Piramidy mogą być starożytnymi elektrowniami

Kategorie: 

Relief z Dendery przedstawiający rzekome wykorzystanie elektryczności

Gdyby ktoś za 4000 lat od dzisiaj prowadził wykopaliska większość struktur, jaka by po nas została mogłaby być zinterpretowana inaczej niż powinna. W długim okresie czasu możliwy jest nawet regres cywilizacyjny i zapomnienie części historii. Wydaje się, że Ziemianom zdarzyło się już to wielokrotnie.

Można założyć, że za kilka tysięcy lat odkopany panel LCD będący pozostałością naszego telewizora zostanie uznany przez przyszłych archeologów za dwudziestowieczne lustro. Wiele wskazuje na to, że właśnie tak nasi archeologowie traktują piramidy widząc w nich grobowce a pomijając zupełnie energetyczny charakter tych budowli.

 

Niezwykłe właściwości ostrosłupów o konkretnych proporcjach były już przyczyną wielu badań naukowych. Faktem bezsprzecznym jest to, że nawet papierowe modele piramid mogą służyć do ostrzenia żyletek. Teraz robienie czegoś takiego wydaje się niedorzecznością, ale w siermiężnych latach osiemdziesiątych przy niedoborach produktów takich jak żyletki, była to znana metoda, a tekturowe modele piramid do sklejania dołączane były do PRL-owskich gazet.

 

Niezwykłe jest też to, że na jednej trzeciej wysokości piramidy znajduje się miejsce, które ma najwyraźniej właściwości konserwujące. Są to obszary szczególnie silnego oddziaływania i znane są przypadki długiego utrzymywania się świeżości mięsa. Ostrosłup zdaje się kumulować jakąś energię. Być moze dlatego starożytni Egipcjanie próbowali naśladować te konstrukcje rozumując slusznie, że konserwacja ich ciał poprzez umieszczenie ich w specjalnym miejscu piramidy zadziała jako dodatkowy czynnik mumifikujący.

Słynny rysunek z Dendery przedstawiający coś co jest interpretowane jako lampa, albo żarówka

Wydaje się, że aktualne obserwowane przez nas właściwości piramid są tylko tłem, echem możliwości tych starożytnych urządzeń. Mogły one pełnić funkcję elektrowni. Prawdopodobnie przynajmniej struktury z Gizy w Egipcie nie są pozostałościami cywilizacji egipskiej, ale mogą być takimi opuszczonymi elektrowniami, prawdopodobnie zdekompletowanymi, czyli ze zdemontowanymi podzespołami. Niektóre źródła sugerują, że piramidy znajdują się na całym świecie i oplatają go, a kiedyś tworzyły sieć energetyczną. 

 

Bardzo możliwe, że Piramidy to pozostałość jakiejś zapomnianej cywilizacji, być może zbudowali je Atlanci, możliwe, że Lemurianie. Cywilizacje te mogły rozwinąć swoją technikę i naukę w zupełnie inny sposób, w jaki zrobiliśmy to my. Co więcej wcale nie oznacza to, że teraz z pewnością stoimy na wyższym poziomie rozwoju. Zbudowanie w czasach dzisiejszych Wielkiej Piramidy byłoby zadaniem tytanicznym i wcale nie jest powiedziane, że nowoczesne budownictwo wsparte GPS oraz nieograniczonymi środkami pieniężnymi zdołałoby zbudować coś podobnego. Chociażby to powinno nauczyć nas pokory wobec osiągnięć starożytnych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika realista

Piramidy zbudowaly wymyslone

Piramidy zbudowaly wymyslone przez pseudonaukowcow i fantastow cywilizacje po ktorych nie ma nawet sladu, dzieki zyczliwosci i pomocy kosmitow ktorzy tysiace lat temu odwiedzali nasza planete zeby... no wlasnie powod to tez stek bzdur  ..eh dorosnijcie  dzieciaki! Przez kilka tysiecy lat wciskano ludziom bajki o Bogach zeby rzadzic calymi narodami a za cale zlo obarczyc wina demony a teraz gdy przestaliscie w te bajki   wierzyc, wciskaja wam opowiesci  o przedpotopowych cywilizacjach i kosmitach  zeby zamydlic wam oczy ...a  cwaniaki dalej zyja waszym kosztem Nie dajcie soba manipulowac ..zacznijcie myslec samodzielnie POZDRAWIAM

