Pięćdziesięciu lekarzy nie umie powiedzieć, na co choruje ten chłopiec

Kategorie: 

W Indiach żyje dwunastoletni chłopiec, cierpiący na bardzo rzadką chorobę. Mahendra Ahirwar ma słabe mięśnie szyi i nie może utrzymać głowy w pionie - ta spada ciągle na jego klatkę piersiową , a następnie na prawe ramię. Rodzice dziecka twierdzą, że lepiej być martwym niż ciągle cierpieć z powodu tej choroby.

 

Rodzice chłopca - 40-letni Mukesh i 35 - letnie Sumitra - twierdzą, że dziecko badało pięćdziesięciu lekarzy, ale nikt nie był w stanie zdiagnozować choroby. Ahirwar nie może nic robić. Cały dzień przesiaduje w rogu pokoju. Ojciec czasami targa na rękach nastolatka, choć Mahendra może poruszać się na czworakach.

„Co będzie, jak chłopiec dorośnie” – żali się matka. „Jeśli lekarze nic nie potrafią zrobić, niech Bóg pomoże”.

Mahendra ma dwóch braci w wieku 10 i 16 lat, a także 14 - letnią siostrę. Oni, podobnie jak rodzice są zdrowi.  Choroba u Mahendra ujawniła się w szóstym miesiącu życia. Początkowo myślano, że to jakaś przejściowa słabość, która minie, ale w wieku trzech lat chłopiec nie był w stanie utrzymać głowy w pionie. Aby otrzymać opiekę medyczną, Mukesh musiał pożyczyć pieniądze od znajomych. Jako pracownik budowlany dostaje około 200 rupii (tj. około 3,2 USD) dziennie.

„Chciałbym zobaczyć, jak mój syn pójdzie do szkoły i będzie bawił się z innymi dziećmi. Chcę, aby miał normalne życie i mam nadzieję, że pewnego dnia to się stanie" - powiedział Mukesh.

Mahendra nie chodzi do szkoły, a jego grono przyjaciół ogranicza się tylko do braci i kuzynów.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Takitam

Tam jest totalna atrofia

Tam jest totalna atrofia mięśni. Zwróćcie uwagę na jego ręce zupełnie pozbawione mięśni. Nie wiem co tych "50-ciu  lekarzy" robiło na studiach. To szkolny przypadek niewchłaniania białek. Albo ich nie trawi albo po prostu głoduje.

Portret użytkownika Medium

Kołnierz ortopedyczny nie

Kołnierz ortopedyczny nie naprawi chłopcu wszystkich mięśni, ale spowoduje, że jego świat nie stawałby na głowie. Jak zwykle w Indiach widać bardzo zaniedbane "przypadki" medyczne. Kołnierz doprawdy nie kosztuje drogo.
 
 

Portret użytkownika Kazek12

To nie  lekarze, to

To nie  lekarze, to  sprzedawcy  śmierci farmakologicznej z  produkcji  amerykańskich  i  niemiecklich  koncernów farmacutycznych. Oni  potrafia  tylko opracoiwywac  procedury  śmierci , a  nie lerczenia. To skorumpowane całkowicie  środowisko smierci.

Portret użytkownika Roki

Kłamco łatwo cię przejrzeć,

Kłamco łatwo cię przejrzeć, bo ziejesz nienawiścią jak szatan. Tak się składa że każdy człowiek będący świadomym kocha samego siebie nawet taki chłopiec może cieszyć się życiem oczywiście poza tzw. chorymi psychicznie o których zresztą niegdyś mówiono demona ma hmmm coś czego nauka nie może udowodnić bądź zaprzeczyć. Przecież to ludzkie [ciach] odbierają radość życia takim i innym ułomnym, czy jakoś nie w pełni sprawnym ludziom. To nie Bóg krzywdzi to ludzkie kanalie swoim plugawym śmiechem, bezgraniczną pogardą, swym totalnym brakiem MIŁOŚĆI krzywdzą takich jak ten chłopiec.
 
edit: skasowano
Niezgodne z regulaminem
/mod/
 
 

Idę se przez Warszafkę patrzę i z trudem oczom wierzę. Ludzie dzieci zamiast dobra, Boga, Jezusa Chrystusa, Dobrej Nowiny, Życia Wiecznego wybierają zombi, apokalipsę, śmierć, gwałt, zniszczenie...

Portret użytkownika paul

Wszystkie

Wszystkie przykrości,złości,ułomności,zniewolenia,choroby,niemoce powoduje nie Bóg,nie człowiek tylko szatan - nie rozumiecie tego? Zachęcam do przeczytania Pisma świętego Nowego Testamentu .Pan Jezus odpowie na podstawowe pytania każdego kto do Niego przyjdzie.

Strony