Piramidy mogą być starożytnymi elektrowniami

Kategorie: 

Relief z Dendery przedstawiający rzekome wykorzystanie elektryczności

Gdyby ktoś za 4000 lat od dzisiaj prowadził wykopaliska większość struktur, jaka by po nas została mogłaby być zinterpretowana inaczej niż powinna. W długim okresie czasu możliwy jest nawet regres cywilizacyjny i zapomnienie części historii. Wydaje się, że Ziemianom zdarzyło się już to wielokrotnie.

Można założyć, że za kilka tysięcy lat odkopany panel LCD będący pozostałością naszego telewizora zostanie uznany przez przyszłych archeologów za dwudziestowieczne lustro. Wiele wskazuje na to, że właśnie tak nasi archeologowie traktują piramidy widząc w nich grobowce a pomijając zupełnie energetyczny charakter tych budowli.

 

Niezwykłe właściwości ostrosłupów o konkretnych proporcjach były już przyczyną wielu badań naukowych. Faktem bezsprzecznym jest to, że nawet papierowe modele piramid mogą służyć do ostrzenia żyletek. Teraz robienie czegoś takiego wydaje się niedorzecznością, ale w siermiężnych latach osiemdziesiątych przy niedoborach produktów takich jak żyletki, była to znana metoda, a tekturowe modele piramid do sklejania dołączane były do PRL-owskich gazet.

 

Niezwykłe jest też to, że na jednej trzeciej wysokości piramidy znajduje się miejsce, które ma najwyraźniej właściwości konserwujące. Są to obszary szczególnie silnego oddziaływania i znane są przypadki długiego utrzymywania się świeżości mięsa. Ostrosłup zdaje się kumulować jakąś energię. Być moze dlatego starożytni Egipcjanie próbowali naśladować te konstrukcje rozumując slusznie, że konserwacja ich ciał poprzez umieszczenie ich w specjalnym miejscu piramidy zadziała jako dodatkowy czynnik mumifikujący.

Słynny rysunek z Dendery przedstawiający coś co jest interpretowane jako lampa, albo żarówka

Wydaje się, że aktualne obserwowane przez nas właściwości piramid są tylko tłem, echem możliwości tych starożytnych urządzeń. Mogły one pełnić funkcję elektrowni. Prawdopodobnie przynajmniej struktury z Gizy w Egipcie nie są pozostałościami cywilizacji egipskiej, ale mogą być takimi opuszczonymi elektrowniami, prawdopodobnie zdekompletowanymi, czyli ze zdemontowanymi podzespołami. Niektóre źródła sugerują, że piramidy znajdują się na całym świecie i oplatają go, a kiedyś tworzyły sieć energetyczną. 

 

Bardzo możliwe, że Piramidy to pozostałość jakiejś zapomnianej cywilizacji, być może zbudowali je Atlanci, możliwe, że Lemurianie. Cywilizacje te mogły rozwinąć swoją technikę i naukę w zupełnie inny sposób, w jaki zrobiliśmy to my. Co więcej wcale nie oznacza to, że teraz z pewnością stoimy na wyższym poziomie rozwoju. Zbudowanie w czasach dzisiejszych Wielkiej Piramidy byłoby zadaniem tytanicznym i wcale nie jest powiedziane, że nowoczesne budownictwo wsparte GPS oraz nieograniczonymi środkami pieniężnymi zdołałoby zbudować coś podobnego. Chociażby to powinno nauczyć nas pokory wobec osiągnięć starożytnych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Kem

PIRAMIDY  podobno byly

PIRAMIDY  podobno byly starozytnymi lotniskami ( pojazdow pozaziemskich )
Te znajdujace sie na terenach  dzisiejszego Iraku i Iranu
zwane sa   ZIGURATAMI..
Opisany w Biblii zigurat  zwany  WIEZA BABEL,
zostal zbudowany wylacznie przez ludzi
bez pomocy bogow ( Anunaki )
co bardzo ich rozczarowalo i rozgniewalo.
Ludzie   wiec zostali ukarani poprzez
rozprzetrzenienie ich po Ziemi.
Pozdrawiam
Kem
PS.Dla zaciekawionych polecam ksiazki
     Zecharia Sitchin'a, niektore

Portret użytkownika Wojox

Polecam stronkę Leszka,

Polecam stronkę Leszka, naprawdę gość się napocił na tematem. I wiecie co wszystko pasuje. Po prostu dziś mamy więcej ludzi z otwartymi umysłami. Nie tylko "grobowce , grobowce....jak trzeszczał Zahi Hawas. Na dodatek wszystkie Piramidy były ogrodzone wysokim murem, nie było do nich żadnego wejścia, jak do bateri dziś.
Grobowce dla byków apisów (dobrze napisałem ?) ważące po 75 ton służyły do przechowywania niebezpiecznych substancji, jest więcej tych nowinek. W tunelu w którym robocik dotarł do "drzwiczek" Hawas zobaczył resztkę "rączki", prędzej to było resztka kabli która szła do komory. A komory króla i królowej, jedna pod drugą idealnie pasują do biegunów +/-.....Podejżewam że do piramidy wlewano jakiś eletrolit. Są dowody że nawet powłoka piramidy była z odpowiedniego materiału.

Strony

Skomentuj