Alternatywna historia świata: Magiczna moc symboli (część 4 z 5) - Kim był Jezus Chrystus?

Kategorie: 

http://www.tapeta-kobieta-magia-fantasy.na-pulpit.com/zdjecia/kobieta-magia-fantasy.jpeg

Kim był Jezus Chrystus? Oficjalna religijna propaganda głosi iż był Żydem. Taka mniej oficjalna, "odwilżowa", dopuszcza stwierdzenie iż to nie żyd a Nazarejczyk. Propaganda bo pomimo "opowieści" i spisanych cudów przez niego dokonywanych życie Jezusa w tamtych czasach w historycznych zapisach "przypadkowo" zupełnie nie ma potwierdzenia. Tak jakby był tylko fikcyjną postacią literacką.

 

O jednym odniesieniu Jezusa do Ozyrysa już wiemy. Teraz spróbujmy tę samą opowieść odtworzyć z drugiej strony bazując na dowodach historycznych jakie zachowały się do naszych czasów. Na podstawie życiorysu historycznego Boga który żyjąc wśród mas uczył je prawdziwej Drogi do Nieba.

 

Osobą którą możemy spokojnie dopasować do tej roli był Budda Siakyamuni, Wielki Nauczyciel, jaki zostawił po sobie to co dziś znamy jako Buddyzm. Ale czy naprawdę był pierwszy? Nie, był jednym z wielu wymienionych w buddyjskich pismach. Co o nim "oficjalnie" wiemy …

"Budda Siakjamuni (ok. 563-483 p.n.e.), właśc. Siddhartha (imię od rodziców) Gotama (przydomek) z rodu (klanu) Śakjów (z Saków czyli Scytów czyli Słowian) – mędrzec, założyciel jednej z religii powszechnych – buddyzmu.

Ujrzawszy niemowlę, mędrzec ów zareagował nieco dziwnie dla zebranych: najpierw ogromnie się ucieszył, a następnie zapłakał. Zapytany o to, czy dziecku nie grozi jakieś niebezpieczeństwo, odparł, że nie widzi żadnych niebezpieczeństw, przeciwnie – syn Suddhdhany będzie wiódł święte życie, a jego wpływy będą dalekosiężne. Jednak jemu samemu, niestety, nie będzie dane dożyć tych dni. Taka perspektywa nie mogła ucieszyć władcy, który w jedynym synu pragnął widzieć godnego następcę tronu, a nie świętego czy mędrca. Serce monarchy ogarnął zapewne niepokój tym większy, że spotęgowany niefortunnym zgonem jego ukochanej żony – Mai Devi – zaledwie siedem dni po urodzeniu syna. Chłopcem zaopiekowała się wtedy siostra zmarłej królowej, Māhapajāpatī Gotami." (przydomek Gotama – Getami tak na marginesie pachnie, kolejne Słowiańskie plemię, kolejny "przypadek"? )

(http://pl.wikipedia.org/wiki/Śakjamuni)

A czego o nim nam nie mówią? Pierwszą ważną przesłanką o tym kim był naprawdę jest jego wygląd. Był BIAŁY i miał RUDĄ BRODĘ bo od niej go zwali RUDOBRODY. Ludzie o takiej fizjonomii dziś są nazywani Irlandczykami (wedle "Poszukiwaczy Świętego Grala" Maria Magdalena też była zbiegłą do Irlandii rudowłosą albinoską) (http://pl.wikipedia.org/wiki/Rude_włosy).  

 

Drugą przesłanką jest to iż działał na ZACHODZIE a nie jak się podaje w Indiach bo w wielu pismach buddyjskich jest mowa "o podążaniu na ZACHÓD w poszukiwaniu oryginałów pism". ZACHÓD, GDZIEŚ DALEKO STĄD, HEN W NIEZNANE od obecnego miejsca znajdowania się osób tych Pism pożądających z Nepalu, Indii czy Chin.

