Tajemnicza asteroida Oljato w kształcie krzyża znowu zaskoczyła naukowców

Kategorie: 

Źródło: NASA

Dzięki obserwacjom wykonanym przez należącą do ESA sondę kosmiczną Venus Express ustalono, że dziwna przypominająca krzyż asteroida znana, jako Oljato 2201 nagle utraciła swoje właściwości magnetyczne.

Ten dziwny obiekt przykuwa uwagę swoim nietypowym kształtem. Przypomina krzyż lecący w przestrzeni. Za obiektem ciągnie się warkocz przypominający kometarny. Fakt ten powodował w przeszłości, że obiekt był również uważany za kometę lub planetoidę. Oljato ma wydłużoną orbitę tak, że przecina orbity trzech planet skalistych,  Wenus,  Ziemię i Marsa. Do tej pory zdołano ustalić, że jest to asteroida z grupy Apollo i ma około dwóch kilometrów średnicy. Jej czas obiegu wokół Słońca to 3 lata i dwa miesiące.

 

Przelot tego dziwnego obiektu obserwował w przeszłości amerykański Pioneer Venus Orbiter. W sumie sonda NASA zarejestrowała trzy przeloty tego ciała niebieskiego i za każdym razem urządzenia pokładowe odebrały wyraźne sygnatury magnetyczne. Anomalie magnetyczne tego typu zwane są IFE od Interplanetary Field Enhancements. Były rejestrowane wyraźne fluktuacje przed i za rzekomą asteroidą. Tego typu niezwykłe wzrosty magnetyzmu są bardzo niezwykłe i dochodzi najwyżej do 10 takich przypadków w okolicy Wenus rocznie.

[ibimage==15229==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Według badaczy pod kierownictwem Christophera Russella,  którzy analizowali dane z europejskiej sondy Venus Express obiekt Oljato 2201 utracił rejestrowane wcześniej sygnatury magnetyczne. Bardzo długo stanowiło to nierozwiązaną zagadkę, ale przed kilkoma dniami Russell zaprezentował hipotezę dotyczącą nietypowej zmiany przypominającej krzyż asteroidy. Według niego asteroida przelatując przez kosmiczny gruz utraciła swój magnetyzm. Lepsze takie wyjaśnienie niż żadne jednak wiele osób może pozostać nieusatysfakcjonowanych, ponieważ obiekt ten przez swoją religijną symbolikę często  traktowany jest niczym apokaliptyczny znak,  o którym wspomina Biblia.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika enriju

To oznacza że Oljato oblatuje

To oznacza że Oljato oblatuje w 19 lat Słońce i w tym cyklu może napotkać Ziemię.
19 lat jest liczbą znaczącą: jest to starożytny cykl Metona w którym daje się doskonale przystosowywać kalendarz lunarny do solarnego i był stosowany już od ok roku 277 z inicjatywy Anatoliusza, biskupa Laodycei. Szybko przyjął się zwłaszcza w Aleksandrii: http://portalwiedzy.onet.pl/137225,,,,szukanie_daty_wielkanocy,haslo.html 
Pewnie po inwazji islamskiej, po upadku rzymu Zachodniego zapomniano o nim i dopiero w czasach nowożytnych na nowo był proponowany był przez europejskich filozofów-matematyków. Nie jacy to,  Newton Lejbnitz czy Kartezjusz.  
Nie wiem też z jaką dokładnoscią obliczono cykl tej asteroidy a jeżeli do ok 60 dni, to takze szukanym przeze mnie cyklem zbieżności, równie być ok 18 lat którym jest Saros, równie starożytny, w którym odmieniają się wszystkie rodzaje zaćmień Księżyca i Słońca.

Portret użytkownika Homo sapiens

Proponuje nowy temad o tym

Proponuje nowy temad o tym jak odbieramy rzeczywistość !
"..Systemy sensoryczne człowieka, których efektami są np.: wrażenia, uczucia, świadomość, nie odzwierciedlają dokładnie świata fizycznego, lecz reagują jedynie na te aspekty środowiska, które są ważne dla naszego przeżycia. Dostarczają zatem tę ilość informacji o otoczeniu, która jest wystarczająca by tylko przetrwać, a nie zrozumieć świat. Dlatego też nie wszystkie zmysły człowieka rozwinęły się w sposób maksymalny (np. bardzo mała zdolność do detekcji pola elektrycznego, promieniowania podczerwieni, infra-, czy ultra- dźwięków). Przewaga człowieka nad innymi stworzeniami polega na wzbogaceniu mechanizmów przetwarzania informacji (silny rozwój obszarów asocjacyjnych), a nie na zwiększaniu ilości jej dopływu. Powstające w korze asocjacyjnej (kojarzeniowej) wrażenia zmysłowe są świadome. Do kory asocjacyjnej prowadzi główna droga czuciowa. Na różnych jej poziomach odchodzą drogi boczne do innych układów system nerwowego, stanowiąc połączenia z układem...
 
Niezależnie od rodzaju energii receptor reaguje zmianą potencjału, jaka powstaje pod wpływem działającego bodźca. Wartość ta nosi nazwę potencjału generującego. Receptory mogą być pobudzane albo jednym, albo kilkoma rodzajami energii, ale wówczas, kiedy ich intensywność jest odpowiednio duża...."
 
Nasza rzeczywistość jest tylko tym co odbieramy za pomocą naszych zmysłów-sensorów, więc trzeba zadać sobie pytanie co jest poza tymi bodzcami-rzeczywistością odbieraną ?!

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Lucifer

Co do samego krzyża, to jest

Co do samego krzyża, to jest on znany na długo przed pojawieniem się chrześcijaństwa, które go SPROFANOWAŁO. 
Pierwotnie krzyż pod rożnymi postaciami był znany we większości starożytnych kultur i oznaczał Słońce=Życie. 

Strony

Skomentuj