Hinduska usuwa ciała obce z oczu przechodniów za pomocą widelca

Kategorie: 

Po raz kolejny tradycyjne, indyjskie metody pielęgnacyjne szokują użytkowników Internetu. Ostatnio wiele pisze się na temat zabiegów czyszczenia oczu, które przeprowadzone są powszechnie na ulicach indyjskich miast.

 

Na YouTube opublikowano ekscytujący film, na którym widać, jak usuwany jest piasek i kurz z oczu przechodniów przy pomocy małego, stalowego pręta, przypominającego widelczyk. Usługa, która Europejczykowi może wydać się dziwna, kosztuje tylko 25 rupii indyjskich (około 0,25 dolarów) i jest bardzo popularna wśród Hindusów.

 

Film, nakręcony i przesłany z telefonu komórkowego Nokia N8, dokumentuje zabieg przeprowadzony w stanie Tamil Nadu, około 70 km od miasta Tiruchirapalli – pisze Mail Online.

 

Procedura rozpoczyna się od tego, że pod górną powiekę lewego oka staruszka wkłada małe, metalowe narzędzie. Potem zaczyna nim „szorować” powierzchnię gałki ocznej, usuwając brud i kurz. Zakończenie procesu polega na umieszczeniu zawartości narzędzia w dłoni klientki lub klienta. Potem ta sama procedura powtarzana jest w prawym oku.

 

Należy pamiętać, że tradycyjne indyjskie zabiegi nie po raz pierwszy szokują opinię publiczną. W Indiach bardzo popularnym zabiegiem jest upuszczanie krwi u ludzi chorych na raka. Chorzy, z otwartymi ranami wystawiani są na działanie słońca, ponieważ panuje przekonanie, że w ten sposób może nastąpić uzdrowienie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika andy

Jedna wielka ściema. Ten brud

Jedna wielka ściema. Ten brud ktory rzekoma jest w oku jest tak naprawde schowany za paznokciem hindusa ktory przeprwadza zabieg. Jak byłem w Indiach to proponowali mi identyczny zabieg  wuchu , a sztuczka i trik
polega na tym ze cały łó j ma za paznokciem schowany. To wyciaganie kasy.

Portret użytkownika b@ron

bo Indie, to dziwny

bo Indie, to dziwny kraj...piasek z oczu usuwać widelcem...masakra...w każdym cywilizowanym kraju już od dawna do tych celów znacznie lepiej sprawdza się kerszer...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!