Agartha - Nieznany świat uwięziony pod Ziemią w Zakazanej Krainie

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Jednym z najbardziej fascynujących i tajemniczych miejsc na Ziemi jest Zakazana Kraina Agartha, czyli Wewnętrzna Ziemia. To pozaziemski świat nieodkryty przez większość ludzi. Legendy opowiadają o tajemniczych tunelach i grotach, które prowadzą do tego magicznego miejsca, gdzie zamieszkuje zaawansowana cywilizacja.

Według rozmaitych teorii, Agartha jest ukrytym królestwem, schowanym głęboko pod ziemią. Wielu badaczy i podróżników próbowało odnaleźć ten sekretny świat, jednak większość tych wypraw zakończyła się niepowodzeniem. Przyczynia się do tego zarówno trudność w dotarciu do wejścia do Krainy Agartha, jak i próby ukrycia jej przed zainteresowanymi osobami.

 

Pierwsze wzmianki o Agartha pojawiły się w starożytnych mitach i legendach. To miejsce opisywano jako rajski ogród, gdzie panuje wieczne szczęście i pokój. Według niektórych podań, w Agartha żyją duchowe istoty, które są w pełni uświadomione i rozwinięte duchowo. Wierzono też, że dostęp do Agarthy był możliwy tylko dla wybranych osób o wysokim poziomie duchowym.

Niektóre historie mówią, że nazwa "Agartha" pochodzi od sanskryckiego słowa oznaczającego "niezmierzoną ilość światła". Według tych wierzeń, podziemna cywilizacja Agartha jest znacznie bardziej zaawansowana technologicznie niż nasza i posiada dostęp do niesamowitych źródeł energii. Jednakże, te twierdzenia mają charakter spekulacyjny i trudno jest znaleźć dowody na ich poparcie.

 

Jedną z najbardziej znanych osób poszukujących Agarthy był Aleksander Bardsley, amerykański podróżnik, który spędził wiele lat na badaniach i wyprawach w poszukiwaniu wejścia do Wewnętrznej Ziemi. Bardsley twierdził, że odkrył wejście do Agarthy w jednym z górskich masywów w Azji, jednak jego badania i raporty nigdy nie zostały potwierdzone przez niezależne źródła.

 

Innymi badaczami, którzy starali się odnaleźć Zaginioną Krainę, byli John Cleves Symmes Jr., amerykański dowódca wojskowy i Roger W. Sperry, amerykański neurolog. Symmes głosił teorię, że Ziemia jest pusta w środku i posiada otwór na biegunach, który prowadzi bezpośrednio do Agarthy. Choć jego teorie zostały obalone przez naukowców, Symmes zebranie dość dużą grupę sympatyków i entuzjastów.

Mimo to, większość naukowców i badaczy uważa teorie o istnieniu Agarthy za mit i fikcję. Uważają, że nie ma wystarczających dowodów ani potwierdzonych relacji na poparcie tych teorii. Współczesna nauka koncentruje się przede wszystkim na badaniu zewnętrznej przestrzeni kosmicznej i odkrywaniu nowych planet i układów planetarnych.

 

Niektóre obszary Ziemi są jednak trudne do zbadania ze względu na warunki klimatyczne lub trudny teren, co wzbudza wśród niektórych teoretyków wątpliwości co do kompletności naszej wiedzy o naszej planecie. Są osoby, które twierdzą, że rządy świata ukrywają prawdę o Agarthy i utrzymują ją w tajemnicy przed społeczeństwem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj