Piramidy mogą być starożytnymi elektrowniami

Kategorie: 

Relief z Dendery przedstawiający rzekome wykorzystanie elektryczności

Gdyby ktoś za 4000 lat od dzisiaj prowadził wykopaliska większość struktur, jaka by po nas została mogłaby być zinterpretowana inaczej niż powinna. W długim okresie czasu możliwy jest nawet regres cywilizacyjny i zapomnienie części historii. Wydaje się, że Ziemianom zdarzyło się już to wielokrotnie.

Można założyć, że za kilka tysięcy lat odkopany panel LCD będący pozostałością naszego telewizora zostanie uznany przez przyszłych archeologów za dwudziestowieczne lustro. Wiele wskazuje na to, że właśnie tak nasi archeologowie traktują piramidy widząc w nich grobowce a pomijając zupełnie energetyczny charakter tych budowli.

 

Niezwykłe właściwości ostrosłupów o konkretnych proporcjach były już przyczyną wielu badań naukowych. Faktem bezsprzecznym jest to, że nawet papierowe modele piramid mogą służyć do ostrzenia żyletek. Teraz robienie czegoś takiego wydaje się niedorzecznością, ale w siermiężnych latach osiemdziesiątych przy niedoborach produktów takich jak żyletki, była to znana metoda, a tekturowe modele piramid do sklejania dołączane były do PRL-owskich gazet.

 

Niezwykłe jest też to, że na jednej trzeciej wysokości piramidy znajduje się miejsce, które ma najwyraźniej właściwości konserwujące. Są to obszary szczególnie silnego oddziaływania i znane są przypadki długiego utrzymywania się świeżości mięsa. Ostrosłup zdaje się kumulować jakąś energię. Być moze dlatego starożytni Egipcjanie próbowali naśladować te konstrukcje rozumując slusznie, że konserwacja ich ciał poprzez umieszczenie ich w specjalnym miejscu piramidy zadziała jako dodatkowy czynnik mumifikujący.

Słynny rysunek z Dendery przedstawiający coś co jest interpretowane jako lampa, albo żarówka

Wydaje się, że aktualne obserwowane przez nas właściwości piramid są tylko tłem, echem możliwości tych starożytnych urządzeń. Mogły one pełnić funkcję elektrowni. Prawdopodobnie przynajmniej struktury z Gizy w Egipcie nie są pozostałościami cywilizacji egipskiej, ale mogą być takimi opuszczonymi elektrowniami, prawdopodobnie zdekompletowanymi, czyli ze zdemontowanymi podzespołami. Niektóre źródła sugerują, że piramidy znajdują się na całym świecie i oplatają go, a kiedyś tworzyły sieć energetyczną. 

 

Bardzo możliwe, że Piramidy to pozostałość jakiejś zapomnianej cywilizacji, być może zbudowali je Atlanci, możliwe, że Lemurianie. Cywilizacje te mogły rozwinąć swoją technikę i naukę w zupełnie inny sposób, w jaki zrobiliśmy to my. Co więcej wcale nie oznacza to, że teraz z pewnością stoimy na wyższym poziomie rozwoju. Zbudowanie w czasach dzisiejszych Wielkiej Piramidy byłoby zadaniem tytanicznym i wcale nie jest powiedziane, że nowoczesne budownictwo wsparte GPS oraz nieograniczonymi środkami pieniężnymi zdołałoby zbudować coś podobnego. Chociażby to powinno nauczyć nas pokory wobec osiągnięć starożytnych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika zico169

mojm zdaniem piramidy służyły

mojm zdaniem piramidy służyły do łączności,a dlaczego juz mówie jeśli istnialy statki kosmiczne to napewno niebyły zasilane wodorem a to dlatego ze statki  potrzebują  gigantycznej energii by sie poruszać wodór niewystarczy a jeśli to były generatory nuklearne to mogli zastosować elektrolize skoro mieli prąd ,wedłóg legend kapłani w piramidach rozmawiali z bogami to chyba daje do myślenia, a ja z tego co wyczytałem to piramidy były zasilane generatorem w kształcie kuli na you tube :ancient superconducting electric power generator .oko ra oznacza słońce a generator w środku emitujący wiązki promieniowania magnetycznego (pola magnetycznego)obracającego sie z gigantyczną prędkością wygląda jak słońce
http://odkrywcy.pl/kat,111412,title,Co-oznacza-Oko-Horusa,wid,14477690,wiadomosc.html

