460 lat temu Nostradamus opublikował swoje pierwsze przepowiednie

Kategorie: 

Źródło: Internet

W 1555 roku francuski jasnowidz żydowskiego pochodzenia, Michel de Nostre-Dame, znany jako Nostradamus opublikował swoje pierwsze prognozy. Zawarł je w książce "Przepowiednie Michela Nostradamusa" (Les Prophéties de M. Michel Nostradamus). Jego zwolennicy twierdzą, że przewidział on między innymi pojawienie się Napoleona i Hitlera.

 

Przewidywania zostały spisane w formie rymowanego czterowiersza, który jest zgrupowane w centurie (czyli setki lub wieki). Ponadto, wszystkie przepowiednie Nostradamusa są bardzo wieloznaczne i tajemnicze. Czterowiersze zostały napisane w mieszaninie czterech języków. Jasnowidz prawie nie określał dat wydarzeń z przyszłości niektórzy jednak próbują dociekać konkretnych dat na podstawie zaszyfrowanych poszlak.

 

Niejednoznaczne przepowiednie Nostradamusa można też interpretować zależnie od kontekstu. Dziwaczność przekazu jest często tłumaczona tym, że przyszłość widział on z perspektywy XVI wieku, zatem niekiedy korzystał z osobliwych porównań dla technologii, które widział.

[ibimage==24206==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jego przepowiednie niekiedy zawierały opisy atomowych grzybów. Zapowiadał też ekspansję Kalifatu, którą widzimy obecnie. Wspominał o wielkiej wojnie, która w XXI wieku rozgorzeje w Europie.

Persage I. 13: „Wielkie ogniste zdobyczne grzyby i świetliste strzały spadając z nieba będą towarzyszyły jego zwycięskiemu pochodowi, Wojna! Wojna! przybędzie do dumnych i chorych republik Zachodu”

Przewidywania Nostradamus mają też często odniesienia do ustawienia planet, ale z punktu widzenia współczesnej nauki ciała niebieskie nie mają wpływu na ludzi. Większość krytyków zgadza się z opinią, że dzieła Nostradamusa reprezentują tylko jego prywatne spekulacje i intuicyjne prognozy.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Całe te rzekome

Całe te rzekome przepowiednie, rzekomo autorstwa Nostradamusa, to zwykły, nic nie znaczący bełkot. Kiedyś przrczytałem opracowanie jakiejś Amerykanki na temat tych Nostradamusowych wypocin. Było, o dziwo, rzetelne, choć autorstwo było amerykanskie. Praca była skomponowana w stylu podrecznego wydania Biblii Żydów, tzn. lewa strona kartki zawierała oryginalny, starofrancuski tekst, a prawa angielskie tłumaczenie każdej linijki. Przestudiowałem te teksty i zaręczam wam, że to najzwyklejszy bełkot, który może oznaczać wszystko, albo nic, zależnie od potrzeb. Przy takich badaniach, jakie przedstawił Admin, najważniejszy jest tekst oryginalny, a nie jakieś domniemane "tłumaczenia" niewiadomego pochodzenia i nieznanego autorstwa. Dla tego w tekście przytoczonym przez Admina pojawiasię takie coś, jak "republiki zachodu". Czegoś takiego nie znajdziecie w tekście oryginalnym. Te wszystkie, rzkome sensacje, publikowane o Nostradamusie gdzie popadnie, to w większości wyssane z palca "oryginalne teksty", a na prawdę cały temat, to zwykły, nic nie znaczący bełkot. Tu bardziej na miejscu jest zastanawianie się, czy aby ktoś o wiele później po Nostradamusie nie skomponował tego "dzieła", aby móc pomagać sobie w swoich ciemnych machinacjach owymi "przepowiedniami".

