Alternatywna historia świata: Magiczna moc symboli (część 1 z 5)

Kategorie: 

Źródło: www.tapeta-kobieta-magia-kule.na-pulpit.com

Magia, słowo wytrych wywołujący obłęd w oczach i potężny ślinotok u jednych i pogardliwy wręcz politowawszy uśmieszek u innych. Słowo określające dziedzinę która oficjalnie nie istnieje ale każdy jakoś przypadkiem chciałby umieć czarować. I to nie tak jak politykierzy z ekranów TV wciskający wyborczym lemingom nieustająco rozkwitającą propagandę sukcesu Zielonej Wyspy Pokracznych Cudaków.

 

Nie żadną pseudomagię jaką się szczycą na spotkaniach biznesowych te wszystkie kundle alfa zapominając iż ich magiczność wynika tylko z bezwzględnego terroru psychicznego wywołanego groźbą zwolnienia szykanowanego przez takiego osobnika podległego mu pracownia.

 

Ja mam na myśli prawdziwą magie. Taką z tajemnych ksiąg i tajnych organizacji gotowych przelewać własne życie w obronie tajemnych zaklęć często i gęsto pisanych krwią porywanych na mace niemowlaków na skórach zdzieranych żywcem z chrześcijańskich dziewic. I bez znaczenia jest czy rzeczony mag żyje w wysokiej sięgającej gwiazd wieży czy w upstrzonej kośćmi znienawidziałych mu chrześcijan norze każdy z nich nie może się obyć bez symboli. Tej oprócz zaklęć podstawy magii. Jej istoty pomagającej magowi kontrolować świat wokoło niego.

 

Tak jak jest wiele szkół magicznych tak jest i wiele wypracowanych na przestrzeni wieków magicznych bohomazów mających pomagać adeptom tego co niezbadane w magicznych transmutacjach, rzucaniu uroków na nieopacznych prześmiewców magowej profesji czy ignorujących maga obiektów miłosnych westchnień jak również w kontrolowaniu przyzywanych stworów używanych zarówno do niewdzięcznej czarnej roboty jak i do walki z innymi magami, aniołami czy z bogiem.

 

Podstawowym symbolem odróżniającym prawdziwego maga od osobnika magopodobnego jest Pentagram.

 

 [ibimage==17594==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Rys.1 Pentagram – pięciokąt gwiaździsty foremny, figura geometryczna w wielu kulturach uważana za symbol magiczny, gwiazda pitagorejska.
(http://pl.wikipedia.org/wiki/Pentagram)

Symbol wyznaczający swoisty status danego maga wśród innych kamratów w profesji. Oczywiście Pentagram by miał moc musi być OLBRZYMI by jak umaszczenie osówek wprost rzucał się w oczy swoim "uciekaj bo zginiesz" nadającym noszącemu go magowi swoistego respektu u otaczającego go pospólstwa. Innym znaczeniem powyszywanych na strojach maga we wszelkich możliwych kolorach i wielkościach pentagramów jest pomoc w umagicznieniu adepta magii by mógł on gromadzić i w razie potrzeby korzystać z jak największego poziomu magicznej mocy gwarantowanej mu właśnie poprzez posiadanie na swych szatach ponaszywanych nań pentagramów, tych swoistych akumulatorów astralnej energii.

 

Takich substytutów midichlorianów znanych z Gwiezdnych Wojen. Dlatego też oprócz zwykłych Pentagramów jak ten powyżej "wtajemniczeni" wyższych stopni a zwłaszcza ci "szczególnie wybrani", ci "natchnieni boskimi wizjami", eksperymentowali tworząc nowe coraz "doskonalsze" wizerunki pentagramowych symboli mocy, wpisywane w koła, uzupełniane o napisy, coraz wymyślniejsze, coraz potężniejsze. Oczywiście wszystko w ich mniemaniu.

[ibimage==17598==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Rys.2 Pentagram runiczny 
(http://claraloca.blox.pl/2013/04/Pentagram.html)

 [ibimage==17597==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Rys.3 Współczesne pentagramowe wisiorki ochronne
(http://s1.favim.com/orig/13/pendant-pentacle-not-pentagram-pentagram-sil...)

