1000-letnia rzeźba Buddy skrywała w sobie mumię zakonnika

Kategorie: 

Źródło: Internet

Tomografia komputerowa i endoskopia posągi Buddy z XI wieku, która odbyła się w holenderskim Centrum Medycznym Meander w Amersfoort, wykazała, że w starożytnej rzeźbie znajdują się zmumifikowane szczątki buddyjskiego mistrza Liuquan .

 

Mnich żył około 1100 i należał do chińskiej szkoły medytacji. Fakt, że w środku pomnika są szczątki człowieka, był znany wcześniej, ale badania przeprowadzone obecnie pozwoliły na ustalenie, że w zamian usuniętych narządów wewnętrznych mumii znaleziono skrawki papieru zapisanego starożytnymi chińskimi znakami.

[ibimage==24067==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Po badaniach mumia wraz ze statuą trafi na Węgry, gdzie będzie eksponowana w Muzeum Historii Naturalnej w Budapeszcie. Warto zwrócić uwagę, że niektórzy praktykujący buddyści wierzą, że takie mumie wcale nie są martwe tylko znajdują się w zaawansowanym stadium transu medytacyjnego.

[ibimage==24068==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==24069==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika baca

medytacja jest

medytacja jest niebezpieczna... tyle zawsze wiedziałem ale widząc 1000-letnie gigantyczne odciski na dupie w kształcie myszki miki już sam nie wiem czy mam się z tego mnicha śmiać czy płakać...

Strony

Skomentuj