 

Trzecia przesłanka równie żarliwie co poprzednie zbywana ciszą zawarta jest w samym systemie 5 Buddów Medytacyjnych. Tak, tu jest PODPOWIEDŹ KIM BYŁ NAPRAWDE. Popatrzmy na atrybuty opisujące zachodnią, "ognistą" (kolejna przesłanka) część Krzyża Swastycznego czyli rodzinę Buddy Amitabhy

[ibimage==17663==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Co tu jest ważnego co nie tylko każdy buddysta powinien szybko wyłapać. 

 

Sylaba nasienna  - HRIH

Symbol - Lotos

Bodhisattva - Avalokiteśvara

Ziemski Budda - Shakyamuni

 

Dlaczego te cechy są takie ważne. Ano dlatego, że: Od słowa HRIH pochodzi słowo Hristos -  CHRZEŚCIJANIE  (http://en.wiktionary.org/wiki/Hristos)

 

W Gobekli Tepe na pograniczu turecko-syryjskim odkopano ośrodek kultu Awalokiteśvary
(http://bialczynski.wordpress.com/2012/08/16/wzgorze-brzucha-glebi-gobekl...).

 

Budda Shakyamuni był podobnie jak Jezus zwany "Źródłem Życia i Światła" bo taki przydomek ma rodzic tej szkoły Budda Amitabha. Jakiś czepialski może zauważyć:  "ale lotosy to przecież  indyjskie kwiaty" Tak, zapytam? A o tym słyszeliście?

 

 

 

"Lotos to również legendarna roślina starożytności. Najpiękniej o niesłychanych właściwościach lotosu pisał Homer, przedstawiając historię Odyseusza i jego towarzyszy wracających spod Troi do rodzinnej Itaki. Zatrzymali się oni w drodze powrotnej na jednej z wysp Morza Śródziemnego. Była to mityczna kraina Lotofagów, czyli ludzi odżywiających się lotosem. Mieszkańcy wyspy okazali się przesadnie gościnni, co wydawało się podejrzane Odyseuszowi i jego towarzyszom, toteż nie dali się namówić do zjedzenia lotosu. Tylko dwóch żeglarzy dało się skusić na ten przysmak. Skutek był natychmiastowy. Już po pierwszym kęsie zapomnieli o ojczyźnie i rodzinach, odmówili powrotu do Itaki, chcąc na zawsze pozostać na szczęśliwej wyspie i spożywać lotos o prawdziwie niebiańskim smaku. Odyseusz musiał ich siłą wyrwać z rąk Lotofagów i przykuć łańcuchami do okrętów, aby nie mogli wrócić na lotosową wyspę. Nie tylko starożytna Grecja snuła legendy o lotosie. Wizerunki tej świętej rośliny pojawiły się na świątyniach egipskich już ponad 3500 lat p.n.e. Sama bogini Izyda objawiła swoim wiernym wyznawcom nad Nilem, że nie tylko owoce, ale również i kłącza tej rośliny są prawdziwym przysmakiem.

(http://cyklamen.blox.pl/2009/09/Symbolika-lotosu.html)

 

Lotos – kwiat znany i czczony w Europie. I to wcześniej niż Hindusi. Peszek nie? Kolejny "sekret" znany tylko akademikom by dziatwa wiernie waliła bałwanki pod krzyżem nienawidząc tych wszystkich których im "ksiądz dobrodziej wskaże".

 

A sama bogini Izyda kazała im ten lotos jeść czy może CZCIĆ jako religijny symbol buddyjski? Może opisane w micie o Odyseuszu "zjedzenie lotosa" to nie zaproszenie do "postradania zmysłów" jak się "przyjęło w oficjalnej bredniologi akademickiej uważać" tylko zwyczajne "wstąpienie do zakonu". Takie symboliczne wyrzeczenie się czynienia zła i przemocy.

 

Takie złożenie ślubów czystości i zostanie Buddystą/ Rodzimowiecą. To faktycznie dla zezwierzęconego Odyseusza lubującego się pławić we krwi wrogów czy szlachtowanych dla demonów ludzi jest rzeczą "przekraczającą jego pojmowanie świata". No bo jak można żyć w pokoju jak jego "BOŻEK KAZAŁ NUŻAĆ ŚWIAT WE KRWI, MORDOWAĆ WSZYSTKO CO LECI, CZYNIĆ SOBIE ŚWIAT PODDANYM. Brr.

 

Tak, dokładnie tak, wy tresowane w nienawiści do pogan kołtuny. Prawdziwe CHRZEŚCIJAŃSTWO TO BUDDYZM co widać i w nieudolnie poretuszowanych NAUKACH, w OBRAZACH, w MUDRACH (sposobie w jaki święci kościoła układają dłonie)  jak i w SAMYM JĘZYKU bo nie wystarczy tylko UKRAŚĆ I SIĘ PODSZYĆ BY NAGLE ZROBIĆ SOBIE BOGA Z DEBILA (oficjalnie "czczony" przez was Jezus to rabe jushua - antyrzymski podżegacz wojenny). Trza jeszcze mieć to coś co się wtłaczaną w główki rasistowską ideologią kastruje od urodzenia. Trza mieć to czego golemy nie mają. To czego przez całe życie poszukiwał Blaszany Żołnierzyk. WNĘTRZE. ŻYWE,  CIEPLUSIE WNĘTRZE a nie być jak to Mickiewicz mówił "(pełnym żmij) pobielanym grobem". Nie zrobaczywiałą satanistyczną pustką z jakiej tylko semiccy bogowie - Ohyda  i Obrzydliwość wyzierają spoglądając łapczywie co by tu jeszcze splugawić w nienawistnym im świecie stworzonym przez BOGA - Świętowita.

 

Jak to się odbyło?

 

Znany z Biblii Jezus będący w rzeczywistości Budda Shakyamuni był rodowitym Celtem jaki wraz z innymi powędrował do Palestyny wyzwalać ją z lokalnej tyranii jakieś satanistycznej satrapii. I tam w czasie tej wedrówki dokonał "wniebowstąpienia" wraz z przekazaniem nauk. Przekazanie jak wiemy odbyło się poprzez okazanie zgromadzonym "uczonym w pismach" kwiatu lotosu. I jak wiemy to okazanie wywołało istny gęgot rozsierdzonych "mędrców" bo:

1) zamiast przekazania nakazów, zakazów, wskazań i innych możliwych do spisania i skodyfikowania zaleceń religijnych zadrwił z nich okazując rosnący także w Europie kwiatek;

2) zamiast nich, utytułowanych znawców pism,  przekaz (zgodę na dalsze nauczanie) dostał ktoś z szarego tłumu na końcu (trybun) który się, widząc ten rytuał,  po prostu UŚMIECHNĄŁ.

 

 

[ibimage==17664==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Rys. 28 Naukowe wędrówki Celtów przez Europę
(http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/13celtowie/celt.htm)

 

Buddyzm jak wiemy jest systemem filozoficznym polegającym na zrozumieniu wyrażonej w pismach IDEI. Do tego trza mieć zdrowy mózg co przy chowie wsobnym u paranoików i schizofreników ciężko znaleźć. Oni się specjalizują jak autyści w pamiętaniu. Stąd judaizm jak i islam to nie religia tylko zbieranina komentarzy do komentarzy do komentarzy do komentarzy ….do przepisów Prawa mającego dać im odpowiedź na sakramentalne JAK ZYĆ, JAK ROZUMIEĆ czego z uwagi na wyznawaną rasistowską ideologie nie są pojąć wstanie (golem potrzebuje ciągłych nakazów i rozkazów bo inaczej się zapętla i psuje a jego życie traci wartość). I tak kółko się zamyka a frustracja tym wynikła plus wrodzona chciwość napędza ich do zemsty na tych którzy tą wiedzę i sami rozumieją jak i im żydom czy ogólnie semitom, dla ucywilizowania, dali.

