Uczniowie kolumbijskiej szkoły zostali opętani przez demony!

Zgodnie z reportażem jednej z kolumbijskich telewizji, szkoła w miejscowości Palomino padła ofiarą masowych opętań przez demony. Rodzice dzieci, które miały zostać opętane domagają się obecnie pomocy księdza z okolicznej parafii.

Cała ta sprawa jest dość osobliwa, bo mimo iż szóstka uczniów, została poddana opiece lekarskiej to zdaniem przedstawicieli szpitala, nie ma żadnej medycznej przyczyny dla ich zachowań takich jak nagłe omdlenia czy ataki agresji. Stąd też wzięły się bardziej paranormalne teorie uwzględniające udział demonów. Czy jednak rzeczywiście mamy tu doczynienia z ingerencją jakichś paranormalnych sił?

 

To wyjaśnienie wydaje się dość naturalne biorąc pod uwagę, że mamy to doczynienia z chrześcijańską szkołą i dość religijnym narodem. Kwestia tego czy jest to jedynie zbiorowa histeria (tak jak chcieliby sceptycy) czy rzeczywisty objaw działań szatana jest dość dyskusyjna. Jedyny dowód jaki posiadamy to mocno zamazane nagranie wideo udostępnione podczas reportażu telewizyjnego. Widzimy na nim wynoszonych z budynku ludzi i w zasadzie niewiele więcej.

Nie byłby to pierwszy przypadek gdy w Kolumbii miało dojść do masowego opętania. Jeszcze w ubiegłym roku w kolumbijskim mieście Lloro blisko 20 osób zostało opętanych w wyniku nieodpowiedzialnej zabawy z tabliczką Ouija. Kilka miesięcy wcześniej w bardzo podobny sposób opętano aż 80 osób z miasta Tarapoto. Czy oznacza to jednak że zdarzenia z Palomino są kolejnym rozdziałem w tej niepokojącej historii? A może poprostu źle zinterpretowanym przypadkiem masowej histerii?

 

 Znaleziono mityczną łódź podwodną którą miał uciekać sam Adolf Hitler

U wybrzeży Danii znaleziono niemieckiego U-Boota U-3523, którym według teorii spiskowych, przetransportowano część kierownictwa Trzeciej Rzeszy, najpierw na wyspę Fuerteventura, a potem po wypłynięciu z portu Jandia do Ameryki Południowej. 

 

Wrak niemieckiego okrętu podwodnego U-3523 został znaleziony na dnie morza u wybrzeży Danii. Łódź podwodna znajduje się dziesięć mil morskich na północ od Skagen, na północnym krańcu Jutlandii. Wyniki skanowania dna morskiego wykazały, że okręt jest na głębokości 123 metrów. Eksperci twierdzą, że na pokładzie takiej łodzi podwodnej znajdowało się przeważnie 58 członków załogi.

Według historyków, 6 maja 1945 roku, ten konkretny okręt podwodny został zatopiony przez brytyjski bombowiec B-24 Liberator. Stało się to podczas jego rejsu do Norwegii. Ponieważ wrak długo nie został odnaleziony historia U-3523 wzbogaciła się o wiele mitów w tym ten z rzekomą ucieczką nazistowskich przywódców.

Niektórzy twierdzą, że na pokładzie łodzi podwodnej znajdował się nawet sam Adolf Hitler. Jednak eksperci od zawsze traktowali taką hipotezę, z dużą dozą sceptycyzmu. Należy zauważyć, że okręty takie jak U-3523, w porównaniu z ich odpowiednikami w tamtych latach, były najbardziej zaawansowanymi łodziami podwodnymi na świecie. Po II Wojnie wyprodukowane egzemplarze przejęli Amerykanie, Rosjanie, Francuzi i Brytyjczycy, a potem użyli ich do stworzenia własnych łodzi podowodnych tej klasy.

Plan okrętu typu XXI - źródło: wikipedia

Okręty należące do typu XXI, były przykładem zaskakującego skoku technologicznego jaki dokonali Niemcy. Takie U-Booty, ze względu na zastosowany napęd zwany turbiną Waltera, mogły pozostawać pod wodą znacznie dłużej niż inne okręty w tym czasie. To czyniło z nich jednostki bezkonkurencyjne względem normalnych okrętów podwodnych. Była to rewolucyjna jak na swoje czasy konstrukcja, która właściwie zdeterminowała kierunki rozwoju wszystkich powojennych łodzi podwodnych. 

Odnalezienie słynnego U-3523 wcale nie kończy spekulacji na temat możliwej ucieczki przywódcy III Rzeszy. Legenda wedle której w Berlinie zginął sobowtór Fuhrera nie milkną do dziś. Upadek Hitlera rzeczywiście przypomina upadek Osamy bin Ladena. W obu przypadkach nie ma żadnej fotografii dokumentującej ich śmierć, jest tylko powtarzana w koło historyjka dla gawiedzi.

