez kredytu. Dlatego na Ziemi jest taki hardcore... I dlatego nie chce mi się wierzyć, że tylko taka planeta cierpienia mogłaby istnieć w naszej galaktyce. To byłoby zbyt brutalne. Jeśli ktoś ci powie, że trafisz do piekła, to popraw go, że już w nim jesteś, a on jest tu razem z tobą Smile

Strony

Skomentuj