 

I ponieważ buddyzm w całej Europie był znany jeszcze z czasów sprzed potopu to sztuczka faryzeusza Szawła z Tarsu z fałszywą zażydzoną kłamstwami i przeinaczeniami "chrześcijańską" Biblią miała szansę powodzenia. Sztuczka obliczona na udawanie tego czym się nigdy nie było by wejść w posiadanie skarbów ludów północy których semici im zawsze zazdrościli w tym tak pożądanego przez judaistyczne bożki złota.

 

I tak należy rozumieć irracjonalny z pozoru kronikarski przekaz iż Bolesław Chrobry walczył na Rusi z CHRZEŚCIJANAMI. On nie walczył z wyznawcami własnej katoobłudnej wiary. On mordował Rodzimowierców bo tym ten kult jest naprawdę - Buddyzmem w Linii Buddy Vairoczany.

 

I dlatego też by zamazać prawdziwe pochodzenie chrześcijaństwa odprysk satanistyczno-watykański zniszczył odłam konstantynopolski z jakiego pochodzi Biblia Prawosławna - przepisane z Sanskrytu na Głagolice Wedy (ich część), które później ulegały podobnej satanizującej, judeizującej cenzurze jak ich katolickie odpowiedniki. Te tak zwane "pismo święte" wydawane w Watykanie (papieże w swoich szatach mają buddyjskie  insygnia swojej władzy - skradzione z Arkony zresztą).

 

I tak naprawdę POGANIE są bardziej CHRZEŚCIJAŃSCY niż się kruchtowym "chrześcijanom" zdaje. Bo oni są tymi którzy będą zbawieni. Bo są PRAWDZIWYMI CHRZECIJANAMI.

 

A tu jest przykład powielania tej samej informacji po latach w tym samym politycznym celu

http://polskawalczacastopsyjonizmowi.com/2013/05/10/mit-gazowania-serbow...
 

o tak tylko podmieniając jak w Biblii co poniektóre kluczowe słowa jak imiona, nazwy miejscowości, daty etc dla osiągnięcia podobnego, z góry założoneg, politycznego celu.

                     

Tej samej klasy oszustwem jest dokonane w średniowieczu masowe spalenie wszelkich istniejących bibliotek zawierających antyczne oryginały i podłożenie (cudowne odnalezienie) kopii tych dzieł dokonane przez zakonników Watykanu. Cel takiego zamieszania był prosty - kopia udająca oryginał miała już odpowiednio spreparowaną zaaprobowaną przez papieży zawartość na jaką się można było później "powoływać" w sporach z królami czy "wrogimi" religiami.

 

 

W buddyzmie są trzy śmiertelne grzechy
- przeciwko Buddom,
- przeciwko ich Naukom,
- przeciwko wyznawcom.

 

I wykroczenie przeciwko wyznawcom. Wykroczenie przeciwko Indoeuropejczykom. Zniszczenie ich Państwa jest tym prawdziwym a świętowanym po wszelkich kościołach "Ukrzyżowaniem Chrystusa". A to jak już wiecie jest semicką satanistyczną magią by się na nowo Kaganat Słowian nie odbudował. Byście sami, jak dobrzy więźniowie, "świętując kaźń i śmierć" swojego Boga robili wszystko (magia znaczeniowa w tle) by Rzeczypospolita Polska upadała z łoskotem a wy popadali w biedę.

 

Prawdziwym ukrzyżowaniem Jezusa Chrystusa było wydziedziczenie Europejczyków z rodzimej kultury z wtłoczeniem ich militarną siłą w objęcia satanistycznej religii żydowskiej. W łapy judaizmu i jego kato-klonów. Wymazanie przeszłości o naszej kulturze dziś tak zbywanej pogardliwą ciszą. Każdy z was jest tym "Ciałem" jakie sami w "religijnej ekstazie" mordujecie i zjadacie by się Królestwo Boże nigdy więcej na Ziemi nie odrodziło. W bachanaliach krwi na cześć waszego śmiertelnego wroga yahwe.

