W Kanadzie archeolodzy znaleźli ślady człowieka sprzed 13 tys. lat

Kategorie: 

W Kanadzie naukowcy odkryli dziesięć odbitek ludzkich stóp, które mają więcej niż 13 tys. lat, podaje CTV News.

 

Autorami odkrycia są eksperci z University of Victoria. Ślady znaleziono w prowincji Kolumbia Brytyjska na zachodzie Kanady. Konieczne będzie przeprowadzenie dokładniejszych badań, ale jeśli założenia archeologów zostaną potwierdzone, odkryte ślady będą najstarsze na kontynencie.

Oprócz śladów znaleziono resztki węgla i popiołu, których wiek szacowany jest na 13 200 lat. Wcześniejsze odkrycia w tym zakresie w Ameryce Północnej dotyczyły znalezisk sprzed 11 tys. lat.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika puchacz

Gdyby naród wybrany nie

Gdyby naród wybrany nie okradł biblioteki aleksandryjskiej z najcenniejszych zbiorów a resztę spalił to nie wiadomo gdzie dziś byłaby cywilizacja; ciekawe czy jakiś lud, który dotrze do swych korzeni, które wciąż są odkopywane, nie upomni sie o prawa autorskie dotyczące niektórych informacji w biblii, byłoby ciekawie.
Odkopane //
Republika Federalna Niemiec zawarła porozumienia odszkodowawcze z wieloma państwami Europy i Izraelem. Na mocy tych traktatów Republika Federalna Niemiec dokonała następnie wypłat odszkodowań wojennych, a sumy największej Izraelowi, państwu które powstało w 1948 roku – nie istniało więc przed i podczas drugiej wojny światowej (1939 – 1945), i z tego prostego względu nie mogło być stroną w konflikcie zbrojnym, nazwanym drugą wojną światową. Tym sposobem, Izrael dokonał bardzo brzemiennego w skutki prawne precedensu w stosunkach międzynarodowych. Tym sposobem, Izrael złamał jedną z najbardziej podstawowych zasad stosunków międzynarodowych. W wyniku tego faktu dokonanego, Izrael podjął ogromne sumy odszkodowań, należne ofiarom pochodzenia żydowskiego – ofiarom, które nie były obywatelami Izraela w czasie, gdy popełniano na nich zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości. // Skąd to wiemy? Z wykopalisk w internecie.

Strony