W Bułgarii znaleziono dwupiętrowe domy zbudowane 8 tys. lat temu

Kategorie: 

Bułgarscy archeolodzy odkryli osadę neolityczną 67 km od Sofii w pobliżu miejscowości Mursalevo. Pomiędzy sześćdziesięcioma dwupiętrowymi domami, osiągającymi wysokość 8 metrów, wybudowano trzy ulice, usytuowane równoległe względem siebie, donosi Sofia Globe.

 

Zdaniem naukowców, osadę tworzono według konkretnego planu. Wykopaliska prowadzone są na terenie budowy autostrady Struma, łączącej Bułgarię z Grecją.

Według archeologów, ludzie, którzy tam mieszkali, przyszli w okolice dzisiejszego Mursaleva z Anatolii (Azja Mniejsza). Obiekty tworzono z gliny w oparciu o drewniane szkielety. W trakcie budowy wewnątrz domów rozpalano ogień w celu wzmocnienia ścian.

W obiektach odkryto ślady palenisk, żarna, ceramikę i elementy naszyjników. Na terenie osiedla na tym samym poziomie odnaleziono także jamy o głębokości do 4 metrów. Ich przeznaczenie pozostaje tajemnicą.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

To pewnie musiał wybudować

To pewnie musiał wybudować "naród wybrany", bo to "najmdrzejszy naród". Ariowie nie potrafiliby się nawet wyknocić do wiaderka, co dopiero zbudować takie domy. Mówię to a propos Muzeum Żydów w Polsce, które jest w Warszawie. Tam Żydzi indoktrynują zidiociałe, młode pokolenia Polaków twierdząc, że Żydzi są na ziemiach polskich od 1000(!) lat. Na razie od 1000-ca. Potemj się okaże, że może od Karbonu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
'

