Kategorie:
Jak już wielokrotnie opisywaliśmy hinduskie starożytne eposy stanowiące podwaliny Hinduizmu mogą być w istocie opisami wojen toczonych w przeszłości. Zresztą opisy zastosowania broni zdolnych do zgładzenia całych miast obecne są też w Biblii, na przykład zniszczenie Sodomy i Gomory. Wszystko wskazuje na to, że broń jądrową stosowano przed wiekami w dzisiejszym Pakistanie, odkryto to w miejscu zwanym Mohenjo-daro.
Stanowisko archeologiczne, jakie się tam znajduje odkryto dopiero w 1922 roku. Od tego czasu odbyło się bardzo wiele wykopalisk, które pomogły odnaleźć interesujące artefakty. Badania ujawniły, że miasto, które znajdowało się w tym miejscu było jednym z najstarszych znanych ośrodków urbanistycznych w starożytności. Istniało już w czasach Mezopotamii i Starożytnego Egiptu, ale nagle opustoszało 19 wieków przed Chrystusem.
Historycy nie mają pojęcia, co mogło spowodować zniszczenie miasta. Zasugerowano trzęsienie ziemi, które dokonało sporych zniszczeń a potem zmieniło bieg rzeki Indus, co wpłynęło na miejscowe rolnictwo i spowodowało wyludnienie. Sugerowano też najazdy wojowniczych Arian. Tyle, jeśli chodzi o oficjalną historię.
Budynki w mieście są zniszczone w charakterystyczny sposób. Widzieliśmy to samo w ruinach Hiroszimy. Obszar bezpośrednio nad epicentrum stoi relatywnie najmniej zniszczony. Taki sam wzór zniszczeń jest w Mohenjo-daro. Poza tym podczas wykopalisk ujawniono, że pozostałości ciał mieszkańców znajdowano w nienaturalnych pozycjach i to na ulicach.
To jednak nie dowodzi wykorzystania broni jądrowej w starożytności. Co innego z ostatnim dowodem. Na terenie wykopalisk odnajduje się tektyty. Te drobne stopione cząstki skał pojawiają się zawsze tam gdzie dochodzi do oddziaływania ogromnych temperatur. Anglik, James Davenport już w 1979 roku zasugerował, że miasto zostało zniszczone w pojedynczym wydarzeniu, za pomocą jakiegoś "niszczycielskiego ciosu".
Teoretycznie Mohenjo-daro mogło zostać zniszczone przez niewielkiej wielkości kometę, lub meteoryt, ale opisy obecne w hinduskiej mitologii po prostu przybliżają nas trochę do ponownego odkrycia przeszłości naszego gatunku.
Komentarze
Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.
Strony
Skomentuj