Naukowcy wątpią , czy śmierć Kleopatry należy wiązać z ukąszeniem węża

Kategorie: 

Naukowcy z University of Manchester zakwestionowali wersję, dotyczącą śmierci Kleopatry, od ukąszenia węża. Badacze przedstawili kilka argumentów, które budzą wątpliwości, co do wiarygodności tej hipotezy.

 

Po pierwsze, jadowite węże, które żyły w Egipcie, tj. kobra lub żmija, były zbyt duże, aby ukryć je w koszu i wnieść dyskretnie do pałacu królowej. Długość ciał tych stworzeń waha się zwykle od 1,5 do 1,8 metra, a bywa, że dorastają nawet do 2,4 metra.

Przypuszcza się także, że Kleopatrę mogła zamordować jedna z dwóch służących. Kobieta umierała w krótkim okresie czasu, a jad gadów zabija powoli. Prawdopodobieństwo zgonu z powodu ukąszenia, np. kobry, wynosi tylko 10%.

Eksperci uważają, że wersja śmierci egipskiej królowej od toksycznego jadu, wiąże się z wizerunkiem Kleopatry. Przedstawiano ją zawsze, a także innych faraonów, z wężami w tle.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Trojan Horse Maciek

To jest wiadomość, na którą

To jest wiadomość, na którą czekałem. Od kilku miesięcy śledzę kleopatrę na facebooku i wiadomość o jej śmierci wzbudziła również moje podejżenie. Ta wiadomość zmieniła całkowicie moje życie. Od jutra nie piję nie palę i nie sram w proteście przeciw no. Będę protestował, bo już, i tak.

Portret użytkownika Sio

Kobra nie musiała być duża.

Kobra nie musiała być duża. Właśnie jad u niektórych węży  jest mocniejszy u młodszych osobników.
Poza tym był to rodzaj samobójstwa jako że Kleopatra nie chciała być niewolnicą Augudta.
Wierzono również,że śmierć od kobry jest czymś wyjątkowym. Podobno robi się słodko,bezwładnie i się odchodzi. Niektóre wenomy są bolesne i cierpienie przypomina ból jakby się ściągałoskórę z kogos żywcem.

Głosuj za
29
Portret użytkownika MiterMan

nie ma praktycznie zrodla

nie ma praktycznie zrodla ktore nie mowi o tym ze bogowie pod pojeciem innej cywiliacji cos w rodzaju okupanta to Nephilim inaczej giganci herosi jak zwal tak zwal faraonami tez byli i wydymali ziemianke ktora podczas porodu umiera w wiekszosci przypadkow mogla byc nawet matką Goliata co jest tak bardzo realistyczne ze az nie do wiary.....kazdego giganta nazywana patriarchą herosem lub tytanem...zalezy w jakiej kulurze najslawniejszy i najbardziej opisany jest patriarcha Samson z Terenow Polski ktory wymucil sam jeden 1000 przeciwnikow ...... co w ksiedze sędziow macie jedna perspektywe.... Nazwa Annak to tytuł dynastii krolewskich ktore organizowaly zycie na ziemi... grecja egipt indie sumer to ich bastion wiedzy.... Mojzesz urodzil sie pod imieniem Anak w egipcie znany jako Al-Mohe-Anak potocznie Ahmose co oznacza "syn Faraona" bedąc wnukiem izraela..... Cala rodzina Abrachama to tytani wraz z Izaackiem Jozefem oraz Israelem a ten ostatni zamieszkal z 6 synami w egipcie.... lecz Mojzesz ich wymordowal..... historia  piekna dziedzina...