Abdykacja papieża Benedykta XVI była wynikiem boskiego objawienia

Kategorie: 

Papież Benedykt XVI - źródło: dreamstime.com

Gdy 28 lutego 2013 roku świat usłyszał o abdykacji papieża Benedykta XVI wielu nie mogło w to uwierzyć. Było to o tyle dziwne, że nic na to nie wskazywało. Teraz pojawiły się nowe informacje na temat kulis tej decyzji i okazuje się, że według papieża emeryta kazał mu to zrobić Bóg.

 

Tajemniczy informator, w rozmowie z przedstawicielami agencji prasowej Reuters, wyznał, że ku abdykacji, papieża pchnęło mistyczne doświadczenie, wręcz objawienie, którego doznał. Według tego, co dowiedział się Reuters, to sam Bóg kazał mu opuścić urząd.

 

Brzmi to bardzo dziwnie, ale prawdopodobnie, bo przecież oficjalnie informowano, że Benedykt XVI ustępuje ze względu na stan zdrowia, a przecież nie zmienił się on dramatycznie od czasu abdykacji. Były biskup Rzymu miał opisywać paranormalne doświadczenie jako coś bardzo realnego. Bóg ukazał mu się w sposób widzialny i wprost wydał mu "rozkaz z góry". Z przekazanych informacji wynika, że Benedykt XVI uważa wybór swojego następcy, jako kolejne zamanifestowanie woli boskiej, mówiąc wprost uznał, że papież Franciszek został "wybrany przez Boga".

[ibimage==18805==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Wcześniej media podawały różne przyczyny nagłej abdykacji papieża i znalazło się w nich wszystko, począwszy od gejowskich skandali po pranie brudnych pieniędzy a nawet pedofilię. Teraz dochodzi wątek paranormalny. Benedykt XVI był pierwszym papieżem rezygnującym z urzędu od 600 lat, a Franciszek został pierwszym papieżem spoza Europy od 1300 lat.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika sby

Też natrafiłem na ten artykuł

Też natrafiłem na ten artykuł. Zadałem sobie jednak trud kliknięcia w link 'O informatorze' powyżej tytułu.
Dla leniwych: 'Niniejsza strona ma, przynajmniej w założeniu, charakter humorystyczny. Zawarte na niej informacje prawdopodobnie nie są zgodne z rzeczywistością, z wyjątkiem tych dotyczących Jarosława Gowina; te są absolutnie prawdziwe. Redakcja nie odpowiada za Polskę.'

Ręce opadają do kolan. Ochłońcie.

Portret użytkownika Fanka1

Z tym niby objawieniem, to

Z tym niby objawieniem, to kaczka dziennikarska na okres wakacyjny, jak kiedyś królolis. Jest wywiad w ONECIE. Abp Gaenswein zaprzeczył, jakoby przyczyną abdykacji papieża emeryta było jakieś mistyczne przeżycie, jak sugerowała przed tygodniem jedna z agencji. - Wymyślone od a do zet, nie ma w tym nic prawdy" - powiedział. 

Portret użytkownika jacek0123

Informacja o słowach papieża

Informacja o słowach papieża co do nieistnienia boga i bezsensu istnienia jest nieprawdziwa. Źródło opublikowano w j. polskim, zrobiłto ktoś złośliwie, bez podania autora, daty wystąpienia, odniesienia do rzekomego stanowiska episkopatu, którego nie było,.... bo wydarzenie nie miało miejsca. Niestety niektórzy ludzie podchwycili temat i zaczęli traktować tą informacje jako prawdę, ....ale nie wszystko co w internecie się znajduje jest prawdą. Dlatego uważajcie na to, co czytacie, a nie podążajcie za tanią i nieprawdziwą sensacją.

Portret użytkownika Alkud

Ale coś w tym jest, bowiem

Ale coś w tym jest, bowiem papieżB XVI zaraz po wstapieniu na tron wgłębił się w przepastne archiwa i biblioteki Watykanu by sprawdzić czy Joszua jest historyczną postacią. O tym pisał watykański dziennik. A więc , czyżby B XVI miał wątpliwoeci? Niestety nie podano do jakiego wniosku doszedła naprawdę.

Strony

Skomentuj