Godziny, dni i lata lecą teraz bardzo szybko, czyżby czas przyspieszył?

Image

Źródło: dreamstime.com

Wiele osób zauważa ostatnio, że w ciągu ostatnich kilku lat coś stało się z poczuciem czasu, tak jakby było coś nie tak. Dni i miesiące lecą tak szybko, że piątek czasami wydaje się być drugim dniem. Któż z nas nie zna tego uczucia, że dzień dopiero się zaczyna, gdy w istocie jest to już jego koniec?

Większość specjalistów tłumaczy ten fenomen tym, że im starszy człowiek, tym szybciej wydaje mu się, że upływa jego życie. Teraz jednak szybki upływ czasu zauważają nie tylko ludzie starsi, ale nawet! Więc można już zadawać pytanie o to czy coś się dzieje z czasem? Percepcja upływu czasu może być w jakiś sposób zaburzona, na przykład poprzez tak zdawałoby się abstrakcyjne zdarzenie jak umieszczenie Ziemi we wnętrzu wielkiej osobliwości kwantowej. Można sobie wtedy wyobrazić, że czas wewnątrz takiego tworu biegłby inaczej, bo zależałby od punktu w przestrzeni.

 

To jest zresztą najbardziej zabawne, że większość rzekomych racjonalistów jest święcie przekonana, że materia jest ciężka a czas istnieje. Ludzie tacy nie zadają sobie pytania, dlaczego materia jest ciężka skoro atomy są puste, czyli nic nie ważą i co to świadczy o naszej rzeczywistości. Czas w takim pojmowaniu wszechświata jest tylko trwaniem hologramu, który rozgrywa się dookoła nas. Czy ktoś może przyspieszać czas w naszej rzeczywistości? Zmiany, jakie mają rzekomo nastąpić w najbliższych miesiącach według wielu źródeł mają zachodzić głównie w nas, ludziach. Być może zmiana percepcji postrzegania upływu czasu jest po prostu tym śladem potwierdzającym, że zmiany rzeczywiście następują.

 

Możliwe, że czas jest w jakiś sposób zmieniany przez procesy, których do końca nie rozumiemy. Pojawiły się hipotezy, że czas może być manipulowany za pomoca instalacji HAARP. Większość badaczy HAARP podejrzewało, żemoże on powodować trzęsienia ziemi i wyzwalać huragany. Brazylijski naukowiec, dr Fran Di Augusto twierdzi, że stosując wysokie częstotliwości można zmienić, a nawet kontrolować zachowanie pola grawitacyjnego. Według Di Aquino można też zaginac czas powodując jego spowolnienie. Być może to co czuje ostatnio tak wiele osób jest efektem jakiegoś eksperymentu naukowego.

 

Ocena:
Brak ocen

Dodane przez abrakadabra w odpowiedzi na

Już kilka z rzeczy które miały mieć miejsce,według pana Lungolda,nie zaszło.Moim zdaniem cała historia opowiedziana przez tego jegomoscia za bardzo kupy się nie trzyma.Pozdrawiam.

0
0

Lungold mówił o tym, według Niego jesteśmy w cyklu, przypominającym spiralę (w dużym skrócie), przez co w samym jej środku czas zasuwa znacznie szybciej niż na jej obrzeżach.

0
0

Dodane przez devoratus w odpowiedzi na

Tak dev ! Ponizej napisalem post. Chodzi o ksiazke ( tym samam odpowiadam gosciowi ktory o nia pytal ) " Der Aufstieg der Erde in die fünfte Diemension 2012 ". Jest tam wlasnie doskonale opisane jak to dziala. Trzeba sobie wyobrazic lot ziemi w przestrzeni na trajektori podobnej do liczby 8.
Zaczelismy bardzo szybko zblizac sie do punktu ktory laczy oba okregi. Tempa nabralismy w roku 1986. Teraz znajdujemy sie prawie w samym srodku a pozniej wylecimy w gorny okrag owej osemki. Wtedy bedziemy juz w wyzszej wibracji.

