W Bułgarii odkryto zwłoki "wampirów"

Kategorie: 

http://gwvm.blogspot.com/2012/06/vampire-skeletons-of-bulgaria.html

Archeolodzy w Bułgarii odkryli ostatnio kolejne dwa szkielety ze średniowiecza, które były przebite żelaznymi prętami. Prawdopodobnie uczyniono to, aby uniemożliwić, aby ci konkretni umarli ożyli po śmierci i zamienili się w wampiry.

 

Odkrycie jest przykładem pogańskich praktyk, które rejestrowano w wioskach na Bałkanach jeszcze stosunkowo niedawno, bo około 100 lat temu.

 

Kiedy umiera człowiek, który był uznany za zagrożenie dla sąsiadów miał przebijane serce tak, aby nie mógł się wydostać z grobu, aby pić krew żywych. Ludzkie szczątki odkryte w Bułgarii odpowiadają licznym takim przypadkom na całych Bałkanach.

[ibimage==13813==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Tylko w samej Bułgarii znane jest przynajmniej 100 lokalizacji miejsc pochówku "wampirzych szkieletów". Ostatni przypadek pochodzi z miejscowości Sozopol nad Morzem Czarnym.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Aziel

Wampiry podobno piją krew.

Wampiry podobno piją krew. czemu nie? Picie krwi w wielu kulturach było znane, co wiecej karzdy lekarz wam powie ze to nawet zdrowe bo w krwi znajduje sie wszystko czego potrzebuje organizm do przetrwania wieec to nawet rozsadne ze te stwory piją krew. Dalej. Sila i szybkosc, jako pijące zdrowa krew wampiry mogą byc silniejsze od przecietnych ludzi poza tym mamy dowody ze niekturzy ludzie przekraczają bariery ludzkiej wytrzymalosci, gdzies w ameryce, stare plemie poluje na zwierzyne w dziwny sposub. mianowicie biegną za ofiarą za ta padnie z wycieczenia przy czym oni prawie sie nie mecza. Nie twierdze ze to plemie wampirów ale skoro oni mogą to czemu by nie wampiry?. nastepnie chce zaznaczyc ze gdzies kolo mexyku naukowcy odnalezli szczątki stworzenia ktore wygladalo identycznie jak lesne wryzki czy tez elfy, malutkie czlekoksztaltne cialka ze skrzydelkami. skoro skrzaty istnialy to czemu nie wampiry? Pomyslcie nad tym i wieeelkie przepraszam za błędy Biggrin

Portret użytkownika chipcio

Są znane przypadki, (nawet

Są znane przypadki, (nawet współczesne), że lekarze źle stwierdzili zgon. W rzeczywistości, dany delikwent, był w głębokim letargu. Ja osobiście niechciał bym obudzić się pewnego dnia, z "wiekiem" nad głową, a takich przypadków nie brak. To jest dopiero "WYMARZONA ŚMIERĆ" !?Mniemam, że w tej danej kulturze, mogli mieć, lub przewidywać tego typu przypadki i poprostu, dla pewności zmarłego, przebijali mu serducho. Osobiście uważam to za "nie głupie" podejście. Sam bym wybrał taką metodę, chociaż nie jestem "wampirem" SmileRaczej nikt z was, niechciałby być pochowany żywcem, bo się ktoś pomylił co nie ???Nie snujcie teorii o wampirach, bo tak jak Czerwony Kapturek, poprostu nie istnieją SmilePOZDRAWIAM.

Portret użytkownika ssakxoxo

Ale mi tu coś nie pasuję ...

Ale mi tu coś nie pasuję ... Może to być śmieszne ale ile naoglądałam się filmów i przeczytałam artykułów o wilkołakach to tam jest napisane ,że pozbawia się ich życia przez srebro ,żelazo, metal . A wampiry jak też dużo mitów powstało o tym ,że przekuwane były kołkami z drewna . Więc nie wiem co o tym myśleć ??

Portret użytkownika edmund

Rasta - raz w dziesiątkę a

Rasta - raz w dziesiątkę a dobrze Smile
z tym jezusem to całkiem rozsądna uwaga Smile w końcu wino w tym kielichu "ofiarnym" było namiastką jego krwi, którą dawał innym do picia (rozmnażał wampiry?).
 
a wielu katolickich świętych leży w sarkofagach i sie nie rozkłada; nawet rumieńce mają (typowe wampiry).
 
coś w tym jest Smile
 
W wielu polskich katakumbach klasztornych i starych cmentarzach też sporo ludzi z gwoździami w głowie i ciele.

