Dusza rozdzielona między sercem i mózgiem

Kategorie: 

Mózg, umierając, zaczyna intensywnie pracować, wymieniając gorączkowo sygnały z sercem. Naukowcy nie tracą nadziei, aby zrozumieć naturę wizji, o których czasami opowiadają ludzie, którzy wrócili z tamtego świata.

 

Niektórym naukowcom nie daje spokoju to zjawisko. Wszyscy, którzy doświadczyli śmierci klinicznej, opowiadają przeważnie o tym samym. Mówią o tunelu, przez który lecieli do jasnego światła, o spotkaniu ze zmarłymi krewnymi, o aniołach. Dodatkowo podkreślają fakt, że widzieli się od zewnątrz, pisze Komsomolskaja Prawda.

Mistycy nie mają wątpliwości, że konkretne wizje towarzyszą procesowi oddzielenia duszy od ciała i odesłania jej w nieznane. Materialiści szukają bardziej naturalnych przyczyn.

Ostatnio podjęto kolejną próbę, aby dowiedzieć się więcej o tym zjawisku. Badania przeprowadzili naukowcy z University of Michigan Medical School. Badacze eksperymentowali ze szczurami laboratoryjnymi. Dusili je, aby wywołać symulację śmierci i fizjologiczne procesy z nią związane. Proces kontrolowano za pomocą rozmaitych przyrządów poprzez zapisywanie elektrokardiogramów i elektroencefalogramów. W ten sposób rejestrowano, co dzieje się w mózgach i sercach konających gryzoni.

Doświadczenia wykazały, że coś nadprzyrodzonego zaczyna się już dziać, gdy tętno spowalnia dramatycznie. Okazuje się, że impulsy, pochodzące z mózgu, są dokładnie zsynchronizowane z pulsem. A 30 sekund po zatrzymaniu akcji serca, mózg zaczyna pracować bardzo gorączkowo tj. tak intensywnie, jak pracował przy życiu. Powstają w nim fale o wysokiej częstotliwości - tak zwana oscylacja gamma, przy czym w korze mózgowej dziesiątkami wydzielają się neuroprzekaźniki.

„Podczas zatrzymania serca mózg przestaje otrzymywać tlen i glukozę, co może wywołać gwałtowny wzrost jego aktywności” - powiedział dr Jimo Borjigin, który prowadził eksperymenty.

Badacz uważa, że mózg umierających ludzi reaguje w taki sam sposób, jak u wyżej wspomnianych gryzoni, poprzez oddziaływanie z sercem. Jego działalność staje się źródłem wizji z pogranicza śmierci.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Aliens666

Nick w tłumaczeniu brzmi obcy

Nick w tłumaczeniu brzmi obcy a trzy szustki to liczba człowieka kazdy myśli że to liczna szatańska. Nigdzie nie ma wzmianki że to liczba djabła ? Objawienie Jana mówi że to liczba człowieka. Człowiek zyjący na tej planecie jest własnością diabła jak mówi Jezus, ja odchodzę oto przychodzi Bóg tego świata. A gdy byli na gorze diabeł oferował Jezusowi wszystkie królestwa Ziemi, powiedział, że należą do niego i może je dać komu chce, Czy robiłem coś w tym kierunku? nie. Gdy byłem małym chłopcem 4 może pięć lat przychodziły do mnie istoty które nie posiadały ciała tak mi się zdaje gdyż po prostu świeciły i oznajmiły mi że jestem ARI nie wiem co to za wyraz ale pamiętam go do dziś

Portret użytkownika b@ron

śmierć kliniczna nie jest

śmierć kliniczna nie jest śmiercią...a więc ci którzy jej doświadczyli, nie wrócili "stamtąd" bo nie umarli a to że opowiadają podobne historie z tunelem , to zapewne efekt działania mózgu w chwili gdy organizm się zatrzymuje...
dziwi mnie ten eksperyment z duszeniem szczurów...swoją drogą ci naukofcy rozmawiali potem z tymi szczurami co widzieli ???...bo jak nie, to eksperyment bez sensu...jak wiele innych...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Promień