 

 [ibimage==17599==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Rys.4 Pentagram wróżebny
(http://picx.findloveandlight.com/s/Pentagram_Tracker_to_interpret)

Powiedziane jest w Biblii iż Bóg umiłował Abla bo był prawy i pobożny. Nie spodobało się to występnemu Kainowi dlatego oprócz zabicia Abla dewastował on i wypaczał wszelką symbolikę odwołującą się do znienawidziałego przez niego BOGA w tym do rzeczonego Pentagramu.

 

Niszczenie przez Kaina Pentagramu - symbolu prawdziwego BOGA odbywało się albo poprzez  bezczeszczenie go satanistycznymi bohomazami tak by zablokować czy wynaturzyć jego znane od neolitu (najstarszy wykopany okaz pochodzi z 3500 p.n.e.) dobroczynne, ochronne działanie

[ibimage==17595==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Rys.5 Pentagram zbezczeszczony satanistycznymi symbolami
(http://0.tqn.com/d/altreligion/1/0/H/1/-/-/600px-Pentagram_Levi.jpg)

 

albo poprzez podejmowanie prób by na bazie boskich symboli zrobić takie odwołujące się do wielbionego przez niego diabła i jego występnych 12 plemion - potworów.

[ibimage==17596==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Rys.6 Pentagram satanistów/ judaistów
(http://3.bp.blogspot.com/-K68XG5tTvdE/ULUXfOacIpI/AAAAAAAAA7w/S-Y3qojN7H...)

 

Tak powstały dwie znane obecnie wersje Pentagramu, ta skierowana czubkiem ku górze uznawana za Białą, pozytywną i zaledwie tolerowaną przez kapłanów oficjalnych "światowych" religii postjudaistycznych jeszcze do niedawna zajmujących się żarliwym i krwawym tępieniem osób podejrzewanych o jej noszenie (patrz chociażby Inkwizycja) jak i Czarna - satanistyczna - z czubkiem skierowanym ku dołowi będąca obecnie w dobie światowego rozkwitu judeokultury wzorowym symbolem propagowanym wśród młodzieży mającym skłaniać ją przez kontakt z "pradawną, biblijną, semicką  obrzydliwością" do nurzania się w niegodziwościach wyznaczanych przez kamienie węgielne kultury "zachodniego świata" – sodomizmie, prostytucji, narkotykach, morderstwach, złodziejstwie, …. Czyli do bycia nowoczesnym świadomym wyzwań NWO yewropejczykiem.

 

I zanim przejdziemy do rozważań dotyczących prawdziwego znaczenia i pochodzenia Pentagramu przypomnijmy jeszcze te z jakimi dotychczas jest wiązany począwszy od kłamliwych bazujących na nienawiści Kaina do BOGA:

 

"Niektórzy Żydzi z ezoterycznych kręgów kabalistycznych widzieli w pentagramie symbol Tory - Pięciu Świętych Ksiąg.

Od XVIII w. pentagram jest również jednym z ważniejszych symboli masonerii i bywa interpretowany jako symbol człowieka , będącego w drodze do "odrodzenia" i "ubóstwienia". Pentagram w masonerii ukazywano jako jaśniejącą gwiazdę, z której ramion wychodzą płomienie lub promienie. Umieszczona w środku litera G oznaczała Boga (God, Gott), gnozę, geometrię. Gwiazda symbolizowała oświecenie, światło, życie, geniusz, doskonałość geometrii.

Znak gwiazdy pięcioramiennej w kolorze czerwonym został później spopularyzowany przez bolszewików za sprawą Lwa Trockiego-Bronsteina, członka loży masońskiej Wielki Wschód, co jest dobrą pożywką dla teorii wyznawców spiskowych teorii dziejów, doszukujących się masońskich inspiracji dla rewolucji bolszewickiej."

(http://www.kosciol.pl/article.php/2008092117090330)

 

Poprzez zakłamane pochodzące od "Świętego Oficjum" próbującego w ten sposób oduczać pogan od jego noszenia poprzez wynaturzanie jego znaczenia:

 

"Pięcioramienna gwiazda tak popularna w religiach pogańskich i magii znalazła swoje odbicie również w symbolice chrześcijańskiej w okresie wczesnego średniowiecza jako symbol pięciu ran Chrystusa (2 na dłoniach, 2 na stopach i jedną z boku)."

(http://www.kosciol.pl/article.php/2008092117090330)

 

poprzez takie uważane za mitologiczno-bajkopisarskie bo wiadomo iż dla kapłanów judeosatanizmu wszystko co wiąże się ze znienawidziałym Ablem czy Bogiem jest "In statu nascendi" pochodzące od Diabla:

 

"Ogrom dawnych wierzeń przypisywał pochodzenie pentagramu Bogini  (Kore), szeroko czczonej na terenach obejmujących obszary począwszy od Anglii aż po Egipt. Za jej święty owoc , uważano bowiem jabłko. Warto zauważyć, iż jabłko przecięte na pół przez jego równik tworzy prawie perfekcyjny pentagram, w każdym ramieniu którego znajduje się nasiono.

 

Pitagorejczycy natomiast uznawali pentagram za symbol prawdy oraz doskonałości. W czasach, gdy zmuszeni byli do przebywania w ukryciu, używali go jako znaku rozpoznawczego.

 

Celtowie znali pentagram jako znak Morrigan – bogini wojny i śmierci. Ponadto jako   ciekawostkę warto wiedzieć, iż Irlandia (jakby nie patrzeć jedna z ziem celtyckich) miała pięć wielkich dróg, pięć prowincji i pięć rodzajów prawa. Populacja wróżek (faerie) liczyła piątkami, a postacie mitologiczne nosiły płaszcze z pięcioma falbanami."

(http://efantastyka.pl/magia_pentagram)         

poprzez takie odtwarzane przez poszukiwaczy prawdziwego znaczenia symboli rozpowszechnianych dawniej wśród ludzi przez, brutalnie wymordowanych przez żydów, kapłanów "europejskiej chrześcijańskiej spuścizny dziejowej":

           

"Dla manichejczyków pentagram był jednym z najważniejszych znaków ezoterycznych. Uznawali oni cyfrę pięć za świętą, odnosili ją do pięciu żywiołów (woda, ogień, powietrze, światło, wiatr). Pentagram pojawiał się także w formie ukrytej, jako pięciopalczasta dłoń."

(http://www.kosciol.pl/article.php/2008092117090330)

 

do takich znanych z dzieł prawdziwych spadkobierców "chrześcijaństwa":

 

"Chrześcijanie uznawali pentagram za symbol prawdy i religijnego mistycyzmu. Nazywali go Gwiazdą Betlejemską i Gwiazdą Trzech Króli. O zaufaniu do niego świadczą także postacie historyczne jak np. cesarz Konstantyn, który używał go jako pieczęci i amuletu mającego chronić go przed złymi duchami." (http://tulipan.blogownia.pl/22024/Pentagram....html)

 

 

 [ibimage==17600==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Rys.7 Pentagram Manichejczyków (pentagram żywiołów)
(http://dziwnyatraktor.files.wordpress.com/2010/06/pentagram_zywiolow.png)

 

 

 

ciąg dalszy nastąpi......

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ja

Hmm a co z pismem

Hmm a co z pismem runicznym??? Same symbole nie mają magicznych mocy, ale tworzą obraz który widzimy "jak malowidło" bez składania kolejnych literek by przeczytać "sklecić" z nich wyrazy następnie zdania a ostatecznie całe frazy :]

Portret użytkownika Laura

Jestem po stronie Kaina.