Portret użytkownika promień

Nawiasem mówiąc to ciekawe

Nawiasem mówiąc to ciekawe dlaczego nigdzie nie znaleziono informacji na temat piramid. W żadnych zapiskach się o nich nie mówi. Albo to było tak oczywiste dla współczesnych, że nie czuli potrzeby odnotowania tego, albo było to ogromna tajemnicą. Albo ta wiedza jest ale ukryta. No można jeszcze pogdybać, że zgineli w czasie potopu razem z całą wiedzą. A może postawiły te piramidy cywilizacje z innych planet, nie tłumacząc ludziom po co. Ciekawe co po nas przetrwa. Może wieża Ajfla. I będą się zastanawiać przyszłe cywilizacje po co komu tyle złomu i do czego służyło? Albo znajdą podziemne miasta i będą myśleli, że my żyliśmy pod ziemią. A może w przyszłości będziemy żyć pod ziemią bo na ziemi nie będzie to możliwe. Albo zabraknie miejsca. 
Nawiasem mówiąc Chińczycy budują miasta w Afryce, w których nikt nie mieszka, ciekawe czego oni się boją. Może coś wiedzą,no bo po co? Z nandmiaru pieniędzy? Widzieliście gdzieś może takie miasto?

Portret użytkownika janusz

Kłopot z piramidami polega

Kłopot z piramidami polega także na tym że już w tzw.Pierwszym Okresie Przejsciowym(gdzieś koło 2200 p.n.e.) w Egipcie wybuchł bunt społeczny,faraona Pepiego uprowadzono a piramidy dokładnie splądrowano.Informują o tym pewne papirusy.Jeśli tam coś było to zostało wobec tego już dawno wyniesione i ślad po tym zaginął.Może ktoś częśc tego przejął,ale to już tylko nasze domysły.W kronikach arabskich jest co nieco o piramidach a głównie o tej największej.Częśc kronikarzy przypisuje jej powstanie czasom przedpotopowym a ma ona zawierać wiedzę pochodzącą z tych czasów.Pozdrawiam.

Portret użytkownika Xystos

mozna przypuszczac ze

mozna przypuszczac ze pozostawili,medrcow i wiedze pisana
Coptowie wyrzneli naukowcow/kaplanow a wszystkie zwoje
ktore im w rence wpadly na stosach spalii

dzisiaj wszysto co europejskiego atyku dotyczy to tlumacena z jezyka arabskiego
wiekszosc egiptologi tez

Portret użytkownika Homo sapiens

Tylko ludzie z moralnymi

Tylko ludzie z moralnymi zasadami i rozwinięci duchowo mają szansą na poznanie tajemnic piramid ! Budowniczowie przekazali wiedzę i naukę ale tylko dla tych którzy się rozwijają duchowo i nie podążają za fałszywymi naukami złych duchów. Tajemnic nie mogą poznawać ludzie zli i wyzywający innych na forach internetowych, nie wolno się zajmować czarami i innym złem duchowym jak to jest przekazane przez wyższe istoty ! Trzeba szanować się nawzajem ! O tym wiedzą wszyscy badacze piramid z tego co mi wiadomo ! Wiedza ta iż trzeba być porządnym człowiekiem jest niezrozumiała dla ludzi opętanych !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika rosomak

Homo  sapiens... A czymże

Homo  sapiens... A czymże innym są czary jeśli nie myśleniem życzeniowym.
Zabraniając ich, zabraniasz myśleć a co gorsza, marzyć.
Po za tym, mam wrażenie że to właśnie Ty posiadłeś patent na prawidłowy rozwój a wszyscy  będący innego zdania ulegają podszeptom złych duchów.
Pierwsze prawo magii brzmi: Smile
Ludzie uwierzą we wszystko albo dlatego, że chcą, by to była prawda, albo też dlatego, że boją się, iż to może być prawda.
Drugim prawem magii jest to, iż nasza wiara ma moc tworzenia rzeczywistości wokół nas,
Trzecie i ostatnie brzmi : na początek uwierz w siebie, odnajdź w sobie iskrę a zrozumiesz że Bóg mieszka w Tobie, nie w kościele i niepotrzebne Ci dogmaty które w nim się narzuca by iść słuszna drogą, wystarczy się wschłuchać się w głos serca.
 

 

Portret użytkownika Xardas

Hmm, co by tu napisać o

Hmm, co by tu napisać o piramidach. Może to, że przeczytałem dziesiątki opracowań na ich temat, setki artykułów i po tych latach mogę stwierdzić jedno - w piramidach każdy widzi, to co chce zobaczyć a całą swoją wiedzę nt. mogę podsumować krótko - wiem, że nic nie wiem. Pozdrawiam...