Portret użytkownika MIchart56

Wcale nie uważam zeby

Wcale nie uważam zeby wzniesieni na nowo Wielkiej Piramidy dzisiaj byłoby tak trudne, Przecież ludzie zbudowali równie wielkie i zaawansowane budowle np. most Akashi Kaikyo czy mosty w Ameryce, wieża WTC, robimy tenele podziemne dla metra. Są przecież dźwigi, któe mogą przenosić cięzkie przedmioty, są satelity, Helikoptery. Pozatym kiedyś ludzie budowali dla idei nie dla pieniędzy i zysku. To co budowali miało stać wiecznie a nie 100 czy 300 lat. 

Portret użytkownika promień

Kiedyś była tu pokazywana

Kiedyś była tu pokazywana piramida, która wystrzeliwuje w kosmos energię. Pisałam, że to może być aktywacja słońca z  planety ziemia.
Kilka moich myśli: 1. Kosmitom była potrzbna energia żeby się naładować, albo ziemianie mieli swoje pojazdy i potrzebowali energii, żeby je uruchomić. 2. Może piramidy zbierją nadmiar energii z ziemi i wysyłają ją w przestrzeń, żeby rozładować zbyt duże napięcie co by nas nie rozsadziło od środka. 3. Jeżeli kiedyś ludzie byli o wiele więksi to może nie było dla nich problemem zbudowanie piramid, może posiadali ogromną siłę. 4. Może był czas innej grawitacji na ziemi i można było takie bloki kamieni podnosić bez trudu i ustawiać jak klocki. 5. Jeżeli piramidy sa podobno też na księżycu i jeszcze gdzieś to też trzeba pomyśleć po co. 6. Może faktycznie ta energia, która sie tam gromadzi ma jakieś znaczenie, którego nie znamy, może na przykład przed czymś chronić. 7. Może przed skutkami przebiegunowania. 8. Może pomagaja przejść w inny wymiar przestrzeni.

Portret użytkownika rosomak

Otaczają nas cuda i nawet

Otaczają nas cuda i nawet jeśli podejrzewamy że mogą mieć w sobie ziarno prawdy to w 99% traktujemy je z przymróżeniem oka.
Dlaczego, mimo iż tak złaknieni cudowności w tym zagonionym za zyskiem świecie, nie sprawdzamy sami doświadczalnie zjawisk które nie mieszczą się w  kategoriach dzisiejszej nauki .
Doświadczenia Masaru Emoto, ktróry badając wodę doszedł do fenomenalny  wyników.
Każdy z nas może przeprowadzić eksperyment z dwoma miseczkami ryżu w lodówce...
      Każdy z nas również może sobie zrobić lub kupić piramidkę by sprawdzić prawdziwość tezy o ostrzeniu żyletek czy też nie psuciu się mięsa.
 Zamiast tego wolimy z politowaniem pokiwać głową  nad podobnymi zagadnieniami i bezrefleksyjnie wrzucić do wora razem z fejkami, ściemami i wszelkim nie posortowanym śmieciem.
 Istnieje też druga grupa- grupa dzieląca się na podgrupy- Pierwsza podgrupa, nazwijmy ich roboczo Sunnitami- To Ci dla których cudowność leży poza gatunkiem ludzkim. Wszystko co niezwykłe to UFO-  Oni nas stworzyli, oni nas obserwują i wreszcie ingerują w naszą historię. Czasami się ukazują i wyczyniają wtedy różne harce.
Oponentami dla Sunnitów są Szyici- Oni również uważają że wszystko co niezwykłe bierze się z zewnątrz, inaczej jednak nazywają owych towarzyszy ludzkiego gatunku- sa to anioły lub demony które nam pomagają lub szkodzą.
I jedni i drudzy popełniają jednak  ciągle ten sam błąd- Nie rozumieją ze prawdziwa moc tkwi w nas samych.
  Dopiero to odkrycie spowoduje wyzwolenie z myślenia utartymi schematami i dogmatami narzuconymi  przez religię czy jej aktualny odpowiednik, wyznawanie kultu kosmitów.
 Nie bierzmy niczego na wiarę, sami przekonajmy się o istnieniu rzeczy niezwykłych, a wśród nich potęgi naszych myśli, która  jest z nich wszystkich  najbardziej niezwykła. 
 

Strony

Skomentuj