Portret użytkownika MiterMan

belkotal jak juz mowilem

belkotal jak juz mowilem przed inkwizycja... doskonale wiedzial w jaki sposob ma swoje przepowiednie napisac...  pisal w roznych jezykach i tlumaczenia przekazuja sens dla zrozumienia czytajacego nie sa one czasami doslowne poniewaz z czasem nazwy sie zmieniaja i obecnie panuja inne nazwy jak za czasow nostradamusa... dlatego sa uaktualniane dla lepszej perspektywy ich tresci.... sa zaszyfrowane i zrozumie je delikatnie bardziej inteligenty czlowiek jak ten ktory tkwi w wąskim spektrum zainteresowan.... masz racje z tym że cieżko wlaściwie zintepretować lecz  zmaga sie każdy badacz pod tym kątem... a i w tym wyłania sie większosc  ktora daje ten zarys przyszlości... szkic czlowieka ktora zobaczyl wiecej jak ktos inny.... jest wiele kitu podpisana jego imieniem...  i stad biora sie zdania takie jak twoje...  analogiczne ludzie posiadajacy informacje tylko z tvn tez beda sie sprzeczacz z innymi ktorzy posiadaja wiedze z szerszego zakresu wiedzy... choc Ci pierwsi będą diabla za ogon ciągnąc zeby rozpalił piekło... zawsze bedzie o Nostradamusie głośno bo jego słowa leża bardzo blisko jak nie w samym srodku tego co staramy sie zrozumiec....  jezeli go studiowales to znasz jedna z centurii ktora mowi jasno i wyrażnie że jednym z licznych starterow 3WŚ bedzie  wybuch bomby atomowej na armi sprzymiezonych w kraju Tamerlana... i tu sie zaczyna cala dyskusja bo co to kraj Tamerlana ? to tereny iraku iranu kaukazu pakistanu afganistanu...  nie jedna osoba pisala na blogach w wiadomosciach ze 3wojna bo usa jedzie na irak... co sie zgadza z nostrą... lecz nie do końca a usa zaczeli przedtem wojowac w afganistanie i tak samo pisali wojna wojna...  wjadą do iranu myslisz bedzie inaczej ?  zrozumienie jego calego nakladu wiedzy ktora przekazal polega w tym ze trzeba do nich inaczej podejść jak zrobileś to Ty Smile Pozdrawiam

Portret użytkownika H.R.

Jeżeli naprawdę się tym

Jeżeli naprawdę się tym bełkotem interesujesz i czytałeś te bełkoty, to powinieneś wiedzieć, że każda, powtarzam KAŻDA z centurii sprawdziła się już w historii po kilka razy. Jeżeli ktoś nadal chce te bzdety przypasowywać do tego, co akurat się dzieje i rzekomo się wydarzy, to pozostaje życzyć mu zdrowia, bo rozumu nie ma już po co.

Portret użytkownika MiterMan

a co do przyszłości według

a co do przyszłości według Nostry >?< poswiecam sporo czasu na jego studiowanie...  i dla tych co w niego wierzą,, nie macie sie co martwic do momentu podpisania swiatowego pokoju w jerozolimie...  bo wedlug licznych centurii to zdarzenie opisywane jest jako starter 3 -W-Ś  dosłownie dzien Po....  przekladając na nasze jak izrael podpisze pokoj z palestyna wedlug nostry mamy nie cale 24h na zakupy, przewietrzenie bunkrów i ustawienie celownikow,....

Portret użytkownika MiterMan

nostradamusik pisal w sposob

nostradamusik pisal w sposob niejednoznaczny w obronie przed inkwizycja to dla kazdego jasne.. tyle tez ze jak sam mowil... opisal wiele drogowych mozliwości czasu i nie wszystko muszą one nastąpić choć zmiany są znikome  a z kolei dopiero po zdarzeniu moga wytypowac ktora to centuria.,,, pozatym czytam centurie z artykulu, znajoma lecz jakas inna sprawdzam u siebie a brzmi ona tak
"W złotym pałacu u stóp niebotycznej góry ogłoszą go Wielkim Mahdim i Nowym Mesjaszem,
W czasie wielkich uczt przełamie nogą w pół przyniesiony mu krzyż, a w dłoniach zgniecie gwiazdę Dawida,
Wielkie ogniste zdobyczne grzyby i świetliste strzały spadając z nieba będą towarzyszyły jego zwycięskiemu pochodowi,
Wojna! Wojna! przybędzie do dumnych i chorych republik Zachodu."   wiec wychodzi na to ze ktos sie bawi w manipulatorke heh  co nie jest pierwszym "błedem" wladcow tekstu na tej stronie....

Portret użytkownika baca

te przepowiednie są pisane na

te przepowiednie są pisane na bieżąco... wujek hitler też miał garść przychylnych "przepowiedni" postradamusa...
Słowianie jednak jak zawsze wyprostowali koczowniczy problem z żydowskimi przepowiedniami... teraz też to zrobią ale idealnie byłoby dla nas stać z boku i napuścić syjonistów na tych szmatogłowych z pustyni aby sobie nawzajem skoczyli do gardeł...

Portret użytkownika ...

Narkotyczne wizje powiadasz?

Narkotyczne wizje powiadasz? Wielkie państwo Kalifatu (zwane w jego przepowiedniach Talibanem) właśnie powstaje na naszych oczach. Jeśli masz odrobinę ciekawości nad swoją głupotą, to może zainteresują cię dalsze losy świata, które MOGĄ, ale nie muszą się wydarzyć. Te przepowiednie są tylko ostrzeżeniem, a nie faktem dokonanym. Polecam lekturę na http://xeibos.pl/?page_id=34 .

Strony

Skomentuj