 

 

I to "dziedzictwo Polaków" jest powodem czemu nasz kraj jest takim "oczkiem" w nienawistnej nam anglosaksońskiej głowie. Watykan jak i jego anglikański odprysk wraz z tresowanymi w nienawiści do Słowian żydami pilnują tylko by się tamto dawne przewłaszczenie nie wydało i przepowiednia Buddy Shakyamuniego o swoim następcy jaki się ma na świecie pojawić 2500 lat po nim nie przyniosła polityczno-religijnej zmiany i by sataniści okupujący ołtarze Boga nie musieli w popłochu uciekać na swój satanistyczny "Madagaskar" bo z Polską i Polakami są powiązane wszelakie prawdziwe przepowiednie o Nowym Świecie po Zmianach. I nienawidząc Rodzimowierców sprawiasz czytelniku iż wespół z faryzeuszami i satanistami pilnujesz by ŻADNA PRZEMIANA I POLEPSZENIE CZŁOWIECZEGO LOSU SIĘ NIE DOKONAŁO. MORDUJESZ SWEGO BOGA. BYŚ ZAWSZE CIERPIAŁ. BYŚ ZAWSZE MIAŁ GORZEJ.

 

 

A tak wyglądają zachowane w ludzkiej pamięci wyobrażenia Gwiazdy Betlejemskiej.

[ibimage==17665==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Rys. 29 Godło Etiopii
(http://pl.wikipedia.org/wiki/Etiopia)

 

[ibimage==17666==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Rys.30 Słońce z Werginy – (biblijna "Gwiazda Betlejemska")
(http://pl.wikipedia.org/wiki/Słońce_z_Werginy)

 

 

"Słońce z Werginy (stosowane jest także określenie gwiazda z Werginy) – określenie, nadane symbolowi, przedstawiającemu stylizowaną wieloramienną gwiazdę lub słońce o szesnastu promieniach. Symbol oparty jest o zbliżone wizerunki gwiazdy-słońca, spotykane w wielu miejscach terytorium Grecji, w tym także na wyspach greckich, niektóre z nich wcześniejsze o wieki lub o tysiąclecie.

 

Najbardziej znane, wykonane ze złota wizerunki Słońca z Werginy odkryto w 1977 roku w czasie prac archeologicznych w Werginie, w północnej części obecnej Grecji. Zostały one odnalezione na larnaksie w grobach królów starożytnej Macedonii. Pracami archeologicznymi kierował wówczas profesor Manolis Andronikos. Jego zdaniem grób, na którym odnaleziony został symbol słońca z Werginy, należał do Filipa II (król Macedonii z dynastii Argeadów (357-336 p.n.e.), który był ojcem Aleksandra Wielkiego, choć niektórzy przypisują grób Filipowi III, który był bratem przyrodnim Aleksandra Wielkiego zwanego też Aleksandrem III Macedońskim
(356-323 p.n.e. – Król Macedonii, hegemon Związku Korynckiego, król Persji, faraon Egiptu, król Azji)."   (http://pl.wikipedia.org/wiki/Słońce_z_Werginy)

 

 

Jak to jest, ze symbol uważany za "Jezusowy" jest znany światu jakieś 400 lat przed urodzeniem tego "żydowskiego zbawiciela"? Kolejny fakt przeczący rozsiewanym po ołtarzach satanistycznym antychrześcijańskim bredniom? Co nauka robi z "takimi faktami" niepasującymi do "dziejowej roli Rasy Panów w wypasaniu gojów"? To co w Iraku czy w Polsce – wysadza dynamitem. Bo "racja historyczna" musi być po właściwej stronie. A protestujących zawrzeszczy się zmasowanym opłaconym jazgotem o "antysemityzmie" tychże, nie klakierzy szatana? Tfu, "wielebni czciciele".

 

ciąg dalszy nastapi ......