Portret użytkownika zico169

mojm zdaniem piramidy służyły

mojm zdaniem piramidy służyły do łączności,a dlaczego juz mówie jeśli istnialy statki kosmiczne to napewno niebyły zasilane wodorem a to dlatego ze statki  potrzebują  gigantycznej energii by sie poruszać wodór niewystarczy a jeśli to były generatory nuklearne to mogli zastosować elektrolize skoro mieli prąd ,wedłóg legend kapłani w piramidach rozmawiali z bogami to chyba daje do myślenia, a ja z tego co wyczytałem to piramidy były zasilane generatorem w kształcie kuli na you tube :ancient superconducting electric power generator .oko ra oznacza słońce a generator w środku emitujący wiązki promieniowania magnetycznego (pola magnetycznego)obracającego sie z gigantyczną prędkością wygląda jak słońce
http://odkrywcy.pl/kat,111412,title,Co-oznacza-Oko-Horusa,wid,14477690,wiadomosc.html

Portret użytkownika MIchart56

Wcale nie uważam zeby

Wcale nie uważam zeby wzniesieni na nowo Wielkiej Piramidy dzisiaj byłoby tak trudne, Przecież ludzie zbudowali równie wielkie i zaawansowane budowle np. most Akashi Kaikyo czy mosty w Ameryce, wieża WTC, robimy tenele podziemne dla metra. Są przecież dźwigi, któe mogą przenosić cięzkie przedmioty, są satelity, Helikoptery. Pozatym kiedyś ludzie budowali dla idei nie dla pieniędzy i zysku. To co budowali miało stać wiecznie a nie 100 czy 300 lat. 

Portret użytkownika promień

Kiedyś była tu pokazywana

Kiedyś była tu pokazywana piramida, która wystrzeliwuje w kosmos energię. Pisałam, że to może być aktywacja słońca z  planety ziemia.
Kilka moich myśli: 1. Kosmitom była potrzbna energia żeby się naładować, albo ziemianie mieli swoje pojazdy i potrzebowali energii, żeby je uruchomić. 2. Może piramidy zbierją nadmiar energii z ziemi i wysyłają ją w przestrzeń, żeby rozładować zbyt duże napięcie co by nas nie rozsadziło od środka. 3. Jeżeli kiedyś ludzie byli o wiele więksi to może nie było dla nich problemem zbudowanie piramid, może posiadali ogromną siłę. 4. Może był czas innej grawitacji na ziemi i można było takie bloki kamieni podnosić bez trudu i ustawiać jak klocki. 5. Jeżeli piramidy sa podobno też na księżycu i jeszcze gdzieś to też trzeba pomyśleć po co. 6. Może faktycznie ta energia, która sie tam gromadzi ma jakieś znaczenie, którego nie znamy, może na przykład przed czymś chronić. 7. Może przed skutkami przebiegunowania. 8. Może pomagaja przejść w inny wymiar przestrzeni.

Portret użytkownika rosomak

Otaczają nas cuda i nawet

Otaczają nas cuda i nawet jeśli podejrzewamy że mogą mieć w sobie ziarno prawdy to w 99% traktujemy je z przymróżeniem oka.
Dlaczego, mimo iż tak złaknieni cudowności w tym zagonionym za zyskiem świecie, nie sprawdzamy sami doświadczalnie zjawisk które nie mieszczą się w  kategoriach dzisiejszej nauki .
Doświadczenia Masaru Emoto, ktróry badając wodę doszedł do fenomenalny  wyników.
Każdy z nas może przeprowadzić eksperyment z dwoma miseczkami ryżu w lodówce...
      Każdy z nas również może sobie zrobić lub kupić piramidkę by sprawdzić prawdziwość tezy o ostrzeniu żyletek czy też nie psuciu się mięsa.
 Zamiast tego wolimy z politowaniem pokiwać głową  nad podobnymi zagadnieniami i bezrefleksyjnie wrzucić do wora razem z fejkami, ściemami i wszelkim nie posortowanym śmieciem.
 Istnieje też druga grupa- grupa dzieląca się na podgrupy- Pierwsza podgrupa, nazwijmy ich roboczo Sunnitami- To Ci dla których cudowność leży poza gatunkiem ludzkim. Wszystko co niezwykłe to UFO-  Oni nas stworzyli, oni nas obserwują i wreszcie ingerują w naszą historię. Czasami się ukazują i wyczyniają wtedy różne harce.
Oponentami dla Sunnitów są Szyici- Oni również uważają że wszystko co niezwykłe bierze się z zewnątrz, inaczej jednak nazywają owych towarzyszy ludzkiego gatunku- sa to anioły lub demony które nam pomagają lub szkodzą.
I jedni i drudzy popełniają jednak  ciągle ten sam błąd- Nie rozumieją ze prawdziwa moc tkwi w nas samych.
  Dopiero to odkrycie spowoduje wyzwolenie z myślenia utartymi schematami i dogmatami narzuconymi  przez religię czy jej aktualny odpowiednik, wyznawanie kultu kosmitów.
 Nie bierzmy niczego na wiarę, sami przekonajmy się o istnieniu rzeczy niezwykłych, a wśród nich potęgi naszych myśli, która  jest z nich wszystkich  najbardziej niezwykła. 
 

