Naukowcy zastanawiają się nad tajemnicą żelaznej śruby sprzed 300 mln lat

Kategorie: 

W lecie 1998 roku rosyjscy naukowcy, badając  teren 300 kilometrów na południowy - zachód od Moskwy w poszukiwaniu fragmentów meteorytu, znaleźli kamień, w którym „zamknięta” była żelazna śruba sprzed 300 mln lat, pisze Digital Journal.

 

Archeolodzy i inni badacze nie tak często znajdują „niewygodne” artefakty – takie, które nie pasują ogólnie do zrozumienia dziejów naszej planety. Przedmioty te nie są chętnie eksponowane w muzeach i opisywane w podręcznikach do nauki historii. Trudno ich jednak nie zauważać, choć ich istnienie nie jest powszechnie akceptowane. Faktem jednak jest, że geolodzy znaleźli kamień sprzed 300 – 320 mln lat, w którym osadzona była żelazna śruba.

W tamtym czasie nie było nawet dinozaurów, nie wspominając o inteligentnych formach życia. A odkryta śruba ma gwint, mierzy około centymetra długości i trzech milimetrów szerokości. Analiza wykazała, że śruba została „wkręcona” w kamień około 300 milionów lat temu.

Powstało kilka różnych teorii na temat pochodzenia starożytnej śruby, ale żadna z nich nie może być uznane za wiarygodną. Tak więc pytanie nadal pozostaje otwarte. Czy ktoś ma jakieś pomysły?

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika niebieski52

Po pierwsze żelazo to nie

Po pierwsze żelazo to nie aluminium;po drugie to nie jest śruba bo nie ma spiralnego zwoju.Znajdowano już wyroby ze zlota w pokładach węgla sprzed ok. 250 mln lat... i cisza w świecie "nauki".

Portret użytkownika b@ron

zapewne to pozostałość po

zapewne to pozostałość po pracach archeologicznych która przypadkiem została wbita w kamyk...zresztą tu nie ma nad czym dyskutować...300mln lat to nie przetrwała by żadna śruba, a więc takie "znaleziska" są celowe...by "udowodnić " wiek ziemi

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony