Piramidy mogą być starożytnymi elektrowniami

Kategorie: 

Relief z Dendery przedstawiający rzekome wykorzystanie elektryczności

Gdyby ktoś za 4000 lat od dzisiaj prowadził wykopaliska większość struktur, jaka by po nas została mogłaby być zinterpretowana inaczej niż powinna. W długim okresie czasu możliwy jest nawet regres cywilizacyjny i zapomnienie części historii. Wydaje się, że Ziemianom zdarzyło się już to wielokrotnie.

Można założyć, że za kilka tysięcy lat odkopany panel LCD będący pozostałością naszego telewizora zostanie uznany przez przyszłych archeologów za dwudziestowieczne lustro. Wiele wskazuje na to, że właśnie tak nasi archeologowie traktują piramidy widząc w nich grobowce a pomijając zupełnie energetyczny charakter tych budowli.

 

Niezwykłe właściwości ostrosłupów o konkretnych proporcjach były już przyczyną wielu badań naukowych. Faktem bezsprzecznym jest to, że nawet papierowe modele piramid mogą służyć do ostrzenia żyletek. Teraz robienie czegoś takiego wydaje się niedorzecznością, ale w siermiężnych latach osiemdziesiątych przy niedoborach produktów takich jak żyletki, była to znana metoda, a tekturowe modele piramid do sklejania dołączane były do PRL-owskich gazet.

 

Niezwykłe jest też to, że na jednej trzeciej wysokości piramidy znajduje się miejsce, które ma najwyraźniej właściwości konserwujące. Są to obszary szczególnie silnego oddziaływania i znane są przypadki długiego utrzymywania się świeżości mięsa. Ostrosłup zdaje się kumulować jakąś energię. Być moze dlatego starożytni Egipcjanie próbowali naśladować te konstrukcje rozumując slusznie, że konserwacja ich ciał poprzez umieszczenie ich w specjalnym miejscu piramidy zadziała jako dodatkowy czynnik mumifikujący.

Słynny rysunek z Dendery przedstawiający coś co jest interpretowane jako lampa, albo żarówka

Wydaje się, że aktualne obserwowane przez nas właściwości piramid są tylko tłem, echem możliwości tych starożytnych urządzeń. Mogły one pełnić funkcję elektrowni. Prawdopodobnie przynajmniej struktury z Gizy w Egipcie nie są pozostałościami cywilizacji egipskiej, ale mogą być takimi opuszczonymi elektrowniami, prawdopodobnie zdekompletowanymi, czyli ze zdemontowanymi podzespołami. Niektóre źródła sugerują, że piramidy znajdują się na całym świecie i oplatają go, a kiedyś tworzyły sieć energetyczną. 

 

Bardzo możliwe, że Piramidy to pozostałość jakiejś zapomnianej cywilizacji, być może zbudowali je Atlanci, możliwe, że Lemurianie. Cywilizacje te mogły rozwinąć swoją technikę i naukę w zupełnie inny sposób, w jaki zrobiliśmy to my. Co więcej wcale nie oznacza to, że teraz z pewnością stoimy na wyższym poziomie rozwoju. Zbudowanie w czasach dzisiejszych Wielkiej Piramidy byłoby zadaniem tytanicznym i wcale nie jest powiedziane, że nowoczesne budownictwo wsparte GPS oraz nieograniczonymi środkami pieniężnymi zdołałoby zbudować coś podobnego. Chociażby to powinno nauczyć nas pokory wobec osiągnięć starożytnych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika janusz

Można samemu skleić model

Można samemu skleić model powiedzmy z jakiejś tektury,kartonu czy nawet z sklejki,zachowując proporcje.Wymiary piramidy są ogólnie dostępne 230 -długośc boku,na powiedzmy 146,5-wysokosć, w metrach.Pozdrawiam.

Portret użytkownika rosomak

Można, ale za bardzo

Można, ale za bardzo przyzwyczajeni jesteśmy do tego że rzeczy potrzebne kupujemy lub
wyręczamy się gadżetami.
 Kalkuratora używa się nawet wtedy gdy odejmujemy 37 od 18... Wink
Pamiętam że gdy do dyspozycji mieliśmy tylko telefony stacjonarne, w głowie "nosiło" się po kilkanaście numerów do kumpli, dziś często  nie jesteśmy w stanie spamiętać jednego.
Cywilizacja nas paradoksalnie ogłupia a otępieni i osłabieni jesteśmy praktycznie bezbronni w walce o przetrwanie, w razie gdyby matka natura przejęła rządy nad planetą.
 Nie martmy się jednak- otoczka cywilizacji jest krucha jak skorupka jajka.
 Pierwotne instynkty które pod nią buzują szybko przywrócą pierwotny stan rzeczy.  Na ulicach pojawią się hordy dzikusów szturmujących sklepy a na ulicach miast zapanuje dobre stare prawo dżungli...
 