Portret użytkownika janusz

Można samemu skleić model

Można samemu skleić model powiedzmy z jakiejś tektury,kartonu czy nawet z sklejki,zachowując proporcje.Wymiary piramidy są ogólnie dostępne 230 -długośc boku,na powiedzmy 146,5-wysokosć, w metrach.Pozdrawiam.

Portret użytkownika rosomak

Można, ale za bardzo

Można, ale za bardzo przyzwyczajeni jesteśmy do tego że rzeczy potrzebne kupujemy lub
wyręczamy się gadżetami.
 Kalkuratora używa się nawet wtedy gdy odejmujemy 37 od 18... Wink
Pamiętam że gdy do dyspozycji mieliśmy tylko telefony stacjonarne, w głowie "nosiło" się po kilkanaście numerów do kumpli, dziś często  nie jesteśmy w stanie spamiętać jednego.
Cywilizacja nas paradoksalnie ogłupia a otępieni i osłabieni jesteśmy praktycznie bezbronni w walce o przetrwanie, w razie gdyby matka natura przejęła rządy nad planetą.
 Nie martmy się jednak- otoczka cywilizacji jest krucha jak skorupka jajka.
 Pierwotne instynkty które pod nią buzują szybko przywrócą pierwotny stan rzeczy.  Na ulicach pojawią się hordy dzikusów szturmujących sklepy a na ulicach miast zapanuje dobre stare prawo dżungli...
 
 

Portret użytkownika zarejestrowany

Jeżeli mielibyśmy pojazd

Jeżeli mielibyśmy pojazd który by się poruszał znacznie szybciej niż światło i byśmy mieli polecieć do galaktyki M51 odległej od nas 26 milionów lat świetlnych to gdy wyruszymy to gdy dotrzemy do miejsca docelowego okazało by się że jesteśmy gdzie indziej bo przecież światło leciało do nas 26 milionów lat a w tym czasie galaktyka się przemieściła już na odległość 26 milionów lat w przestrzeni... !? Czyli trzeba by dokonać obliczeń gdzie znajduje się dany obiekt w przestrzeni... ale przecież mielibyśmy się udać do czasu przyszłego tej galaktyki ? bo w obecnym znajduje się gdzie indziej ? A może my widzimy obecne gwiazdy i galaktyki jako czas przeszły, jesteśmy przesunięci w czasie do tyłu...
 
Piramidy mogły być także urządzeniem do zmiany czasu galaktycznego w którym się znajduje nasza Planeta do czasu "terazniejszego" kosmosu... co mogło czemuś służyć ! W piramidzie są ślady działania wodoru... Wodór jest najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w kosmosie. Znajduje się na Słońcu, gwiazdach i w przestrzeni kosmicznej.
 
tu filmy o tym że są znajdowane kamienie zrobione ze sztucznego "betonu" o którym opowiada Joseph Davidovits
w tym filmie
Pyramids of Giza: The Silica Connection
http://www.youtube.com/watch?v=ZKO0owKn2PU
tu te kamienie z "betonu"
http://www.youtube.com/watch?v=mHJBSguc3KA
http://www.youtube.com/watch?v=RL3ofvchoj4
http://www.youtube.com/watch?v=gV8zT0rhcT0
 
Jednocześnie użyto maszyn które potrafiły ciąć i wiercić w extrmalnie twardym kwarcu granitu z niezwykłą szybkością co jest pokazane na tej stronie gdzie są zdjęcia znalezionych granitowych odwiertów !
http://www.gizapower.com/petrie/chris6.htm 
Ten tajemniczy element przypominający śrubę okrętową, który opisałem wcześniej jest elementem z piramid Giza ! Podejżewa się iż jest to element z "maszynerii" sterującej urządzeniem piramid a który mógł być elementem wytwarzającym zmiane częstotliwości lub elementem części wytwarzajacego dzwięk by sterować procesami "kryształów-kwarcowych" ? po których to śą ślady w wielkiej galerii na suficie !

