Czy duchy to prawdziwe istoty, wymysł popkultury czy jedynie hologramy ?

Kategorie: 

Od samego początku istnienia rasy ludzkiej podania o duchach były czymś co zawsze intrygowało ludzi. Mimo tylu tysięcy lat rozwoju nawet dzisiejsi Łowcy Duchów (telewizyjni i nie tylko) nie znaleźli żadnego dowodu na to czy duchy rzeczywiście istnieją a jedyne co pokazuje sie na światło dzienne to wątpliwej jakości nagrania dźwiękowe bądź migający miernik pola elektromagnetycznego.

Warto więc zadać sobie pytanie czym tak naprawde są duchy.  Wiele mitologii traktuje je jako wędrujące dusze zmarłych osób, funkcjonujących w naszym świecie z powodu jakiejś życiowej traumy. Ale co jeśli odpowiedź może leżeć gdzie indziej ? Już od dawna funkcjonuje przecież termin znany jako projekcje astralne. Tego typu zjawy byłyby jedynie konstruktami ludzkiej świadomości zyskującymi wpływ na świat zewnętrzny za pomocą żyjącego organizmu. Pytanie brzmi, czy żyjący organizm jest rzeczywiście kluczowy do osiągnięcia takiego stanu? Nie można wykluczać, że jak głoszą niektóre religie. Dusza opuszczająca ciało zyskuje nowe możliwości egzystencji i nie wykluczone, że jedną z tych form mogłabybyć właśnie projekcja astralna.

Niektórzy nie wykluczają też możliwości, że duchy to jedynie rodzaj hologramu stworzonego za pomocą wysoko rozwiniętej technologii obcej dzisiejszym ludziom. Koncepcja ta mocno wiąże się z teorią holograficznego wszechświata więc o ile nie uznajemy jej za coś sensownego na pewno trudno byłoby nam w to uwierzyć. Wedle tej myśli, duchy mogłyby być w rzeczywistości jedynie cieniami zdarzeń, które miały miejsce lub nie wykluczone, że dopiero będą mieć miejsce, ale stanowią swoisty błąd w iluzji wszechświata.

Niezależnie jak podchodzimy do tematu duchów należy pamiętać jedno. Byty te to nie zabawki, a fenomen naukowy, którego nikt nie potrafi jeszcze wytłumaczyć. Przyzywanie duchów choćby i w ramach zabawy prowadzić może do wielu nieprzyjemnych sytuacji, które obserwować można choćby i w wielu horrorach które bawią się tą koncepcją.

 

Z naukowego punktu widzenia seanse z tabliczką Uoija nie powinny wpływać na umysł uczestników takiego przedsięwzięcia, jednakże biorąc pod uwagę mnogość historii gdy to zagadkowe istoty zwane przez różne religie demonami, bądź bytami demonicznymi doprowadziły realnych ludzi na skraj szaleństwa najbezpieczniej byłoby chyba odpuścić sobie tego typu zabawy a historie o duchach przyjmować jako ciekawy dodatek do naszego codziennego życia.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cabaj

Jak juz doszedłes do tego

Jak juz doszedłes do tego etapu to rozwiąż zagadke sam.Najlepsze jest to ze nigdy sie nie dowiesz czy to w co wierzysz istnieje.Albowiem Jezus powiedział ze "Moje królestwo nie jest z tego swiata"a ze wtedy usłyszała to ciemna masa która nie wiedziała ze istnieja inne planety to w ten sposób to odebrała(niebo).No cóż pożytecznych (ciach) i (ciach) nie brakuje tu na forum. Gdyby w PRL było tak źle, to rządzący żule nie mieliby co sprzedawać przez 23 lata po 1989r. Za 44 lata PRL odbudowano Kraj ze zniszczeń wojennych, ustanowiono wszystkie organy Państwa, odbudowano system prawny, zelektryfikowano cały Kraj, zlikwidowano analfabetyzm, gruźlicę i wszawicę, ludzi wyprowadzono z pańszczyzny i bezdomności, wybudowano tysiące mieszkań, szkół, żłobków, przedszkoli, szpitali, wybudowano fabryki, stocznie, huty, kopalnie, uruchomiono wszystkie gałęzie przemysłu polskiego, wprowadzono nowe na owe czasy technologie i postęp techniczny, zorganizowano życie społeczne i kulturalne. Wszyscy mieli miejsca pracy, a zarobki i emerytury może nie były nadzwyczajne lecz starczało na utrzymanie. Wszyscy mieli zapewnioną opiekę lekarską a leki dla emerytów były całkowicie bezpłatne. Wszystkie dzieci miały zapewnione wycieczki, obozy i kolonie zimowe oraz letnie. Nie było kominów płacowych ponieważ przestrzegano zasady, że płaca na najniższym stanowisku nie mogła być niższa niż 1/3 pensji dyrektora. A może powiecie jakie są osiągnięcia rządów ostatnich 23 lat oprócz rozwalenia i zdemolowania polskiej gospodarki i wyprowadzenia z Polski majątku narodowego oraz destabilizacji Państwa, zafundowania Polakom bezdomności, bezrobocia, głodu, żebractwa, narkomanii, pijaństwa, bandytyzmu, morderstw, afer i złodziejstwa ? ? ? ?