 

Portret użytkownika zarejestrowany

Jeżeli mielibyśmy pojazd

Jeżeli mielibyśmy pojazd który by się poruszał znacznie szybciej niż światło i byśmy mieli polecieć do galaktyki M51 odległej od nas 26 milionów lat świetlnych to gdy wyruszymy to gdy dotrzemy do miejsca docelowego okazało by się że jesteśmy gdzie indziej bo przecież światło leciało do nas 26 milionów lat a w tym czasie galaktyka się przemieściła już na odległość 26 milionów lat w przestrzeni... !? Czyli trzeba by dokonać obliczeń gdzie znajduje się dany obiekt w przestrzeni... ale przecież mielibyśmy się udać do czasu przyszłego tej galaktyki ? bo w obecnym znajduje się gdzie indziej ? A może my widzimy obecne gwiazdy i galaktyki jako czas przeszły, jesteśmy przesunięci w czasie do tyłu...
 
Piramidy mogły być także urządzeniem do zmiany czasu galaktycznego w którym się znajduje nasza Planeta do czasu "terazniejszego" kosmosu... co mogło czemuś służyć ! W piramidzie są ślady działania wodoru... Wodór jest najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w kosmosie. Znajduje się na Słońcu, gwiazdach i w przestrzeni kosmicznej.
 
tu filmy o tym że są znajdowane kamienie zrobione ze sztucznego "betonu" o którym opowiada Joseph Davidovits
w tym filmie
Pyramids of Giza: The Silica Connection
http://www.youtube.com/watch?v=ZKO0owKn2PU
tu te kamienie z "betonu"
http://www.youtube.com/watch?v=mHJBSguc3KA
http://www.youtube.com/watch?v=RL3ofvchoj4
http://www.youtube.com/watch?v=gV8zT0rhcT0
 
Jednocześnie użyto maszyn które potrafiły ciąć i wiercić w extrmalnie twardym kwarcu granitu z niezwykłą szybkością co jest pokazane na tej stronie gdzie są zdjęcia znalezionych granitowych odwiertów !
http://www.gizapower.com/petrie/chris6.htm 
Ten tajemniczy element przypominający śrubę okrętową, który opisałem wcześniej jest elementem z piramid Giza ! Podejżewa się iż jest to element z "maszynerii" sterującej urządzeniem piramid a który mógł być elementem wytwarzającym zmiane częstotliwości lub elementem części wytwarzajacego dzwięk by sterować procesami "kryształów-kwarcowych" ? po których to śą ślady w wielkiej galerii na suficie !

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma. http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Portret użytkownika Homo sapiens

Może te budowle piramid były

Może te budowle piramid były zdemontowane po potopie Biblijnym ,  jak Nadistota Duchowa stwierdził iż ludzie upadli i kazał zostawić je bez tych dodtaków po których byśmy wiedzieli do czego służyły, a może mamy być moralnie nieskazitelni by się dowiedzieć do czego służyły te piramidy ? Bo Ci którzy je zbudowali byli na wysokim poziomie duchowym.  Istota Duchowa z Biblii rządząca wszechświatem i Ziemią każe nam najpierw poznać tajemnice Biblii i jej nauki by być doskonalszymi a wtedy będziemy wiedzieć więcej z otacaającej nas rzeczywistości.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika bt.neko

Jak pan taki znający się to

Jak pan taki znający się to niech pan powie którzy Aniołowie pomogli zbudować te piramidy ?!
 
Ci, którzy tam zostawili swój podpis - w przypadku Wielkiej Piramidy w dwóch miejscach, ale nie nad Komorą Króla (te inskrypcje to faszerstwo z początku XIX w)

Portret użytkownika baca

to coś na rysunkach może być

to coś na rysunkach może być żarówką, dlaczego by nie?
ale to coś równie dobrze może byc też dwiema zupełnie innymi rzeczami:
1. np dużą, konkretną pałką, przy pomocy której ten duży koleś tłumaczy tym małym kolesiom o co jemu chodzi
2. może to też być rośliną mięsożerną, (z gatunku tych które łapią muchy i małe ssaki), która przez pomyłkę połknęła węża, a następnie puściła bardzo konkretnego pawia, bo wiadomo przecież jaki ma wpływ na układ trawienny żmijowe plemię
osobiście stawiam małe piwo na pawia i to takiego mach-3 bo raz że kielich nieszczęsnego kwiatka jest maksymalnie rozchylony a dwa w pawiu doskonale widac lecącego węża albo żmiję - artysta ujął idealnie ten ulotny moment Smile

Portret użytkownika DERREK13

Baca prześłij do wglądu kopię

Baca prześłij do wglądu kopię pracy doktorskiej na temat tekstów starożytnych kierunek specjalizacja piramidy egipskie ..... no nie mogę wyjść z podziwu jaką to metodą kojarzenia kolega dochodzi do tak fascynujących wniosków .

Strony

Skomentuj