powiedziałam wcześniej, że

powiedziałam wcześniej, że będę pisać.
Zadałam wam kiedyś pytanie, które mi zadano; Czy koło może być kwadratowe? Kiedy myślałam o tym dostałam odpowiedź: Kwadratura koła jest niewymierna.
Umieściłam też w innym miejscu na zmianachnaziemi taki tekst:Pięć światów istnieje równolegle. Pięć witraży na stole, szósty to zmiana. Świat, w którym istnieje jest światem piątym, świat w którym będę jest śwatem szóstym. Nasza cywilizacja jest zmianą. Wiedza, ktorą otrzymuje nie jest moja. Rzeczy pierwsze staną się ostatnimi.
Nie wszystko będę mogła wam powiedzieć, ale jeżeli chcecie  mnie zrozumieć przeczytajcie książki: Laurence Gardn era, szczególnie złoto Bogów, /zastanówcie się też nad tym co to jest róża szaronu/,  Stichina i tablicę szmaragdową, na temat jaźni. Dotarłam do nich i wielu innych próbując znależć odpowiedź na wiedzę, którą dostawałam, szukałam potwierdzenia, zrozumienia. Trochę z historii Izraela: Izraelici wierzyli kiedyś w wielu Bogów, którym budowali świątynie i w dawnych kartach testamentu zwracali się raz do Enlila /Jahwe/, raz do Pana /Enkiego/, potem zlało się to w jedno i czczono tylko jednego Boga Jahwe. W piśmie świętym często występuje słowo Pan, wiedząc o tej wcześniejszej wielości trudno odgadnąć kogo autorzy mieli na myśli. Pytanie kto był naszym prawdziwym stwórcą, ojcem? Okazuje się, że to Enki - Pan, przez kościół nazwany szatanem, tym złym, wygnanym z raju. Okazuje się, że modlitwa "Ojcze nasz, który jesteś w niebie.." - jest modlitwą wziętą z ewangeli egipskiej, tam czczono Pana czyli Enkiego. Jako katoliczka modliłam się do Jahwe - modlitwą stworzoną do Enkiego. Też wiele psalmów i innych ksiąg jest z Egiptu. Na you tube można znaleść film pt; "sfałszowany nowy testament".  Z powodu wiedzy, którą otrzymuje czuję się jak rozbitek na wzburzonym morzu. Z moich przesłań wynika, że Jezus przyszedł zawrócić nas od "Bożków babilońskich" - pytanie których. O czym tak naprawdę mówił Jezus - czy się kiedyś dowiemy? Jesteśmy stworzeni na wzór i podobienstwo Boga, pytanie jakiego? Skoro nas stworzył Enki, na dodatek jego plemnik zapłodnił jajo ziemskie, a jego siostra będąc jednoczesnie jego żoną wynosiła nas w swoim łonie, to czyimi jesteśmy dziećmi? Mało tego, ostatnio przeczytałam dokładniejsze tłumaczenie tabliczek sumeryjskich /nie można podawać linków do stron, więc nie powiem gdzie/ i tam podają, że zabito Boga mądrości aby nam przekazać jego mądrość i inteligencję. 'Bóg wszystko co stworzył nazwał dobrym - potem przyszedł niszczyciel", "Dobro nas koryguje, pomaga, mądrość się sama zaleca, przychodzi do tych, którzy jej szukają." Jest ktoś kto jest wściekły, że poznajemy prawdę. / Usłyszałam zły głos, który powiedział: wewnętrzna rasa jest wścibska/. "Pamiętaj o strażnikach, którzy czuwają nad waszym bezpieczeństwem, rozwojem. pamietaj, że strażnicy są potężni. oni mają za zadanie dbać o czystość rasy.". Żyjesz na falach ultra krótkich pamiętaj o tym.
Dalej Enki i Enlil mieli potomstwo, które pozostało na ziemi i to potomstwo jest wśród nas.  Więcej innym razem.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Nie trać czasu "Promieniu"na

Nie trać czasu "Promieniu"na takich pomiganych utracjuszy jak "sio".Zadam ci jedno pytanie?.Skoro byłaś (lub jesteś)katoliczką,czy otrzymałaś Ducha Prawdy(to nie jest akt obligatortyjny związany z obrządkiem i ceremonią chrztu i bierzmowania)) który przeprowadza przez gigalabirynt fałszu ,tak aby nie zabłądzić?.To On jest przwodnikiem dla tych którym otworzył*|odźwierny,gdy szukali,kołatali i prosili.Bez niego otrzymasz odpowiedź od tych ,którzy rozumy człowiaka trzymają w niewoli grzechu,podszywając się pod myśli i reakcje człowieka,a nazwałaś ich "strażnikami".PNP(pieśń nad pieśniami) nazywa ich dokładniej;strażnicy murów-(więziennych).To od nich oczekujesz prawdy,jeśli ich być albo nie być,to niewolić rozumy ludzkie aż po kres?.Odpowiedzi poszukaj w przypowieści Jezusa o "przewrotnych rolnikach",gdzie dzierżawcom marzy się dzedzictwo Syna właściciela winnicy.To ci zbuntowani dzierżawcy wmówili ludziom poprzez nierozumnych teologów,że Jezus mówił o faryzeuszach i starszyźnie narodu żydowskiego w opierdzianych szarawarach,którzy rzucili wyzwanie Wszechmocy Bożej !.

Strony

Skomentuj