Antropolodzy przekonują, że Jezus Chrystus wyglądał jak typowy uchodźca

Kategorie: 

Tradycyjny europejski wizerunek Chrystusa kojarzy nam się z wysokim, szczupłym mężczyzną o jasnej skórze i długich włosach. Jednak antropolodzy z University of Manchester postanowili przeanalizować tekst Biblii i wykorzystać nowoczesne technologie, aby zrozumieć, jak Mesjasz wyglądało naprawdę.

 

Wątpliwe jest, aby Jezus prezentował się tak, jak przedstawiają go obecnie. W Nowym Testamencie trudno znaleźć precyzyjny opis wizerunku Proroka. Jedynie w Ewangelii Mateusza podano, że Judasz Iskariota wskazał żołnierzom Chrystusa przed ukrzyżowaniem, ponieważ wyróżniał się on wyglądem pośród swoich uczniów, pisze news.eizvestia.com.

Naukowcy podkreślają, że nigdzie w Nowym Testamencie nie opisano Jezusa Chrystusa, a ponieważ żadne fragmenty jego ciała nie zachowały się do dnia dzisiejszego, odtworzenie jego wyglądu za pomocą analizy DNA jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Współczesny wizerunek Syna Bożego, zdaniem antropologów, stworzyli artyści i malarze. Jednocześnie wiemy, że w niektórych krajach arabskich i Hiszpanii, nadano mu „czarne cechy”.


W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak Jezus Chrystus wyglądał w rzeczywistości, izraelscy i brytyjscy archeolodzy postanowili zwrócić się do nowej i raczej nietypowej dziedziny nauki, jaką jest antropologia sądowa. I pomimo tego, że jego wygląd można odtworzyć tylko na podstawie poszlak, naukowcy nie wycofali się z projektu.

 

Wspomniana scena w Ogrójcu doprowadziła badaczy do przekonania, że Zbawiciel był typowym galilejskim Żydem, a ten okres opisano dość dokładnie w Biblii. Eksperci przeanalizowali czaszki ludzi, którzy żyli w tym czasie w Jerozolimie i skrupulatnie wykorzystali otrzymane informacje. Oni są przekonani, że Chrystus wyglądał staro, jak na swój wiek, bo przez długi czas pracował jako stolarz.


W rezultacie wykorzystania nowoczesnych technologii komputerowych, naukowcy stworzyli portret, który, ich zdaniem, przedstawia najbardziej autentyczny obraz Jezusa Chrystusa. Widać na nim silnego, śniadego mężczyznę z ciemnymi włosami.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika lula

macie antropolodzy opis

macie antropolodzy opis wygladu Jezusa :
 
Izajasza 53,2
 
(2) Przynieśliśmy wieść jako dziecię przede Nim, jako korzeń w spragnionej ziemi. Nie miał on postawy ani urody, i widzieliśmy Go, ale nie miał On postawy ani piękna.
(3) Jego postawa była nędzna, gorsza od takiej jak dzieci ludzi, człowiek w cierpieniu, zapoznany w znoszeniu choroby,  jego twarz jest odwrócona od [nas], wzgardzony,  nie szanowany.
(4) Lecz on nasze grzechy nosił, i cierpiał dla nas, a my widzieliśmy że jest w kłopocie, w cierpieniu i w ucisku.
(5) Lecz on zraniony jest za grzechy, zdruzgotany z powodu naszych nieprawości:  kaźń naszego pokoju była na nim, jego sińcami zostaliśmy uzdrowieni.
Diablo Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan wydał Go za nasze grzechy.
(7) A On, z powodu swego cierpienia, nie otworzył swoich ust, był jak jagnię prowadzone na rzeź i jak owca milcząca przed tymi, którzy ją strzygą,  nie otworzył swoich ust.
(8 ) W upokorzeniu wyrok został wydany: któż obwieści Jego pokolenie? Jego życie zostało zabrane z ziemi: ponieważ nieprawości mego ludu On był prowadzony na śmierć.
(9) I dam mu grób grzesznika  i bogatego  na jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełniał ani nie było fałszu na jego ustach.

Portret użytkownika Rys

I kto by za takim szedł? To

I kto by za takim szedł? To wszystko ściema kościelna by ludzie zgadzali się żyć w nędzy i służyć panom i księdzom. Nikt, ani Jezus, niemoże dać ani obiecać komuś tego, co sam nie ma.

Portret użytkownika spinka

Nie wiem co wy z tym

Nie wiem co wy z tym neandertalczykiem wyskakujecie. Facet ma rysy, ktore posiadaja tez niektorzy europejczycy. Nie wszyscy wygladaja jak Kuzniar, Mr Roku, Lis czy tez Tusk. Jest pelno podobnych gosci w Europie i tylko kolor wlosow,ich brak lub kolor oczu moze ich odrozniac. Mnie przypomina pewnego prezesa: nigdy nie ogolony, brwi krzaczaste.... Rywinski? Wink Uwielbiam goscia. Smile

Portret użytkownika tomasz26

ja wam mowie ze był faraonem

ja wam mowie ze był faraonem z innej planety i żydki z zemsty wsadzili go na krzyż. zaczął żydkom mówić takie rzeczy ze zgłupieli totalnie ,a ze nie mogli go pojąć bo wyprzedzał ich czasy mentalnie o tysiąclecia a im inteligencji brakowało pojąc co mówi, a nikt z lichwiarzy nie chciał darmo jej użyczyć więc go ukrzyżowali ...ojciec Jezusa później z zemsty wypier..ich na pustynie i 40 lat się szlajali zrobiło mu się ich zal to im dał prawo ..ale czy oni je stosowali to już ina sprawa ...

Strony