Portret użytkownika Rasta4Peace

aj tam moim zdaniem

aj tam moim zdaniem ciemnogrod zareagował na takie osoby podobnie jak na "czarownice", znalazlo sie paru poj*bów co krew ludzką pili albo jakąś "czarną magie" cwiczyli i tyle to dla pewnosci przygwozdzili delikwentów, bo w ozywające ciała jakoś nie moge uwierzyć... Może Jezus też był wampirem?

V.i.P.
~~ Victoria Is Peace ~~

Portret użytkownika Basta

To, że nie możesz uwierzyć,

To, że nie możesz uwierzyć, wcale nie wyklucza możliwości istnienia wampirów. Skąd tyle legend i opowieści o wiedźmach, wilkołakach, wampirach czy innych demonach? Skąd to się wzięło? Tylko ludzka wyobraźnia? A dlaczego tak sądzimy? Bo nie ma oficjalnych dowodów. To jedyny powód. Czy to jednak oznacza, że takie stwory nie miały prawa nigdy istnieć? Jeśli tak sądzisz, to gratuluje osiągnięcia wysokiego poziomu w dziedzinie ciemnoty i ograniczenia.Gdyby każdy miał takie nastawienie, to nikt nie uwierzyłby w żadną opowieść, bez twardych dowodów na jej potwierdzenie. Dziecko by matce opowiedziało, że bawiło się w szkole w berka, a matka by go wyśmiała, bo uznałaby to za fantazję. Czy to jest normalna postawa? Myślmy ludzie, to nie boli tak bardzo.A co, jesli kiedyś faktycznie istniały wampiry, wilkołaki, wiedźmy, wróżki albo pójdźmy na całego, nawet jednorożce czy smoki? Jesliby kiedyś były wampiry (kto wie, może nadal istnieją), to raczej nie biegały po wsiach i nie darły mordy, że są wampirami. Takie informacje raczej były ukrywane i nikt by się tym nie chwalił, bo po co skazywać się na stos czy kołek w serce? Słysząc słowo wampir od razu wyobrażamy sobie medialną wizję, czyli blada twarz, czerwone oczy i długie kły, ale w rzeczywistości taki wampir mógłby niczym się nie różnić od normalnego człowieka. Wobec tego trudno dziś jest stwierdzić jednoznacznie, czy takie wynaturzenia kiedyś po ziemi chodziły, czy też nie. Zarówno w dalekiej przeszłości jak i nawet dziś wielu ludzi wierzy w takie opowieści. Skoro kiedyś ludziom wbijano kołki w serca, czy palono na stosach, to może faktycznie coś w tym jest? W każdej legendzie jest ponoć ziarno prawdy.Warto też uświadomić sobie, że dawniej ludzie nie byli tacy głupi, jak dziś sądzi wielu ignorantów. To, że ludzie byli bardziej wierzący, nie mieli sportowych aut, internetu, komputerów, smartfonów, 40 calowych telewizorów plazmowych i nie chodzili w dżinsach, nie czyni z nich idiotów. Bynajmniej, kiedyś ludzie mieli więcej zdrowego rozsądku w sobie, myśleli logicznej i szerzej postrzegali wiele kwestii. Wiara w demony, z których dziś się śmiejemy nie oznacza, że dawniej panował ciemnogród jak kolega wyżej to ujął, to może oznaczać po prostu, że dawniej spotykano dziwnych ludzi, zachowywujących się inaczej, podejrzanie i to budziło lęk, co jest naturalne. Dziś jesteśmy znieczuleni na wszystko, wyprani z emocji. Wracamy z pracy, kładziemy zad w fotelu przed telewizorem i wyłączamy myślenie. To dziś tak naprawdę panuje ciemnogród, a fakt, że niektórzy są takimi ignorantami i sądzą, że są tak bardzo cywilizowani i mądrzy właśnie o tym świadczy.Popatrzmy na dawną cywilizację Egipcjan, Majów albo Sumerów. Bez naszej techniki, bez lotów w kosmos wiedzieli o nim tyle samo, a nawet więcej niż my. Czy byli głupsi? Przecież też wierzyli w swoich Bogów i w swoje demony, ale to nie przeszkodziło im, by pod względem wiedzy równać się z dzisiejszą cywilizacją, która bez techniki gówno o świecie by wiedziała.

Strony

Skomentuj