Drzewa mogą mieć lecznicze właściwości

Kategorie: 

greenplaneta.org

Nasi przodkowie wierzyli w cudowna moc niektórych monumentalnych roślin. Kultem były otoczone na przykład dęby. Również Celtowie otaczali drzewa szczególna czcią. Drzewa mogą uzdrawiać, ale również odbierać energię. Jak z wszystkim trzeba uważać.

 

Na popularnych wyjazdach integracyjnych grupy managerów bywają zmuszane do dziwnych praktyk. Mają obejmować drzewa czerpiąc siłę z natury. Jakkolwiek brzmi to absurdalnie a w tym konkretnym przypadku celem jest budowanie grupy to sama idea leczniczej mocy drzew nie jest tak do końca pozbawiona sensu.

 

Wśród znawców przedmiotu panuje pogląd, że nie wszystkie drzewa ofiarowują energię, są i takie, które działają jak energetyczne wampiry. Dlatego gatunek ma znaczenie. Obejmowanie drzew ma jeszcze inny wymiar, symboliczny, bo oznacza jedność człowieka z naturą.

 

Wśród najbardziej aktywnych drzew dających energię jest sosna, brzoza, morele, cedr, jodła i dąb. Kwitnące drzewa owocowe również stanowią istotne źródło energii. Nie jest proste odnalezienie "swojego" drzewa. Jeśli po kilkuminutowej sesji nie czujemy się wewnętrznie podbudowani a wręcz przeciwnie czujemy zawroty głowy, oznaczać to może, ze nie jest to "nasze" drzewo.

 

Energia drzew może być uzależniona od ich kształtu. Dlatego najlepszym dawcą jest dąb. On zawsze ma określony monumentalny kształt. Jak wiadomo istnieje coś takiego jak promieniowanie kształtu, EPS, i drzewo może kumulować energię, a drzewo je magazynuje. My obejmując drzewo zbliżamy się do jedności z naturą, uspokajamy aurę, wyciszamy się.

 

Efekt struktur porowatych zwany promieniowaniem kształtu to cos, co każdy może poczuć. Wystarczy pęk kłosów zbóż na tyle zbity, aby tworzył ładnego "jeża". Potem drugą rękę umieszczamy nad kłosami i powoli obniżamy rękę, ale nie dotykamy. Wtedy to poczujecie, to gwarantowane. Więc rośliny mogą nam rzeczywiście pomagać oczyścić swoją wibrację.

 

Promieniowanie kształtu jest też odpowiedzialne za niezwykłe możliwości piramid, ale ponieważ do nich jest trudniejszy dostęp to korzystajmy z ogólnie dostępnych surogatów, takich jak stare mądre drzewa dawcy.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... NAprawdę?...

... NAprawdę?... Niesamowite...! a ja myślałem, że sam to wymyśliłem i stosuję...- Korę dębu- brzozowy sok- energetyzujący kontakt z pniem drzewa, zwłaszcza brzozy...-żywica czereśni-żywica sosnowa-napar z ilgiwia świerku.... i takie tam inne...Można by powiedzieć, że w 21 wieku N.E. odgrzewamy wczorajsze naleśniki... 

Portret użytkownika Ampa Vatis

Nie tyle chodzi o energię, co

Nie tyle chodzi o energię, co o fitoncydy związki, które wydzielają drzewa do powietrza po to by zabijać bakterie wokół siebie. Drzewem o najaktywniejszych fitoncydach jest brzoza.Jeśli człowiek stoi w pobliżu brzozy to wszystkie bakterie są wookolo niego zabijane. W praktyce zaleca się minimum 15 minut dziennie przytulić do brzozy. Jest to forma leczenie naturalnego. 

Chcesz wiedzieć więcej? http://ampavatis.manifo.com/ 

Portret użytkownika Jaco

to co piszesz to jedno ale

to co piszesz to jedno ale energia to druga sprawa... drzewa potrafią kumulować energię eteryczną,  orgonu, pranę itp .. jak zwał tak zwał. wszelkie rzeczy z dewna będą pozytywnie promieniować dlając człowiekowi pewien komfort .. w domu warto mieć parkiet (nie panele bo to "lipa"), boazerię i inne elementy drewnianie

Portret użytkownika kozica

Piszecie, że topola ma zły

Piszecie, że topola ma zły wpływ na człowieka ale czy zawsze? Ja bardzo lubię topole, ich zapach, szum liści kojarzy mi się z morzem. Dobrze się czuję wśród topól, chciałabym nawet kiedyś posadzić kilka na działce (mam dużą). Czy jestem wyjątkiem?

Portret użytkownika elo

topola gromadzi negatywne

topola gromadzi negatywne emocje i je przesyła do ziemi, to jest taki żywy odpromiennik, ludze pierwotni którzy zrobią coś złego są wysyłani przez widzącego szamana by znaleźli topolę i stali przykładając czoło (czakrą trzeciego oka) do pnia tak długo jak trzeba - tj tak długo aż zło nie wyjdze z człowieka

Strony

Skomentuj