Coś przesłoniło na chwilę widok z jednej z sond STEREO

Kategorie: 

helioviewer.org

Satelita obserwacyjny STEREO zaobserwował chwilowe zaćmienie Słońca. Oczywiście nie było to zaćmienie widoczne z Ziemi, po prostu jakaś planeta znalazła się między pojazdem a gwiazdą. Na forach internetowych zawrzało, bo nikt nie umiał powiedzieć, co to był za obiekt.

 

Do obserwacji doszło wczoraj, tj. 21 kwietnia 2012. Od razu pojawiło się wiele komentarzy sugerujących, że może to być mityczna Planeta X. Przesłonięcie Słońca widoczne było we wszystkich widmach. Obiekt pojawił się w prawym dolnym rogu tarczy.

NASA pospieszyła z wyjaśnieniami. Ta gorliwość jest zadziwiająca, bo zwykle agencja nie komentuje takich spraw. Według jej specjalistów to, co pojawiło się między Słońcem a zarządzanym przez nich urządzeniem to po prostu Księżyc.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika wowik

admin dobrze to

admin dobrze to podsumowalestak troche nie na temat pytanko- mozesz mi prywatnie/publicznie udzielic informacji dotyczacej skutecznego zablokowania tego niemadrego paska z boku co na metce ma napisane ( najglupszy portal spolecznosciowy) FACEBOOK? uzywam adbloka przy firefoxie. nie dosc ze mi przeszkadza jego automatyczne rozwijanie sie po najechaniu myszka w okolice metki to jeszcze strasznie denerwuja mnie te wciskajace sie na chama portale  spolecznosciowe ktore wyrosly jak grzyby po deszczu

Portret użytkownika tommy12

Po pierwsze, pojawiający się

Po pierwsze, pojawiający się obiekt na danych zdjęciach, to Księżyc.Po drugie, zdjęcia te są wykonane przez satelite SDO AIA/HMI, a nie przez STEREO.To w pełni naturalne, że takie zjawisko nastąpiło Wink Pozdrawiam serdecznie Smile

Strony

Skomentuj