Kalendarz Majów może wyznaczać cykl przyrody trwający wiele tysięcy lat
Image

Majowie byli wielce uczeni w dziedzinie analizy zjawisk na niebie. Słońce, Księżyc i inne ciała niebieskie mogli obserwować tylko gołym okiem. Jak w takim razie udało im się osiągnąć taką precyzję, do której my potrzebujemy całej swojej wiedzy i urządzeń? Ich siła była cykliczność obserwacji, co dawało wgląd w wyższy poziom zrozumienia mechanizmu wszechświata.
Słynny kalendarz Majów nie wskazuje wcale końca świata, wskazuje koniec cyklu. Trudnością dla nas jest zrozumienie tego cyklu i ustalenie, czego się spodziewać.
Daty końca tego cyklu są różne. Wszystko zależy od tego, kto jak interpretuje. Najpopularniejsza data to oczywiście 21 grudnia 2012, która to data obrosła legendą. Jednak są osoby twierdzące, że to popkulturowa zasłona dymna a gwałtowna zmiana wyznaczona przez Majów na podstawie znajomości cyklu, o którym nam się nie śniło nastąpi w innym terminie, takim, którego się nie spodziewamy.
Do wszystkiego ma dojść 5 czerwca 2012. To wtedy według przepowiedni nastąpi wyrównanie Słońca-Wenus-Ziemi. Nastąpi nawet tak zwany tranzyt Wenus przez tarczę słoneczną. To właśnie na ten dzień upatrują oni koniec cyklu. Wtedy ma dojść do jakichś zjawisk, które odmienią wszystko.
Gdyby to była prawda mielibyśmy naprawdę niewiele czasu. Trochę ponad miesiąc, aby się przygotować. Cykl, który domyka się w kalendarzu Majów może dotyczyć Słońca i tego, co z nim się dzieje. Czy to możliwe, aby Majowie posiedli skądś wiedze o takim długim cyklu przyrody?
Zwolennicy teorii końca kalendarza Majów mają ostatnio kolejne argumenty. Japońscy naukowcy poinformowali, że Słońce przechodzi przebiegunowanie i właśnie w czerwcu nasza gwiazda będzie miała cztery bieguny. Amerykańska agencja NOAA ostrzega, że w najbliższych miesiącach będziemy mieli do czynienia z intensywną fazą aktywności słonecznej.
Burze słoneczne zdarzały się już kiedyś, ale nigdy jeszcze ludzkość nie była tak zależna od elektroniki. To właśnie, dlatego, że wkrótce ma dojść do hiperaktywności słonecznej rozważa się ewakuację załogi stacji kosmicznej.
Gdyby do tego doszło, że w Ziemie uderzy rozbłysk wielkości zdarzenia z 1859 roku, albo kilka takich rozbłysków, to mamy wielki problem, bo po pierwsze globalny blackout, który potrwa jakiś czas a potem mozolne odbudowywanie wszystkiego, co da się odbudować. Aż strach pomyśleć jak zniosą to działające reaktory jądrowe, gdy dojdzie do całkowitego wyłączenia sieci i do spalenia większości działających urządzeń.
- Dodaj komentarz
- 8577 odsłon
a mnie ciekawi skąd wiadomo,
a mnie ciekawi skąd wiadomo, ponad wszelką wątpliwość i z dokładnością co do 1 dnia, jaka data jest początkiem kalendarza majów?
Pewnie że nikt dokładnie tego
Dodane przez Lela w odpowiedzi na a mnie ciekawi skąd wiadomo,
Pewnie że nikt dokładnie tego nie wie.Są wątpliwości zarówno co do roku jak i konkretnego dnia.Pozdrawiam.
Może z korelacji do zjawisk
Dodane przez Lela w odpowiedzi na a mnie ciekawi skąd wiadomo,
Może z korelacji do zjawisk astronomicznych?
już kiedyś o tym pisałem.
już kiedyś o tym pisałem. Polecam artykuł http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/03majowie/52lata.htm
Do dziś grono naukowe jak i fascynaci, nie są pewni jak odczytwać kalendarz majów (nawiasem mówiąc, Majowie mieli 3 kalendarze). Tak więc, 21 grudnia 2012 to dla mnie zwyczajna propaganda wygodna np. dla projektu Blue Beam, itp.
Świetna strona. Dzięki!
Dodane przez marioti w odpowiedzi na już kiedyś o tym pisałem.
Świetna strona. Dzięki!
Wielkie dzięki za mile
Wielkie dzięki za mile spędzony czas na czytaniu wpisów. Powiem szczerze, że trochę się interesuję tym tematem i poszerzylem swoją wiedzę - a to lubię.
Jeśli się nie mylę w kwestii początku pewnego kalendarza ,ponoć Majowie mieli obsesję na punkcie Wenus. Czytałem u Stingla, że może chodziło o przebieguniowanie wspomnianej lub po prostu tzw. zapalenie czyli to co przeżyliśmy ostatnio .
Tyle do zbadania a świat zajmuje się takimi głupotami ...!
majowie mieli swira nie o
Dodane przez szuwaxpl (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Wielkie dzięki za mile
majowie mieli swira nie o wenus a o syriuszu w pasie oriona co do wenus to aztekow sie zapytaj czy mieli swira
JVK_2012 - zgadzam się z Tobą
JVK_2012 - zgadzam się z Tobą - z tym mieszaniem Kalendarza Majów i Azteków, to już zaczyna być żenujące. To tak jak by napisać, że równanie E=mc2 wymyślił Kopernik :(
Dzieki Muchomorku.
Dodane przez muchomorek w odpowiedzi na JVK_2012 - zgadzam się z Tobą
Dzieki Muchomorku. Zamieszczam poprawny obrazek.
Pozdrawiam :)
In lak'ech!