Pojawiły się naukowe dowody potwierdzające, że człowiek jest hybrydą

Kategorie: 

Rzekomy wizerunek kobiety denisowian - źródło:digitaljournal.com

Jeśli chodzi o naukę o pochodzeniu człowieka mówiąc obrazowo wciąż macamy ścianę w ciemnym pokoju. Czasami natrafimy na jakieś wskazówki, ale nie da się z tego zbudować spójnej teorii i nikt nie potrafi odpowiedzieć jak nagle powstał człowiek rozumny.

 

Ostatnie badania kierują naukę na nowe tory. Wszystko za sprawą  tajemniczych denisowian, których ślady odkryto niedawno w Azji. Analiza genetyczna dowiodła, że około 50 tysięcy lat temu denisowianie krzyżowali się z ludźmi i wiele z genów mamy wspólnych z nimi. Wiadomo to, dlatego, że w Rosji odnaleziono resztki szczątków nieznanego gatunku wykonano analizę genetyczną i potwierdzono, że był to kolejny gatunek humanoida koegzystujący w jednym czasie.

 

Ich DNA przetrwało w nas, mimo, iż oni sami wymarli. "W pewnym sensie jesteśmy hybrydowym gatunkiem" - mówi Chris Stringer, paleontolog, lider badań w zakresie pochodzenia człowieka w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Naukowcy zdali sobie sprawę z tego, że kilkadziesiąt tysięcy lat temu mogło dochodzić do krzyżowania gatunków. Neandertalczycy wyginęli 30 tysięcy lat temu, ale ich geny są w każdym z nas tak samo jak geny denisowian, o których istnieniu jeszcze 2 lata temu nauka nie wiedziała.

 

Badacze z Niemiec z Instytutu Maxa Plancka zsekwencjonowali genom denisowian i odkryli 5 procent śladów genotypu denisowian w genotypie homo sapiens. To dwa razy więcej niż wspólna pula genów, jaką dzielimy z neandertalczykami.

 

To, co naukowców najbardziej interesuje to jak krzyżowały się gatunki człowieka i innych takich jak denisowianie. Te procesy nie są jasne i panują różne poglądy włącznie z tymi, że mogą to być ślady jakiejś interwencji genetycznej. Według tej teorii człowiek pojawia się nagle, jako efekt manipulacji genetycznej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... To nie może być moja pra

... To nie może być moja pra babcia...Owszem mój przedmówca "ktoś mało ważny" chętnie się do niej przyznaje...Głupcy! Człowiek nie ewoluuje! Przez tysiące lat nie rozwinął się w niczym!Sandały Noego pasują mi jak ulał...A "skok" technologiczny nie jest dowodem rozwoju ludzkiego umysłu, lecz odkrywaniem zasobów genetycznej ludzkiej podświadomości dawnych wynalazków zamierzchłych cywilizacji...Déjà vu 'Głupie lemingi nie kojarzą, iż człowiek jest taki sam, od kiedy legenda i pismo mówi:1. jest zabójcą i zawsze był2. jest łowcą i zawsze był3. jet ciekawski i zawsze był4. jest zazdrosny i zawsze był5. jako gatunek posiada zróżnicowaną inteligencję - i zawsze ją taką posiadał6. jako gatunek był agresywny i nieagresywny, dobry i zły i zawsze taki był..7. jako gatunek był głupi, niezależnie od poziomu wykształcenia i statusu  i zawsze będzie...8. jako gatunek- wierzył i nie wierzył... sobie, komuś w Boga i w Naukę... i zawsze taki był i będzie...9. strach przed nieuchronną śmiercią zawsze był motorem jego upadłości... 10. Jako gatunek posiadał zawsze dyktatorów i tępą, niezależnie od wykształcenia tłuszczę...wiele "religii" i zawsze tak będzie...11. jako gatunek nie słuchał prawdziwych autorytetów i dawał się manipulować - i zawsze tak będzie...To są dowody głupcy... Jakich chcecie jeszcze...?Nie ma ewolucji, są mutacje... Sztuczne, lub naturalne, ale zawsze wg swojego rodzaju...Świat został Zaprojektowany i Zrealizowany przez Projektanta... I wszystko jedno, czy powstał z jego tchnienia, czy z wielkiego BUUUM!...Jedno jest pewne... Nic nie dzieje się powoli... Zmiany we Wszechświecie  przebiegają w sposób galopujący... ku całkowitej degradacji..Dowód? Kosmiczne prędkości ciał niebieskich...  

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... Nie chcę się

... Nie chcę się wtrącać...ale lizanie teorii Darwina nie jest zbyt smacznym zajęciem... dostaje się niestrawności...Wyznawco Nowej Ery ... może chętnie prznajesz się, że powstałeś z pomyj... Ja dostrzegam w sobie szlachetniejsze pierwiastki...