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma. http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Portret użytkownika Homo sapiens

Może te budowle piramid były

Może te budowle piramid były zdemontowane po potopie Biblijnym ,  jak Nadistota Duchowa stwierdził iż ludzie upadli i kazał zostawić je bez tych dodtaków po których byśmy wiedzieli do czego służyły, a może mamy być moralnie nieskazitelni by się dowiedzieć do czego służyły te piramidy ? Bo Ci którzy je zbudowali byli na wysokim poziomie duchowym.  Istota Duchowa z Biblii rządząca wszechświatem i Ziemią każe nam najpierw poznać tajemnice Biblii i jej nauki by być doskonalszymi a wtedy będziemy wiedzieć więcej z otacaającej nas rzeczywistości.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika bt.neko

Jak pan taki znający się to

Jak pan taki znający się to niech pan powie którzy Aniołowie pomogli zbudować te piramidy ?!
 
Ci, którzy tam zostawili swój podpis - w przypadku Wielkiej Piramidy w dwóch miejscach, ale nie nad Komorą Króla (te inskrypcje to faszerstwo z początku XIX w)

Portret użytkownika baca

to coś na rysunkach może być

to coś na rysunkach może być żarówką, dlaczego by nie?
ale to coś równie dobrze może byc też dwiema zupełnie innymi rzeczami:
1. np dużą, konkretną pałką, przy pomocy której ten duży koleś tłumaczy tym małym kolesiom o co jemu chodzi
2. może to też być rośliną mięsożerną, (z gatunku tych które łapią muchy i małe ssaki), która przez pomyłkę połknęła węża, a następnie puściła bardzo konkretnego pawia, bo wiadomo przecież jaki ma wpływ na układ trawienny żmijowe plemię
osobiście stawiam małe piwo na pawia i to takiego mach-3 bo raz że kielich nieszczęsnego kwiatka jest maksymalnie rozchylony a dwa w pawiu doskonale widac lecącego węża albo żmiję - artysta ujął idealnie ten ulotny moment Smile

Portret użytkownika DERREK13

Baca prześłij do wglądu kopię

Baca prześłij do wglądu kopię pracy doktorskiej na temat tekstów starożytnych kierunek specjalizacja piramidy egipskie ..... no nie mogę wyjść z podziwu jaką to metodą kojarzenia kolega dochodzi do tak fascynujących wniosków .

Portret użytkownika Kem

PIRAMIDY  podobno byly

PIRAMIDY  podobno byly starozytnymi lotniskami ( pojazdow pozaziemskich )
Te znajdujace sie na terenach  dzisiejszego Iraku i Iranu
zwane sa   ZIGURATAMI..
Opisany w Biblii zigurat  zwany  WIEZA BABEL,
zostal zbudowany wylacznie przez ludzi
bez pomocy bogow ( Anunaki )
co bardzo ich rozczarowalo i rozgniewalo.
Ludzie   wiec zostali ukarani poprzez
rozprzetrzenienie ich po Ziemi.
Pozdrawiam
Kem
PS.Dla zaciekawionych polecam ksiazki
     Zecharia Sitchin'a, niektore

Portret użytkownika Wojox

Polecam stronkę Leszka,

Polecam stronkę Leszka, naprawdę gość się napocił na tematem. I wiecie co wszystko pasuje. Po prostu dziś mamy więcej ludzi z otwartymi umysłami. Nie tylko "grobowce , grobowce....jak trzeszczał Zahi Hawas. Na dodatek wszystkie Piramidy były ogrodzone wysokim murem, nie było do nich żadnego wejścia, jak do bateri dziś.
Grobowce dla byków apisów (dobrze napisałem ?) ważące po 75 ton służyły do przechowywania niebezpiecznych substancji, jest więcej tych nowinek. W tunelu w którym robocik dotarł do "drzwiczek" Hawas zobaczył resztkę "rączki", prędzej to było resztka kabli która szła do komory. A komory króla i królowej, jedna pod drugą idealnie pasują do biegunów +/-.....Podejżewam że do piramidy wlewano jakiś eletrolit. Są dowody że nawet powłoka piramidy była z odpowiedniego materiału.

Skomentuj