Godziny, dni i lata lecą teraz bardzo szybko, czyżby czas przyspieszył?

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wiele osób zauważa ostatnio, że w ciągu ostatnich kilku lat coś stało się z poczuciem czasu, tak jakby było coś nie tak. Dni i miesiące lecą tak szybko, że piątek czasami wydaje się być drugim dniem. Któż z nas nie zna tego uczucia, że dzień dopiero się zaczyna, gdy w istocie jest to już jego koniec?

Większość specjalistów tłumaczy ten fenomen tym, że im starszy człowiek, tym szybciej wydaje mu się, że upływa jego życie. Teraz jednak szybki upływ czasu zauważają nie tylko ludzie starsi, ale nawet! Więc można już zadawać pytanie o to czy coś się dzieje z czasem? Percepcja upływu czasu może być w jakiś sposób zaburzona, na przykład poprzez tak zdawałoby się abstrakcyjne zdarzenie jak umieszczenie Ziemi we wnętrzu wielkiej osobliwości kwantowej. Można sobie wtedy wyobrazić, że czas wewnątrz takiego tworu biegłby inaczej, bo zależałby od punktu w przestrzeni.

 

To jest zresztą najbardziej zabawne, że większość rzekomych racjonalistów jest święcie przekonana, że materia jest ciężka a czas istnieje. Ludzie tacy nie zadają sobie pytania, dlaczego materia jest ciężka skoro atomy są puste, czyli nic nie ważą i co to świadczy o naszej rzeczywistości. Czas w takim pojmowaniu wszechświata jest tylko trwaniem hologramu, który rozgrywa się dookoła nas. Czy ktoś może przyspieszać czas w naszej rzeczywistości? Zmiany, jakie mają rzekomo nastąpić w najbliższych miesiącach według wielu źródeł mają zachodzić głównie w nas, ludziach. Być może zmiana percepcji postrzegania upływu czasu jest po prostu tym śladem potwierdzającym, że zmiany rzeczywiście następują.

 

Możliwe, że czas jest w jakiś sposób zmieniany przez procesy, których do końca nie rozumiemy. Pojawiły się hipotezy, że czas może być manipulowany za pomoca instalacji HAARP. Większość badaczy HAARP podejrzewało, żemoże on powodować trzęsienia ziemi i wyzwalać huragany. Brazylijski naukowiec, dr Fran Di Augusto twierdzi, że stosując wysokie częstotliwości można zmienić, a nawet kontrolować zachowanie pola grawitacyjnego. Według Di Aquino można też zaginac czas powodując jego spowolnienie. Być może to co czuje ostatnio tak wiele osób jest efektem jakiegoś eksperymentu naukowego.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika MadMax

 Problem nie poczuciem czy

 Problem nie poczuciem czy czas szybko czy wolno , ale chodzi o wiadomości . czytam informacje o wydarzeniu politycznym , i mam wrażenie że ono nie mogło być tak oddalone w czasie  , np. wiadomośc o pmarańczowej rewolucji na Ukrainie , i teraz co sie dzieje , i przychodzi myśl że nijak nie pasuje mi okres rewolucji pomarańczowej z  tym co sam pamiętam . Poprostu moje wydarzenia nie pasują do daty wydarzen tejrewolucji . Za duża rozbieżność  i nie moge dopasowac daty wydarzeń na świecie do moich , gdyż wychodzi że byłem w szkole średniej a wiem na pewno że byłem już po studiach . Coś jest nie tak , a i wiele jest takich sytuacji . Nie jest to deja vu , bo nie chodzi że juz to widziałem a że nie pasuje coś do siebie .

Portret użytkownika Pan Wanda

1. "Teraz jednak szybki upływ

1. "Teraz jednak szybki upływ czasu zauważają nie tylko ludzie starsi, ale nawet! Więc można już zadawać pytanie (...)"
> (Nawet co?)
 
2. "Percepcja upływu czasu może być w jakiś sposób zaburzona, na przykład poprzez tak zdawałoby się abstrakcyjne zdarzenie jak umieszczenie Ziemi we wnętrzu wielkiej osobliwości kwantowej."
> (tak, zdawałoby się, abstrakcyjne)
 
3. "(...) czyli nic nie ważą i co to świadczy o naszej rzeczywistości."
> (O czym to świadczy?
Co świadczy o tym, że...
To świadczy o...
Świadczy to o...
Forma "co to świadczy" nie istnieje.)
 
4. "Większość badaczy HAARP podejrzewało, żemoże on powodować trzęsienia ziemi i wyzwalać huragany."
> (że może)
 
Profesjonalizm aż rzuca się w oczy. Brawo Wink

Portret użytkownika ja

no, nie wiem, ale wydaje mi

no, nie wiem, ale wydaje mi się, że podobno ciężar zależy od masy właściwej. A do tego dochodzi grawitacja, która podobno ma wpływ na to ile waży to co jej podlega. Chociaż sądzę, że to tylko kwestia czasu żeby ktoś odkrył, o ile już to nie jest zrobione, że jest zupelnie inaczej. A na marginesie. Niech mi jakiś mądry wytłumaczy, bo ja trochę niekumaty jestem. Jak to jest, że gdy w Polsce jest noc, czyli teoretycznie Polska znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi do tej, która jest zwrócona w stronę Słońca, widać z Polski w nocy Wenus, czyli planetę, która krąży wokół Słońca po mniejszej orbicie niż Ziemia. No to jakim cudem można Wenus zobaczyć na nocnym niebie?  Bo jak sobie narysowałem Słońce, Wenus, Ziemię z Polską po przeciwnej stronie to nijak mi nie wychodzi, że z Ziemi widać Wenus.  