0
0

Właśnie oglądałam w telewizorni reklamę nowego filmu. Nazywa się ,,Dredd" (czy jakoś tak), który podobno od dzisiaj ma być wyświetlany w kinach. Tak sobie słucham wybranych fragmentów i okazuje się, że jest w nim mowa o wrażeniu przyśpieszenia odczuwania czasu. Co za zbieg okoliczności! To zjawisko jest w filmie tłumaczone zmianą wydolności mózgów ludzi. Jeżeli dobrze zrozumiałam, to jej ograniczeniem.    

0
0

poczucie upływu czasu zależy od samopoczucia. Ludziom w więzieniach, zwłaszcza tym, którzy uważają że nie powinni tam być czas wlecze się w nieskończoność. Ludziom, którym powodzi się w miarę dobrze upływ czasu wydaje się przyśpieszać, a to dlatego, że mają dużo różnych planów i celów do osiągnięcia i zajmując się tym co robią po prostu nie zwracają uwagi na to jaki mają dzień tylko na skupiają się na tym co mają do zrobienia.  

0
0

Na czas wplyw ma . 1. Grawitacja, im mniejsza tym czas plynie wolniej, dlatego zegary atomowe w satelitach maja korekte. 2. Predkosc ktora wynika z praw Alberta. 3. Na poczucie szybszego uplywu czasu ma pewien wplyw zmeczenie mozgu a to z kolei spowodowane moze byc zmiana rezonansu Ziemi . Nasz mozg jest obecnie calodobowo objety czestotliwosciami odpowiedzialnymi za stan aktywnosci nawet podczas snu. Inna kwestia jest czynnik zewnetrzny powodujacy zmiane energi atomow np jakas czestotliwosc pionowa , ale to szeroki temat i molo prawdopodobny.

0
0

Dodane przez NEUTRINO (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Powiedziałeś nie prawdę. Jest własnie tak: Czas zalezy od grawitacji odwrotnie proporcjonalnie.

Im jest ona większa, tym czas "płynie" wolniej.

 Korekta zegarów atomowych nie wypływa ze zmiennej grawitacji, lecz z innych czynników.

 Pozostałe elementy są bliskie prawdy.

 

0
0

Atomy nie są pustę tak samo jak w ogóle próżnia. Próźżnia fiuzyczna to nie to samo co wyobrażona matematyczno-abstrakcyjna próżnia. Rzeczywista próżnia tętni życiem, energetyc znie fluktuuje. Atomy nie moga być puste bo składają się hierarhicznie na materię zaczynając od związków chemicznych. Gdyby nie było tak, nbie byłoby masy bezwładnej = masie grawitacyjnej, czyli nie byłoby grawitacji. O równoważnosci tych mas mówi ogólna Teoria Względnosci. Czas jest spleciony z 3 wymairami przestrzennymi, jak to właśnie oopisują teorie względnosci: szczególna i ogólna /STW i OTW/. Nioe wiem po co się tu produkuję na takie pierdoły podawane na tym oszołomskim forum z rzekomymi znawczami czasoprzestrzeni  z naciskeim na czas. Nie przyszło wam, matołki do głowy ta wersja, ze z przyczyn cywilizacyjnych chociażby, z tzw przyśpieszenia technologicznego i ekonomicznego, łykamy za duzo informacji, masę tejże musimy odsiewać i ewekt "sktócenia" vwl "pryśpieszenia" czasu mamy dzięki temu? Dziieci będące już w przedszkolu obsługują komputer!

0
0

Dodane przez Pacal (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Zaraza "informacyjna" toczy w zasadzie całą cywilizację i ludzie mają problem z przesiewaniem docierających do nich informacji. Rozpisałeś sie troche ale masz rację.... i może ktoś "Cię" przeczyta i użyje szarych komórek. A i jeszcze trochę sarkazmu: jak bym nie był po dwóch piwach to bym nie odpisał na Twój komentaż. 3msie.

0
0

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
loading...