Portret użytkownika kali

No coś też mi się wydaje, że

No coś też mi się wydaje, że koleżka nasz resortowy, w kilometrowej kolejce po srajtaśme nie stał.
Jeszcze zapomniał napisać, że każdemu opozycjoniście przysługiwała darmowa ścieżka zdrowia i przytulny kąt w więzieniu.

Portret użytkownika Q...

Były pilot CIA... tak, jemu

Były pilot CIA... tak, jemu na pewno można wierzyć w sprawach fizyki zderzeń  i zignorować doniesienie że na około dwa tygodnie przed wyburzeniem wycofano z budynków ekipy z psami wykrywającymi ładunki wybuchowe czy to że WTC 7 zapadł się "sam", jako jedyny na świecie oficjalnie tylko "pod wpływem" pożaru.
Jeśli tam było "ufo" a nie operacja typu "false flag" z  automatycznie/ zdalnie sterowanymi samolotami to muszą to być  "Sweet Dreams" https://www.youtube.com/watch?v=tjiU8_yRmfY
No chyba że tak, jak to opisano w którymś z odcinku "Stargate SG-1", wieże WTC zawalono "manipulując upływem czasu" by zniszczyć kwaterę Gouldów na Ziemi, w tym samego Baala, to wtedy jak najbardziej, "ufo" musiało tam być.
Cosik mi sie  tak zdaje, że pozornie odkrywając jedne zasłonki nakłada się inne by twierdzących o celowym wyburzeniu rzeczonych budynków ośmieszyć teoryjkami z "podręcznika manipulatora społecznego".
Psychomanipulacja to klasyczny oręż wobec osób  nie znających jego działania.
Paskudne bo podstępne.

Portret użytkownika dąb

Trzeba być strasznie

Trzeba być strasznie ograniczonym człowiekiem mówiąc z jednej strony że dzisiejsza nauka oraz rządy skrywają przed mani różne tajemnice a jednocześnie mówić że mamy XXIw i Boga nie ma bo tak mówi nauka. Że to tylko jakieś gusła i średniowiecze. Nigdy nie było plemienia chociażby najbardziej odseparowanego od innych gdzie by nie wierzono w duchy zmarłych i demony. Po co mieliby to wymyślać jakby nie była to prawda? Dlaczego mieliby się straszyć w ciemnym lesie duchami skoro i tak mieli problem z drapieżnikami i na tym trzeba było się skupiać czy niedźwiedź czy wilk  nie wyskoczy a nie duch. Obecna nauka to wymysł XIXw gdzie nastąpił wzrost potęgi satanistycznych  masonów ,iluminatów . Oni mieli władzę i pieniądze i oni kierowali nauką . Najlepszym sposobem na zniszczenie ludzi to odciąć ich od miłości , a sami się unicestwią. Jakby szatan się ujawnił to znaczyłoby że jest Bóg , to jaki sposób znalazł szatan by nas zwodzić ? Wystarczy opanować naukę , która stwierdzi że Boga nie ma , a kto inaczej twierdzi to jest głupcem. Rozszerzył to demon na inne sfery takie jak media wprowadzając modę na seks a nie miłość . To już prowadzi dalej do narkotyków i innych używek i deprawacji oraz kłamstwa. Po co takie hasło : miłość to chemia . Przecież to nie prawda, bo dawno by były jakieś eliksiry polegające na związaniu dwojga ludzi na całe życie a nie na jeden seks.  Ogłupiono w ten sposób młodzież , odebrano jej niewinność i uczucie związane z duchowością. Pokażcie mi palcem tego kto wprowadza gender , jak to jest że tyle rządów zgadza się na deprawację młodzieży i to w imię czego, kto to robi? Albo wprowadzenie pojęcia rasizm i przeinaczenie go o 180° - jak biały to robi to żle , a jak czarny to nie jest rasizm .  Można tak wymieniać wiele rzeczy ale to jest po prostu dowód na działanie demonicznych sił . Zobaczcie sami jak zniszczono pojęcia prawa i kłamstwo , jak obojętnie się obok tego przechodzi. Np. sprawa smoleńska , tyle jest dowodów pominiętych w mediach na zamach , na nieprawidłowości , na świadome działanie, a wierzy się w to co mówią o gen. Błasiku o winie pilotów itp. Wystarczy tylko to : jesteście na ścieżce - a w rzeczywistości kurs odchyla się o kilkadziesiąt stopni. A ludzie sobie myślą : a chociażby to była prawda , to co z tego. Czyli przystaje się na kłamstwo bo tak wydaje się będzie łatwiej. A żółwiki Tuska do Putina w Smoleńsku na pobojowisku , i ten uśmieszek . Przecież wszyscy to mogli zobaczyć , i co , i nic , nie ruszyło sumienia milionów Polaków  , którzy dalej wierzyli Tuskowi i w Tuska.  Trudno , nie pomoże się wszystkim w zbawieniu . Reszta to wasz wybór ale wiedzcie , że w tych czasach tylko ok 2% ludzi wejdzie do światłości a reszta pójdzie na zatracenie . Biblia mówi że nieliczni dostąpią zbawienia , a każdy z was wie , że ma wolną wolę i wolny wybór czy pójdzie łatwą drogą kłamstwa i deprawacji czy trudną drogą prawdy.        

Strony