Tajemnicza asteroida Oljato w kształcie krzyża znowu zaskoczyła naukowców

Kategorie: 

Źródło: NASA

Dzięki obserwacjom wykonanym przez należącą do ESA sondę kosmiczną Venus Express ustalono, że dziwna przypominająca krzyż asteroida znana, jako Oljato 2201 nagle utraciła swoje właściwości magnetyczne.

Ten dziwny obiekt przykuwa uwagę swoim nietypowym kształtem. Przypomina krzyż lecący w przestrzeni. Za obiektem ciągnie się warkocz przypominający kometarny. Fakt ten powodował w przeszłości, że obiekt był również uważany za kometę lub planetoidę. Oljato ma wydłużoną orbitę tak, że przecina orbity trzech planet skalistych,  Wenus,  Ziemię i Marsa. Do tej pory zdołano ustalić, że jest to asteroida z grupy Apollo i ma około dwóch kilometrów średnicy. Jej czas obiegu wokół Słońca to 3 lata i dwa miesiące.

 

Przelot tego dziwnego obiektu obserwował w przeszłości amerykański Pioneer Venus Orbiter. W sumie sonda NASA zarejestrowała trzy przeloty tego ciała niebieskiego i za każdym razem urządzenia pokładowe odebrały wyraźne sygnatury magnetyczne. Anomalie magnetyczne tego typu zwane są IFE od Interplanetary Field Enhancements. Były rejestrowane wyraźne fluktuacje przed i za rzekomą asteroidą. Tego typu niezwykłe wzrosty magnetyzmu są bardzo niezwykłe i dochodzi najwyżej do 10 takich przypadków w okolicy Wenus rocznie.

[ibimage==15229==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Według badaczy pod kierownictwem Christophera Russella,  którzy analizowali dane z europejskiej sondy Venus Express obiekt Oljato 2201 utracił rejestrowane wcześniej sygnatury magnetyczne. Bardzo długo stanowiło to nierozwiązaną zagadkę, ale przed kilkoma dniami Russell zaprezentował hipotezę dotyczącą nietypowej zmiany przypominającej krzyż asteroidy. Według niego asteroida przelatując przez kosmiczny gruz utraciła swój magnetyzm. Lepsze takie wyjaśnienie niż żadne jednak wiele osób może pozostać nieusatysfakcjonowanych, ponieważ obiekt ten przez swoją religijną symbolikę często  traktowany jest niczym apokaliptyczny znak,  o którym wspomina Biblia.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika baca

Adminie jakiś matołek się

Adminie jakiś matołek się podszywa pode mnie nazwał się baca+kropka i wykorzystał dokładnie taki sam jak mój awatar (!) - jeśli nie chcesz usunąć jego konta (o co cie już wczoraj prosiłem) no to przynajmniej zgaś mu MOJEGO AWATRA bo wprowadza naprawdę niezły zamęt - odpowiada na pytania innych skierowane do mnie lub się wypowiada w stylu "nowy" lub "stary" baca to "jedno i to samo", oczywiście w moim imieniu i powstaje chaos
dezinformacja to bardzo stary i wypróbowany sposób syjonistów na mieszaniu ludziom w głowach - jakiś koszerny gnojek się na chama pode mnie podszywa w celu ośmieszenia - tak sobie myślę.
jako uzasadnienei podam ci że nie wolno korzystać z cudzych awatarów, jak równiez z tych które ktoś wykorzystał i zarejestrował wcześniej - bo po to one właśnie są aby ludzi od siebie nawzajem odróżniać.
 

Portret użytkownika ps

nikt nie musi ciebie

nikt nie musi ciebie ośmieszać. sam sobie z tym świetnie dajesz radę. Jedyna osoba, która może Ci to dorównać to Homo Sapiens. Do jednego wora was panowie wrzucam. Na śmieci ten wór. 

Strony

Skomentuj