Już za 200 lat ludzie będą w stanie pokonać śmierć

Kategorie: 

Według naukowców z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, w ciągu najbliższych 200 lat ludzkość będzie w stanie pokonać śmierć z pomocą technologii komputerowych. Ludzie staną się cyborgami i zatrzymają umieranie. Naukowcy są przekonani, że krok ten będzie największym w dziejach ewolucji od momentu powstania życia na Ziemi.

 

Zdaniem Harari, wykorzystanie nowych technologii w celu przedłużenia życia jest naturalnym krokiem, podaje portal Vesti.

„Człowiek może zacząć żyć na zawsze, stając się rodzajem boskości poprzez inżynierię genetyczną i manipulację z własnym ciałem. Staniemy się cyborgami, składającymi się tylko częściowo z mięsa" - powiedział Yuval Noah Harari, profesor University of Jerusalem.

„Ludzie po prostu nie będą się w stanie oprzeć możliwością zdobywania nowych umiejętności przy pomocy odkryć naukowych dokonanych przez nich samych" - powiedział Harari.

Jego pogląd podziela Hannah Critchlow z Uniwersytetu w Cambridge.

„Komputer daje człowiekowi możliwość życia wiecznego. Stanie się to, gdy będziemy w stanie zbudować samochód na poziomie złożoności porównywalnej z ludzkim mózgiem. Człowiek może żyć wewnątrz urządzenia” – powiedziała Hannah Critchlow.

Według pracownika Uniwersytetu w Cambridge, gdy komputery staną się wystarczająco silne, będą mogły „pobrać ludzki umysł”. Critchlow zaprzecza zarzutom, że człowiek wykorzystuje swoje zdolności mózgu tylko w 10%.

„Normalny mózg pracuje na niskich obrotach, a zwiększenie aktywności następuje tylko w tych obszarach, które są potrzebne do wykonywania pewnych zadań w określonym czasie. W rzeczywistości mózg ma o wiele szersze możliwości" - powiedziała Critchlow.

Według biologów, jeśli mózg zawsze działa na 100%, to „spalił się jego bezpiecznik".

„Jeśli mózg, który zużywa o 20% energii w organizmie, działałby na pełnych obrotach, ludzie szybko wypalaliby się, nie mogąc znieść obciążenia. Dlatego nasze mózgi są przystosowane do pracy przy wykorzystaniu mniejszej mocy" - tłumaczy Critchlow.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika goscxl

VWedług naukowców z

VWedług naukowców z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie >>>> i wszystko wiadomo. w latach swojej młodości też tak mówiono i co ? NIC  czy można żyć dłużej . chyba jednak tak . liczy sie odpowiednia djeta , brak stresu, brak obżarstwa , brak durnych szczepień, brak wzbogacania wody , potrzeba wiecej sportu ( nie wyczynowego lub co jak niektórzy prawie wyczynowego )  odpowiednia służba zdrowia , ( leczenie nie choroby ale także problemu jej powstania ). 

 

Portret użytkownika lis

No to zabili klina

No to zabili klina Palestyńczykom, bo napewno nie udostępną technologii temu narodowi, więc niech się już dziś dostosują do żydowskich praw, bo będą żyli krócej i nie usłyszą "waszi ulice naszsi kamienice"

Portret użytkownika Baran & Owca

 ...PoooLsssKyyy ! koleś

 ...PoooLsssKyyy ! koleś który zrobił ten film Jan W. Klif to chyba właśnie wymiotował ten >> swój satanizm << a ja zrobiłem to już dawno temu i lepiej się poczułem  Smile  bo zobaczyłem jaką papką historyczno-medialną byłem karmiony i przez kogo . pozdrawiam ...

Portret użytkownika Cabaj

Jezus byl Bogiem, jak

Jezus byl Bogiem, jak twierdzi sekta, to dlaczego powiedzial, gdy go zapytali o koniec swiata, ze tego nie wie nikt, tylko sam Bog. Zatem nawet Jezus tego nie wiedzial. Jak zatem mozna twierdzic, ze byl wspolistotny (cokolwiek to znaczy....) Ojcu? Czysta bzdura sprzedawana latwowiernym od wiekow. Jak nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo, ze chodzi o kase.Druga sprawa to nasza "wolna wola"otrzymana chyba tylko po to żeby za nia móc karać,no bo w jakim celu?Jeżeli mam wolna wolę to "wole nie umierać" i co?Juz nigdy nie umre?
 

Portret użytkownika sio

Cabaju - Jezus jest bogiem

Cabaju - Jezus jest bogiem dla chrześcijan bo nie mogą sobie wyobrazić nic i nikogo wyższego.
Poza tym dusze chrześcijańskie przyszły po jezusie a nie przed. podobnie dla żydów abraham to już szczyt duchowego rozwoju. A dla innych to tylko pastuch straszący innych rzekomymi mocami na pustyni.
A tak naprawdękażdy jest bóstwem sam dla siebie i tak powinno być - prawdziwy Bóg tego wlaśnie uczy.
 
 

Strony