 

 Medytacja sposobem na długowieczność

Naukowcy postanowili przez 7 lat obserwować stan zdrowia osób, które regularnie medytują. Po zakończeniu badania pojawiły się wyniki sugerujące, że medytacja może wzmocnić zdolności poznawcze, a także chronić przed ich pogorszeniem się wraz z wiekiem.

 

 

Ludzie na całym świecie żyją coraz dłużej, przez co coraz poważniejszym problemem staje się spadek funkcji poznawczych w podeszłym wieku. Łatwiej kontrolować nam stan zdrowia naszego ciała, jednak w kwestii umysłu nadal jesteśmy bezradni.

 

Coraz więcej osób wierzy w prozdrowotne działanie medytacji, która nie tylko odpręża organizm, ale także może pobudzać nasze funkcje poznawcze. Uważa się, że osoby medytujące posiadają zwiększoną koncentrację, stabilność emocjonalną oraz kreatywność.

Co ważne, medytacja jest łatwa do praktykowania w domu, może wykonywać ją każdy i jak dotąd nie dopatrzono się jakichkolwiek negatywnych skutków ubocznych tej czynności. Wręcz przeciwnie, w kilku badaniach udowodniono pozytywny wpływ medytacji na nasze zdrowie.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego przez 7 lat badali grupę 60 osób regularnie praktykujących medytację, średnio przez godzinę każdego dnia. W sumie stan zdrowia uczestników badano 3-krotnie: przed rozpoczęciem 7-letniego eksperymentu, w jego trakcie, a także tuż po jego zakończeniu. Wyniki pacjentów porównywano z wynikami osób niezajmujących się medytacją.

 

Na początku badania oraz w jego trakcie medytujący wykazali lepsze ogólne samopoczucie, większą łatwość w radzeniu sobie ze stresem oraz zachowaniu równowagi psychicznej. 7 lat później u starszych uczestników grupy medytującej szczególnie rzucił się w oczy fakt, że nie pogorszyło się u nich funkcjonowanie poznawcze. Osoby te posiadały tę samą zdolność do koncentracji. Autorzy badań sądzą, że ich odkrycia dostarczają nowych, jednak konkretnych dowodów na to, że regularna medytacja może zapobiegać demencji w podeszłym wieku.  

 

 Obserwacja UFO nad Turcją lub sprytne CGI

Według mediów tureckich 16 kwietnia br.  widziano obiekt, którego pochodzenia nie można wyjaśnić. UFO widziano w pobliżu miasta Gaziantep. 

 

Nagranie dokumentujące to zjawisko jest spektakularne. Jest tak dobre, że aż za dobre i  istnieje duże prawdopodobieństwo, że może to być zwykły montaż.

 

Wskazują na to pewne charakterystyczne dla edycji wideo szczegóły, takie jak bardzo słaba jakość nagrania w celu ukrycia artefakty obrazu podczas stosowania CGI. Zwraca się też uwagę na nienaturalną trajektorię obiektu podczas przyspieszania.

 

Jest tez spora liczba osób, które wierzą, że to co pokazuje nagranie wydarzyło się naprawdę. Nie można z góry odrzucać wszystko, ale sceptyczne spojrzenie może być przydatne aby eliminować oczywiste fałszerstwa.

 

 Niezwykły obiekt został dostrzeżony na Antarktydzie!

Bardzo ciekawe zjawisko świetlne zostało zaobserwowane przez jednego z użytkowników platformy Youtube o pseudonimie Conspiracy Depot. Zgodnie z jego interpretacją, mamy tu doczynienia z regularnym kształtem położonym na jednym z antarktycznych zboczy który zdaje się emitować światło.

Ta niezwykła anomalia została odnaleziona za pomocą aplikacji Google Earth. Nie wiadomo do końca z czym mamy tutaj doczynienia ponieważ dziwny obiekt może być zarówno zwyczajną skałą co i sztucznym obiektem odbijającym światło słoneczne lub nawet tworzącym własne. Pytanie brzmi, po co ktoś miałby instalować tego typu urządzenie w samym środku śnieżnej pustyni?

Patrząc na ten obiekt z lotu ptaka, trudno nie odnieść wrażenia iż w pewnym sensie przypomina on wrak jakiegoś pojazdu powietrznego. Nie oznacza to oczywiście że musimy mieć tutaj doczynienia z pozaziemskim pojazdem choć to wyjaśnienie jest zdecydowanie pierwszym jakie nasuwa się na myśl. Równie możliwe jest również to iż widzimy tutaj jakiś zaginiony samolot, który rozbił się na górzystych wzniesieniach Antarktydy i pozostał tam przez dłuższy okres czasu.

Niestety nie dysponujemy zdjęciami tego obszaru z ostanich lat, a najnowsze zdatne do użytku ujęcie pochodzi z października 2009 roku. Wobec tego, zweryfikowanie tego czym jest ów niezwykły obiekt lub czy nadal znajduje się w tym miejscu, może się okazać bardzo trudne. Jeśli nie zupełnie niemożliwe.

 Strony

Subscribe to innemedium.pl RSS