Reagan proponował Gorbaczowowi sojusz wojskowy w przypadku ataku obcych

Kategorie: 

Ronald Reagan był wielkim miłośnikiem fantastyki, czym porażał swoich współpracowników, a raz nawet Michaiła Gorbaczowa, sekretarza Komitetu Centralnego KPZR.

 

Prezydent Regan i Gorbaczow spotkali się w 1985 roku. Przywódca Stanów Zjednoczonych zaproponował wówczas przywódcy ZSRR połączenia sił w przypadku zagrożenia Ziemi przez kosmitów, pisze gazeta Daily Express, odnosząc się do książki Davida Clarka pt. Jak obcy przejęli świat.

Gorbaczow, gdy usłyszał propozycję, skierował rozmowę na inne tory. Reagan był zagorzałym fanem opowieści o kosmitach i naprawdę wierzył w ich istnienie. Zabawne historie z tym związane zdarzyły się więcej niż jeden raz. Na przykład, kiedy Reagan poruszył swój ulubiony temat podczas spotkania z uczniami szkół średnich w stanie Maryland.

[ibimage==24451==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Po tym incydencie Colin Powell, doradca ds. bezpieczeństwa, musiał uważnie studiować zawczasu wszystkie przemówienie prezydenta i skupiał szczególną uwagę na „zagadnieniach międzyplanetarnych”. Reagan wierzył, że ma prawo mówić o obcych w imieniu narodu amerykańskiego.  Wówczas 57% Amerykanów twierdziło, że wierzy w istnienie kosmitów.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Strony