Kategorie:
Kobiety bardziej niż mężczyźni wierzą w życie po śmierci. Tak wynika z ustaleń brytyjskich naukowców. Przeprowadzili oni wywiady z około 9 tys. ludzi w Londynie. Większość wierzących zdaje sobie sprawę, że istnieje życie po śmierci. Grupę tą reprezentowali głównie przedstawiciele islamu i chrześcijaństwa, pisze Raut.
Eksperyment wykazał, że zainteresowanie życiem religijnym brytyjskiej populacji utrzymuje się na stałym poziomie. Jednakże za każdym razem, wyniki były różne. Niedawno po raz kolejny grupa naukowców przeprowadziła badanie wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii na temat wiary w Boga i życie pozagrobowe.
Badania prowadził Anglik, profesor David Voas. Jego celem było sprawdzenie, czy ludzie wierzą w Boga i istnienia życia po śmierci, a także poznanie korelacji między tymi zagadnieniami. W eksperymencie wzięli udział Brytyjczycy, przedstawiciele obu płci w wieku 40 lat. Badania wykazały, że kobiety częściej deklarują wiarę w życie pozagrobowe. Około 60 procent niewiast i tylko 35 procent mężczyzn wierzą w istnienie życia po śmierci.
W tym samym czasie w istnienie Boga wierzy około 45 procent mężczyzn i 65 procent kobiet. Najbardziej fanatyczni wyznawcy to muzułmanie. Spośród nich aż 88 procent trwa w swojej wierze, ale przytrafiło się też w tej grupie kilku ateistów. Wszyscy, którzy wierzą w Boga, wierzę w życie po śmierci. Prawie jedna trzecia wierzących zaprzecza jednak istnieniu życia pozagrobowego.
Przypomnijmy, że życie po śmierci jest ideą religijną. Po upadku zewnętrznej powłoki (śmierci osoby) dusza nadal żyje. Przedstawiciele tego poglądu wierzą, że dusza jest nieśmiertelna i jest w pełni zdolna do powrotu do świata materialnego w każdym innym wcieleniu. Niektórzy uważają, że dusza idzie do piekła, czy do nieba, z powodu ziemskiego życia człowieka. Taka wizja pomaga wielu łatwiej przetrwać utratę bliskich i pogodzić się ze śmiercią, a także uniknąć grzechów w teraźniejszości.
Do tej pory nikt nie jest w stanie dać dokładnej odpowiedzi na temat istnienia życia po śmierci. Jednak zdarzały się przypadki, w których ludzie doświadczyli śmierci klinicznej. Mówili potem o wizji jasnego światła i chęci dążenia do niego. W religii lot do światła symbolizuje walkę o życie.
Komentarze
W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!
Myślę, więc jestem...
Myślę, więc jestem...
Skomentuj