Portret użytkownika Neshi777

  Zróbie miejsce na Ego

 
Zróbie miejsce na Ego poprzednika bo tak się nadął, że zaraz będzie z tego tragikomedia... Koleś teoria darwina jest bardzo hipotetyczna... to tak samo jak z teorią spodków ... kilka skamieniałości o różnej budowie z rozbieganiem czasowym... są duże luki w których brak skamieniałości świadczących o stopniowym przystosowaniu ...no chyba że zaczeliśmy mutowac ...to jest możliwe tak samo jak to że ktoś w tym pomógł tak samo jak to że wszystkie wersje tzw praludzi istniały równolegle i wybijały się wzajemnie lub krzyżowały i zanikły cechy poprzednich... tak samo jak znajdzie się kilkadziesiąt rodzajów żuków z róznych stron świata można powiedzieć że to ewolucja z jednego żuczka itp ... z jednej strony może coś być z drugiej strony pełno nieścisłości. Ja bym nie obalał teori darwina ani manipulacji ze strony "obcych" czy kogo tam jeszcze.
 
Np opowieści o atlantydzie lub sumerach (sumeryjczykach ...nie wiem jak poprawnie :P) ... pamięta ich ktoś? nie? troszkę to było dawno ta?  był filmiik 40000 BS i widzieliśmy jak yglądali ludzie ... ponoć gdzieś znaleziono odcisk stopy człowieka współczesnego sprzed kilku milionów lat :O no ok nie wieże takd o końca póki nie zobacze ale to już zmienia postać żeczy i rzuca cien na niektóre lub i wszystkie argumenty teori Darwina.
 
Mam nadzieję że Ego zaspokojone poprzednika! jeśli nie jeszcze usłyszymy o Panu Smile
 
Pozdrawiam

Portret użytkownika baca

nie przejmuj sie Roni -tylko

nie przejmuj sie Roni -tylko chora anglocentryczna encyclopedia britanica lansuje te dziwna teorie jako nauke. dla normalnych ludzi to sa oczywiscie i juz zawsze pozostana pozbawione sensu i dowodow zwykle brednie-o wiele blizsi sa prawdy o dziwo katole z tym swoim calym stworzeniem
a z ta szumną "inzynierią" tez troche chyba przesadzilas-o ile pamietam to chlopcy po dlugiej podrozy do naszego ukladu byli po prostu co nieco wyposzczeni i... i to tyle. watpie czy ktorys byl inzynierem - po pozniejszym zachowaniu ich potomstwa nasuwa sie mysl ze to musiala byc raczej holota z maszynowni - lub kto wie byc moze nawet pasazerowie na gape?

Portret użytkownika endra

Jeżeli niewiecie skąd ludzie

Jeżeli niewiecie skąd ludzie i rasy ludzkie sie wzieły na ziemi to ja wam powiem,jestesmy potomkami upadlych aniolow,ktorych to Najwyzszy ukaral zsylajac ich na dziewicza ziemie,poto aby zaczli od (0)niepozostawil Pan im lini odwrotu,trzeba bylo pokolen aby nieposluszni nauczyli sie wszystkiego od nowa,Ci pierwsi niedajac sobie rady rozproszyli sie po calym swiecie,mimo ze posiadali wiedze ni mogli jej wykorzystac poprostu zdziczeli,zreszta do dzis niektorzy ludzie to dziczyzna(przepraszam),ale takie sa fakty,do dzis wojujemy miedzy soba do dzis jestesmy zachlanni do dzis zrobimy wszystko aby byc lepszym od sasiada,te cech jeszcze w nas nie zamarly trzeba jeszcze wiele pokolen i zdrowego rozsadku,aby ludzie zaslugiwali na miano LUDZI,pozdrawiam.

Portret użytkownika anonim

gdyby wszystko było

gdyby wszystko było tłumaczone religią nie wiedział byś co to medycyna itd. Po co szpitale, żeby leczyć umierających? Przecież Bóg tak chciał i po nich przyszedł, to ich czas, dajcie im odejść.Nie wierzę w Boga itd. Wierzę jednak , że kiedyś był taki człowiek o imieniu Jezus. Nie wierzę też w te wszystkie cuda. Oczywiście bez urazy, wolność słowa wkońcu Smile To działa na podobnej zasadzie, gdyby lekarz powiedział Tobie, że nie jesteś synem Twoich rodziców ponieważ DNA się nie zgadza a po pare razy badania przeprowadzali w 10-ciu laboratoriach. A Ty i tak nie wierzysz w to, ponieważ ci owi rodzice od urodzenia Tobie wpajali, że jesteś ich synem. Tak się wychowałeś, tak się urodziłeś. Byś urodził się gdzie indziej byłbyś wyznawcą islamu i byś się śmiał z Jezusa, Boga. To Tylko nawyki, których jesteś uczony od małego. Pozdrawiam

Portret użytkownika Endor

A w Świętej Księdze jest

A w Świętej Księdze jest napisane, że zostaliśmy stworzeni z "prochu"-"ziemi".... czyli stworzeni przez Super Istotę, a tak wogóle to stworzeni zostali tak pierwsi Ludzie bo my to jesteśmy pochodnymi tych pierwszych ludzi, pochodzimy od dzieci Noego, nie jesteśmy stworzeni tylko jesteśmy pochodną.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Skomentuj