Amerykańscy naukowcy sugerują, że mogą istnieć bardzo inteligentne gady

Kategorie: 

detoxorcist.com

Amerykańscy naukowcy sugerują, że we wszechświecie mogą być miejsca, w których żyją bardzo inteligentne gady o potencjale porównywalnym z człowiekiem.  Naukowcy zastanawiali się, którą drogą poszłaby ewolucja, gdyby asteroida 65 milionów lat temu, nie zniszczyła gigantycznych jaszczurów.  I ta idea doprowadziła ich do nowych hipotez na temat form życia, które mogą istnieć w odległych zakątkach wszechświata.

 

Jedna z teorii sugeruje, że życie na Ziemi pochodzi w wyniku migracji z innych planet jakiegoś "materiału siewnego".  Według teorii "panspermii", rozrzucone w przestrzeni zarodniki mikroorganizmów są przekazywane z jednego ciała niebieskiego do drugiego za pomocą meteorytów i komet.  Jeśli ta teoria jest prawdziwa, to może na innych planetach życia ewoluowało w taki sam sposób jak na Ziemi.

 

Jednakże, ewolucja ta mogłaby przyjąć inny kierunek, jeśli dinozaury na Ziemi były w stanie uzyskać taką przewagę nad ssakami. Chemik Ronald Breslow podjął studia, aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego aminokwasy, DNA i RNA w ziemskich formach życia istnieją przede wszystkim w jednej postaci.  Według niego, podczas tej hipotetycznej "wielkiej zagłady" ustalony został wzór dla aminokwasów i cukrów na świecie.  Jednak na odległych planetach, proces ten mógł postępować inaczej.

"Pozaziemskie formy życia mogą być bardzo zaawansowanymi wersjami dinozaurów" - mówi Ronald Breslow w swoim artykule zamieszczonym w Journal of American Chemical Society.  "Dla nas byłoby lepsze, aby się z nimi nie spotkać" – cytowano go w Discovery News.

W tym momencie, prawdopodobnie gdzieś w innych galaktykach dinozaury rozwijają własny program kosmiczny.  Jednak, nie ma powodu, by sądzić, że istnienie gadów jest obowiązkowym elementem ewolucji.  Istnieje duży element przypadkowości, więc nawet pochodzące z tej samej przestrzeni "nasiona", życia na innej planecie mogą przybierać bardzo różne formy.

 

Teoria, że życie na Ziemi mogło powstać w wyniku bombardowania planety przez komety potwierdza niedawne odkrycie dokonane przez członków ośrodka badawczego NASA w Moffett Field w Kalifornii.  Badania wykazały, że aminokwasy, które są budulcem białek, nie tylko utrwalały się, gdy odłamki komet spadały na młodej Ziemi, ale również zaczęły współdziałać ze sobą pod wpływem energii.  "Komety naprawdę mogą być idealnymi dostawcami komponentów dla ewolucji chemicznej Zawierają one wszystko, co jest niezbędne do życia. Aminokwasy, wodę i energię" - powiedziała jedna z autorek badania dr Jennifer Blanc.

 

W połowie marca ogłoszono, że grupie naukowców niemieckich i włoskich udało się zasymulować proces powstania życia według teorii uderzających komet.  Naukowcy stworzyli modele z metanu i innych materiałów umieszczonych w warunkach niskich temperatur.  Po zaledwie dziesięciu dniach, eksperci odnaleźli "kometarne" aminokwasy.

Gadzia ewolucja - źródło: bibliotecapleyades.net

Naukowcy nie biorą pod uwagę jeszcze jednej ewentualności. A co jeśli nasze ziemskie gady w rzeczywistości nie wyginęły tylko wyewoluowały w znacznie bardziej inteligentne istoty tworzące społeczności? Skoro czas wielkiej zagłady to 65 milionów lat a historia człowieka na Ziemi to najwyżej kilkadziesiąt tysięcy lat to jest aż nadto czasu na kilkadziesiąt cywilizacji. Mogły powstać i zniknąć i śladu by po nich nie było po takim czasie.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika abdulgdur

"Skoro czas wielkiej zagłady

"Skoro czas wielkiej zagłady to 65 milionów lat a historia człowieka na Ziemi to najwyżej kilkadziesiąt tysięcy lat to jest aż nadto czasu na kilkadziesiąt cywilizacji. Mogły powstać i zniknąć i śladu by po nich nie było po takim czasie" Skoro są ślady dinozaurów sprzed samej katastrofy, to zapewne zachowały by się ślady rozwiniętej cywilizacji, gdziekolwiek, cokolwiek, a jak na razie nic...

Strony

Skomentuj