Afrykański szaman zginął testując amulet przeciwko broni palnej

Kategorie: 

Źródło: internet

W Nigerii zabito szamana, który zdecydował się przetestować amulet, który miał rzekomo oddalać wystrzelone pociski. Niestety próba zakończyła się dla niego tragicznie.

 

Aby zademonstrować skuteczność swojej magii, 26-letni czarownik Chinaka Adoezuwe umieścić na swojej szyi amulet, który sam wykonał. Potem aby przekonać kupującego podał mu broń i kazał do siebie strzelić. Amulet nie zadziałał, a szaman został zabity. Niedoszły kupiec narobił sobie poważnych problemów i został aresztowany. Według lokalnej policji jest podejrzewany o morderstwo.

Okazuje się, że w Afryce nie jest to pierwszy przypadek śmierci ludzi, którzy próbowali zweryfikować skuteczność popularnych nigeryjskich amuletów i eliksirów rzekomo chroniących przed pociskami. Mimo przypadków śmiertelnych, wiara w magiczne sposoby ochrony przed bronią palną, w zadziwiający sposób nie maleje. 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika boglupibyl

bo głupi zamiast zrobić

bo głupi zamiast zrobić amulet przeciwko pędzącym kulom to zrobił przeciwko broni haha i to tez powinien miec swiadomosc z czego kula jest czy ołów czy stal czy co bo to tez jest wazne podczas tworzenia amuletu, gdyby wiedział ze to samopał zabija a kula to by moze dzis żył

Portret użytkownika baca

po Klątwie Zabójczej

po Klątwie Zabójczej Marynarki teraz mamy Niesprawny Amulet... to lepsze niż mundial te newsy z Afryki

widzę że cała tamtejsza populacja bardzo stara się wypełnić lukę jaka powstała po zakończeniu kariery artystycznej Monty Pythona - i tak trzymać...

Skomentuj