Brytyjscy naukowcy „potwierdzili” istnienie abchaskiej Yeti

Kategorie: 

Brytyjscy genetycy potwierdzili istnienie abchaskiej Yeti Zana z Thina, która była pół człowiekiem, pół małpą – pisze The Times. Badania prowadził emerytowany profesor Bryan Sykes wraz zespołem naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

 

Według Sykesa, badania genetyczne wykazały u potomstwa Zany występowanie genów z Afryki Zachodniej, które nie należą do gatunku Homo sapiens. W rezultacie brytyjski ekspert oświadczył, iż Zana należała do różnych podgatunków współczesnych ludzi. Przodkowie Zany żyli ponad 100 tys. lat temu w Afryce, a następnie osiedlili się na Kaukazie.

Sykesowi nie udało się wcześniej udowodnić, że dwumetrowa kobieta Zana, pokryta gęstym włosem, była afrykańską niewolnicą, którą na Kaukaz przywieźli kupcy w dziewiętnastym wieku. W tym przypadku geny zgadzały się z tymi, które są dostępne u osób mieszkających na południe od Sahary. Porzucono jednak tę teorię.

Bryan Sykes zapowiada publikacje wyników swoich badań w czasopismach naukowych, choć środowisko akademickie odnosi dość sceptycznie do jego ustaleń.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!