Portret użytkownika Roobaczkowa

Właśnie mi się przypomniało,

Właśnie mi się przypomniało, że kiedyś dawno temu miałam wykłady z facetem, który zajmował się fazami aktywności i snu. Po tylu latach pewno opiszę to co zapamietałam bardzo nieprecyzyjnie. Twierdził on, że gdy w ramach eksperymentu na dłuższy czas umieści się człowieka w pomieszczeniu, w którym ilość dochodzącego światła nie będzie się zmieniała w ciagu doby i odetnie się go od innych wpływów zewnetrznego środowiska to człowiek ten też będzie miał regularnie tak jak teraz okresy snu i aktywności. Te nowe, zmienione  okresy snu jak i aktywności będą wydłużone. Sugeruje to, że nasz gatunek powstał w czasach gdy doba była dłuższa. Może szybkość obrotu ziemi wokół własnej osi się zmienia (przyśpieszyła) w bardzo długim nieznanym nauce cyklu? Może zbliżamy się do jakiegoś przełomowego momentu tego cyklu? A może nasz gatunek wcale nie powstał na Ziemi ale w jakimś kosmicznym laboratorium na innej planecie lub statku? Takie ,,drobiazgi" mogą mieć wpływ na nasze postrzeganie czasu. 

Portret użytkownika Pacal

Atomy nie są pustę tak samo

Atomy nie są pustę tak samo jak w ogóle próżnia. Próźżnia fiuzyczna to nie to samo co wyobrażona matematyczno-abstrakcyjna próżnia. Rzeczywista próżnia tętni życiem, energetyc znie fluktuuje. Atomy nie moga być puste bo składają się hierarhicznie na materię zaczynając od związków chemicznych. Gdyby nie było tak, nbie byłoby masy bezwładnej = masie grawitacyjnej, czyli nie byłoby grawitacji. O równoważnosci tych mas mówi ogólna Teoria Względnosci. Czas jest spleciony z 3 wymairami przestrzennymi, jak to właśnie oopisują teorie względnosci: szczególna i ogólna /STW i OTW/. Nioe wiem po co się tu produkuję na takie pierdoły podawane na tym oszołomskim forum z rzekomymi znawczami czasoprzestrzeni  z naciskeim na czas. Nie przyszło wam, matołki do głowy ta wersja, ze z przyczyn cywilizacyjnych chociażby, z tzw przyśpieszenia technologicznego i ekonomicznego, łykamy za duzo informacji, masę tejże musimy odsiewać i ewekt "sktócenia" vwl "pryśpieszenia" czasu mamy dzięki temu? Dziieci będące już w przedszkolu obsługują komputer!

Portret użytkownika remake

Zaraza "informacyjna" toczy w

Zaraza "informacyjna" toczy w zasadzie całą cywilizację i ludzie mają problem z przesiewaniem docierających do nich informacji. Rozpisałeś sie troche ale masz rację.... i może ktoś "Cię" przeczyta i użyje szarych komórek. A i jeszcze trochę sarkazmu: jak bym nie był po dwóch piwach to bym nie odpisał na Twój komentaż. 3msie.

Portret użytkownika NEUTRINO

Na czas wplyw ma . 1.

Na czas wplyw ma . 1. Grawitacja, im mniejsza tym czas plynie wolniej, dlatego zegary atomowe w satelitach maja korekte. 2. Predkosc ktora wynika z praw Alberta. 3. Na poczucie szybszego uplywu czasu ma pewien wplyw zmeczenie mozgu a to z kolei spowodowane moze byc zmiana rezonansu Ziemi . Nasz mozg jest obecnie calodobowo objety czestotliwosciami odpowiedzialnymi za stan aktywnosci nawet podczas snu. Inna kwestia jest czynnik zewnetrzny powodujacy zmiane energi atomow np jakas czestotliwosc pionowa , ale to szeroki temat i molo prawdopodobny.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Powiedziałeś nie prawdę. Jest

Powiedziałeś nie prawdę. Jest własnie tak: Czas zalezy od grawitacji odwrotnie proporcjonalnie.
Im jest ona większa, tym czas "płynie" wolniej.
 Korekta zegarów atomowych nie wypływa ze zmiennej grawitacji, lecz z innych czynników.
 Pozostałe elementy są bliskie prawdy.
 

Portret użytkownika ja

poczucie upływu czasu zależy

poczucie upływu czasu zależy od samopoczucia. Ludziom w więzieniach, zwłaszcza tym, którzy uważają że nie powinni tam być czas wlecze się w nieskończoność. Ludziom, którym powodzi się w miarę dobrze upływ czasu wydaje się przyśpieszać, a to dlatego, że mają dużo różnych planów i celów do osiągnięcia i zajmując się tym co robią po prostu nie zwracają uwagi na to jaki mają dzień tylko na skupiają się na tym co mają do zrobienia.  

Strony

Skomentuj