Jestem po stronie Kaina. Biblia jest księgą symboliczną, hermetyczną i niezrozumiałą. Kaina i Abla każdy może znaleźć w samym sobie. To jest nasz dualizm. Kain należy do świata duchowego, Abel do świata tej natury. Każdy z nas ma w sobię oba te aspekty. Jesteśmy zarówno duchowi, jak i materialni. Jak Sfinks, pół człowiek, pół zwierzę uwięzione w piaskach pustyni tego świata ze wzrokiem skierowanym na Wschód. Jeżeli szukamy prawdy, jeżeli ten świat nam nie wystarcza, jeżeli widzimy, że naprawienie tego świata nie jest możliwe, to wtedy kierujemy nasz wzrok na Wschód, który zawsze był symbolem odnowy. Duchowy aspekt w nas musi zwycięzyć aspekt materialny, co symbolicznie oznacza, że Kain musi zabić Abla.

Portret użytkownika zico169

są trzy symbole , dla

są trzy symbole , dla obłąkanych maja magiczno moc a one tak naprawde są symbolami substancji kazda z substancji daje waładze nad ruchem kwarków , co ciekawe symbole mają więcej niz 4000 lat , mozna pentagram znależć we światyni jowisza , odwrucona piramida symbol bogini kali ,gwiazda dawida jest starsza od samego dawida jest na inskrypcjach tybetańskich mających ponad 6000lat i na malowidłach z wishnu . te wszystkie symbole to symbole substacji chemichnych związków złota i tlenu , poczatki tej technologi sięgają 28 milionów lat , substancje te były w jakiś sbosób wciskane w kamienie zwane moqui marbles ,ale znaleziono sbosób by zamykać te substancje w przezroczyste kamienie , to są święte kamienie o mistycznej mocy która pochodzi od ruchów kwarków a kamienie się zwą  naga -eye (oko smoka). te kamienie pełnio funkcje technologiczną słuzą do komunikacji i przekazywania ruchu kwarków, orginalne kamienie są nie szlifowane i mają ponad 5000 lat, szlif kamieni powstał od zachowywania się tej substancji w kamieniu , substancja zachowuje sie jak ferofluid 
http://www.youtube.com/watch?v=HQzEBBmF960
kamienie nie pełniły funkcji ozdobnych tylko miały znaczenie funkcyjne , dlatego mężczyżni je nosili
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=Bzwo3mj4U90
dzisiejsze oznaki władzy markują dawno technologie
[ibimage==17627==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null][ibimage==17628==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null][ibimage==17629==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null][ibimage==17630==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null][ibimage==17631==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null][ibimage==17632==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null][ibimage==17633==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null][ibimage==17634==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null][ibimage==17593==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null][ibimage==17635==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null]
 
 
 
[ibimage==17549==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null][ibimage==17548==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null][ibimage==17547==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null][ibimage==17550==400naszerokosc==400naszerokosc==self==null]

Portret użytkownika baca

Magia nie istnieje Imć

Magia nie istnieje Imć Twardowski - istnieją tylko łatwowierni i te odpustowe gadżety mające ich oszołomić - o rany te pentagramyz obrazka wyglądaja jak żywcem wyjęte ze sklepiku na podrzędnym dworcu - pewnie leżały gdzieś pomiędzy gablotą scyzoryków a regałem zapalniczek zippo-podobnych Smile
I niestety żadna magia z żadnego dworca nigdy przenigdy nie sprawi żeby w Polsce punktualnie jeździły pociągi - bo cudów nie ma, no tak czy nie?

Portret użytkownika Imć.Twardowski.herbu Księżyc

W okresię miedzywojennym na

W okresię miedzywojennym na podstawie pociągów regulowali zegarki tak to było glancuś cacuś dopasowane. Teraz to istotnie im większy burdel tym większe pianie jaka to nas "yewropejskość zaszczyciła." Zupełnie jak wczoraj we Warszawie co celowo ludzi gnoja burdel kominikacyjny czyniąc własnie po to by jak to rzad powiedział "Polacy opuszczali kraj robiąc miejsce dla stonki". O ona jak przedwojną chce na bezszczela za darmo zająć centrum Warszawy także i takim gnojeniem Warszawiaków by sami wkórzeni miasto opuszcvzali.

Strony

Skomentuj