Portret użytkownika Polsky

Opowiem wam historię świata z

Opowiem wam historię świata z pogranicza s-fi i prawdziwych wydarzeń, które miały swoje miejsce ok. 25 000 lat temu. Czytałem już wiele publikacji na temat Atlantydy, Egiptu, cywilizacji Majów , Sumerów i doszedłem do zdumiewającej własnej opinii na ten temat. Nikt tak naprawdę z archeologów i badających tą tematykę nie ma dowodów, które wbiły by ostatni gwóźdź w rozważania co z tymi cywilizacjami się stało? Nikt też nie wie jak to się stało, że cywilizacje te nagle wygasły a ich rozwój upadł czyniąc z nich zapomniany relikt przeszłości. Dlaczego to robię? Wydaję  mi się, że udało mi się połączyć te wszystkie upadłe cywilizacje w jedną całości. A patrząc na odkrycia innych stwierdzam, że wszystkie te cywilizacje współpracowały ze sobą i rozwijały się w jednym okresie a nie  tak jak nam podają archeolodzy w różnych. Zacznijmy jednak od tego czym była Atlantyda?
Atlantyda nie była (moim zdaniem) jednym państwem była połączeniem wszystkich państw na świecie czyli coś w stylu globalnej Unii. Swoją główną siedzibę miała w Babilonie i to była taka jakby stolica tego całego zrzeszenia. Babilon  był miejsce gdzie podejmowane były wszystkie decyzje dotyczące całego świata. Atlantyda zapewne była rozwinięta bardziej niż dzisiejszy świat bowiem z różnych pism można wywnioskować, że np. niektórzy królowie, bohaterzy Biblijni, przywódcy żyli w tym okresie  po 300 lat. Możemy wnioskować z tego, że opieka zdrowotna, technologia, biotechnologia itd. Były dużo bardziej rozwinięte niż obecnie.  Wszystkie kraje które tworzyły Atlantydę tworzyły też piramidy i te piramidy do dziś  znajdowane są na całym świecie (a będzie ich jeszcze więcej). Są w Europie , Azji obu Amerykach, Afryce czyli są na całym świecie. Służyły one zapewne jako maszyny zdolne wytwarzać bardzo dużo energii bo nawet dziś po 25 000 latach i po zniszczeniach, korozjach  wytwarzają nie małe pole elektryczne wokół siebie czego przykładem jest chociażby Tesla i jego świecąca w rękach żarówka na szczycie piramidy.
Atlantyda istniała przed epoką lodowcową a na Saharze nie było wtedy pustyni. Temperatura była rozłożona bardziej równomiernie.  Arktyka ani Antarktyda nie były pokryte lodem. Świat zapewne był bardziej idealny niż ten dzisiejszy. Nie chce mi się wierzyć żeby człowiek był tak głupi że piramidy budował na środku pustyni gdzie upały dochodzą do 50 stopni Celsjusza na słońcu.
Gospodarka kwitła bowiem klimat sprzyjał rozwojowi roślin i zwierząt a tych było więcej i były większe. Systemem panującym była technokracja z radą starców (wikipedia). System niemal idealny ale dzielił ludzi na lepszych i gorszych pod względem technologicznym. Czyli klasa rządząca kapłani z królami etc. Wiedzieli dużo więcej niż plebs a swoimi odkryciami dzielili się kiedy dla nich były już przestarzałe przypisując je darom od Bogów.
W pewnym okresie jednak doszło do globalnej wojny w wyniku nieporozumień między dwoma frakcjami. Zapewne wschodnio Azjatyckiej w której dziś  odnajduje się napromieniowane miasta a Afrykańską gdzie człowiek użył tyle głowic nuklearnych że doszło do całkowitego skażenia Sahary. Wystarczy wziąć mapę gogle ustawić  Libie powiększyć obszar miej więcej po środku Libi widać tam normalnie kratery po upadku bomb atomowych (sam sprawdzałem- widać). Konflikt ten rozwinął się globalnie a broń użyta w tym czasie spowodowała wielkie powodzie (historia Noego), stworzenie wielkich pustyń a na dodatek z dnia na dzień doszło do wielkiej epoki lodowcowej. To wszystko jestem bardziej niż pewien, że przez człowieka.
Dziś elity świata w swoich tajnych dokumentach  ukrywają prawdę przed ludźmi korzystając z odkryć zaginionej globalnej cywilizacji. Wiedzą co się stało i jak do tego doszło, że prawie cała planeta została pozbawiona życia. Winę jednak zwalają na Boga (ktoś winien być musi). Nie dzielą się  prawdą a nam jako ludziom dają tylko ochłap z poprzestawianymi datami i wydarzeniami żeby dalej móc nad ludźmi panować. Opisałbym wam to dokładniej ale napisać bym musiał książkę  z opracowaniami. Jak dobrze pogrzebiecie w tematyce to sami stwierdzicie, że to co tu napisałem jest bardziej realne niż to co piszą wam naukofcy z zakłamaną historią świata. A swoje źródła do swoich wniosków czerpałem z dzieł ludzi którzy zajmują się zakazaną archeologią.

Portret użytkownika Homo sapiens

Zamiast internetu mieli

Zamiast internetu mieli energie telepatyczne, hybrydyzacje i zdolności psychotroniczne i inne dziwne rzeczy...

Oto cytat dotyczący terenów Polski.
 
[...]Następnie według Czesławy G. między nią a siedzącą przy niej istotą nastąpił telepatyczny przekaz myśli, który prawdopodobnie docierał również do świadomości jej męża. Czesława G. jest przekonana, że ów przekaz czy też wymiana myśli trwała dłuższy czas, lecz zapamiętała jedynie następujące zdanie: „Jesteś potrzebna do reprodukcji ludzi", „Zmieni się kalendarz i czas, oraz bliżej nie sprecyzowane zdanie: „Jesteśmy istotami nie ziemskimi lub .,nie jesteśmy Ziemianami".
Czesława G. odczuwała, że koniecznie musi wyjść z domu, co jak stwierdziła miało związek z wrażeniem, „jakby przez moją głowę przepływały fale, jakby wyrywało mi mózg"[...]
http://popotopie.blogspot.com/2013/05/polskie-wziecie-z-roku-1986-jako-klasyka.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika superduper

No i co Ci wszyscy naukowcy

No i co Ci wszyscy naukowcy teraz z tym zrobią, chyba zwariują. Niedawno Gobekli Tepe, teraz kamienice z przed 8 tys. lat.
Pewnie niektórzy porzucą zawód i wstąpią do zakonu, albo zajmą sie szydełkowaniem. A to się narobiło ... Biggrin

Strony