Antropolodzy przekonują, że Jezus Chrystus wyglądał jak typowy uchodźca

Kategorie: 

Tradycyjny europejski wizerunek Chrystusa kojarzy nam się z wysokim, szczupłym mężczyzną o jasnej skórze i długich włosach. Jednak antropolodzy z University of Manchester postanowili przeanalizować tekst Biblii i wykorzystać nowoczesne technologie, aby zrozumieć, jak Mesjasz wyglądało naprawdę.

 

Wątpliwe jest, aby Jezus prezentował się tak, jak przedstawiają go obecnie. W Nowym Testamencie trudno znaleźć precyzyjny opis wizerunku Proroka. Jedynie w Ewangelii Mateusza podano, że Judasz Iskariota wskazał żołnierzom Chrystusa przed ukrzyżowaniem, ponieważ wyróżniał się on wyglądem pośród swoich uczniów, pisze news.eizvestia.com.

Naukowcy podkreślają, że nigdzie w Nowym Testamencie nie opisano Jezusa Chrystusa, a ponieważ żadne fragmenty jego ciała nie zachowały się do dnia dzisiejszego, odtworzenie jego wyglądu za pomocą analizy DNA jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Współczesny wizerunek Syna Bożego, zdaniem antropologów, stworzyli artyści i malarze. Jednocześnie wiemy, że w niektórych krajach arabskich i Hiszpanii, nadano mu „czarne cechy”.


W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak Jezus Chrystus wyglądał w rzeczywistości, izraelscy i brytyjscy archeolodzy postanowili zwrócić się do nowej i raczej nietypowej dziedziny nauki, jaką jest antropologia sądowa. I pomimo tego, że jego wygląd można odtworzyć tylko na podstawie poszlak, naukowcy nie wycofali się z projektu.

 

Wspomniana scena w Ogrójcu doprowadziła badaczy do przekonania, że Zbawiciel był typowym galilejskim Żydem, a ten okres opisano dość dokładnie w Biblii. Eksperci przeanalizowali czaszki ludzi, którzy żyli w tym czasie w Jerozolimie i skrupulatnie wykorzystali otrzymane informacje. Oni są przekonani, że Chrystus wyglądał staro, jak na swój wiek, bo przez długi czas pracował jako stolarz.


W rezultacie wykorzystania nowoczesnych technologii komputerowych, naukowcy stworzyli portret, który, ich zdaniem, przedstawia najbardziej autentyczny obraz Jezusa Chrystusa. Widać na nim silnego, śniadego mężczyznę z ciemnymi włosami.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika lula

macie antropolodzy opis

macie antropolodzy opis wygladu Jezusa :
 
Izajasza 53,2
 
(2) Przynieśliśmy wieść jako dziecię przede Nim, jako korzeń w spragnionej ziemi. Nie miał on postawy ani urody, i widzieliśmy Go, ale nie miał On postawy ani piękna.
(3) Jego postawa była nędzna, gorsza od takiej jak dzieci ludzi, człowiek w cierpieniu, zapoznany w znoszeniu choroby,  jego twarz jest odwrócona od [nas], wzgardzony,  nie szanowany.
(4) Lecz on nasze grzechy nosił, i cierpiał dla nas, a my widzieliśmy że jest w kłopocie, w cierpieniu i w ucisku.
(5) Lecz on zraniony jest za grzechy, zdruzgotany z powodu naszych nieprawości:  kaźń naszego pokoju była na nim, jego sińcami zostaliśmy uzdrowieni.
Diablo Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan wydał Go za nasze grzechy.
(7) A On, z powodu swego cierpienia, nie otworzył swoich ust, był jak jagnię prowadzone na rzeź i jak owca milcząca przed tymi, którzy ją strzygą,  nie otworzył swoich ust.
(8 ) W upokorzeniu wyrok został wydany: któż obwieści Jego pokolenie? Jego życie zostało zabrane z ziemi: ponieważ nieprawości mego ludu On był prowadzony na śmierć.
(9) I dam mu grób grzesznika  i bogatego  na jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełniał ani nie było fałszu na jego ustach.

Portret użytkownika Rys

I kto by za takim szedł? To

I kto by za takim szedł? To wszystko ściema kościelna by ludzie zgadzali się żyć w nędzy i służyć panom i księdzom. Nikt, ani Jezus, niemoże dać ani obiecać komuś tego, co sam nie ma.

Portret użytkownika jaa

w, jakimś, niemieckim chyba

w, jakimś, niemieckim chyba filmie, pokazali, że był blondynem, który przeniósł się w czasie mniej więcej z naszych czasów.

Głosuj przeciw
-126
Portret użytkownika spinka

Nie wiem co wy z tym

Nie wiem co wy z tym neandertalczykiem wyskakujecie. Facet ma rysy, ktore posiadaja tez niektorzy europejczycy. Nie wszyscy wygladaja jak Kuzniar, Mr Roku, Lis czy tez Tusk. Jest pelno podobnych gosci w Europie i tylko kolor wlosow,ich brak lub kolor oczu moze ich odrozniac. Mnie przypomina pewnego prezesa: nigdy nie ogolony, brwi krzaczaste.... Rywinski? Wink Uwielbiam goscia. Smile

Portret użytkownika tomasz26

ja wam mowie ze był faraonem

ja wam mowie ze był faraonem z innej planety i żydki z zemsty wsadzili go na krzyż. zaczął żydkom mówić takie rzeczy ze zgłupieli totalnie ,a ze nie mogli go pojąć bo wyprzedzał ich czasy mentalnie o tysiąclecia a im inteligencji brakowało pojąc co mówi, a nikt z lichwiarzy nie chciał darmo jej użyczyć więc go ukrzyżowali ...ojciec Jezusa później z zemsty wypier..ich na pustynie i 40 lat się szlajali zrobiło mu się ich zal to im dał prawo ..ale czy oni je stosowali to już ina sprawa ...

Strony