 

Poprzednie odcinki

1. http://innemedium.pl/wiadomosc/alternatywna-historia-swiata-magiczna-moc-symboli-czesc-1-5
2. http://innemedium.pl/wiadomosc/alternatywna-historia-swiata-magiczna-moc-symboli-czesc-2-5
3. http://innemedium.pl/wiadomosc/alternatywna-historia-swiata-magiczna-moc-symboli-czesc-3-5

=========================

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Gerda

Żydówka lat 14 zostaje

Żydówka lat 14 zostaje zgwałcona. Ma męża starszego do siebie. Według prawa nalezy ją ukamionować bo jest nieczysta. Jak z tragedii zrobić happy end? Ówczesnym ludziom łatwo nie było. Oczekiwano na Mesjasza, wybawcę, który w jakiś prześliczny sposób da zmianę i nadzieję. Na tym tle na świecie pojawia się wielu mesjaszów. W skrócie rzecz ujmując - marketingowo wygrał jeden z nich, od lat karmi się nas piękną baśnią.Według mnie Jezus był Palestyńczykiem a zatem Arabem. Dziewica rodzi dziecko ? Magia i czary. Systemy religijne wpychają nam rytuały i stereotypy do naszych domów, mieszkań, a co gorsza w nasze umysły. Mamy z tego wszytkiego niezły pasztet, spotykamy się z ludźmi w święta, z którymi nie chcemy spotkać się w ciagu roku nawet przyy herbacie. Ci bez rodzin wyjeżdząją w góry z przyjaciółmi albo sami przemierzają szlaki, ci w rodzinach patologicznych przezywają gehennę w domach i oglądają beznadziejne programy tv o reklamach nie wspominającąc-jakieś bąbki, błyskotki, czekolady na poprawienie humoru, wmawianie, że rodzinna atmosfera przy współnym stole bo bóg sie rodzi. Ponoć co roku rodzi się w naszych sercach. Na tle sentymentów niektórzy sobie wybaczają niesłychane chamstwa ze łzami w oczach. A potem wszystko wraca do normy. Chamówa zostaje, relacje ciągną się chorobliwie jak wenezuelski serial. Człowiek się nie zmiania w jeden wieczór, może na jeden wieczór. Żeby było miło i żeby wszyscy zobaczyli jaki jest wspaniały. KIlka dni tzw. wolnego, o wiele za długo. Chcesz wziąć urlop, bierz i odetchnij,do tego świąt nie potrzeba. 6 stycznia swięto 3 króli. Jakich króli? Jeden posiadał 50 wielbłądów, inny 100 kóz a trzeci 2 woły.
Dodam z niesmakiem, że połykanie czegoś co symbolizuje czyjeś ciało to symboliczny kanibalizm. Po to właśnie człowiek zszedł z drzewa i się wyprostował...I jeszcze krwią popił...Fe.

Portret użytkownika trzyc

Polacy są znani z sandałów.

Polacy są znani z sandałów. Jezus też chodził w sandałach. Zaraz zaraz... Jezus był Polakiem - tak mniej więcej brzmi ten artykuł.
Ponadto, modlimy się "bądź wola twoja", a w Warszawie jest przecież Wola - Jezus był Warszawiakiem!
Kumulacja!

Portret użytkownika ja jestem inny ty

Tajemnica w tajemnicy a w tej

Tajemnica w tajemnicy a w tej tajemnicy tajemnica. Z powodu światopoglądu ukształtowanego przez środowisko, przeróżne szkoły, wychowanie, pamięć genetyczną a także przez Gazetę Wyborczą, telewizję i różnej maści jedyne prawdziwe religie bardzo ograniczona jest percepcja świata, w którym żyjemy. Tym bardziej, że nie jesteśmy kim jesteśmy a ten świat to jeden wielki fałsz.
Prawda jest na wyciągnięcie ręki, jeszcze bliżej bo w nas i dlatego jest tak dobrze ukryta, bo jest na oczach wszystkich. Ale te oczy oglądają fałszywą projekcję.
Ktoś wymyślił bogów których mamy wielbić i się ich bać i wmówił nam, że jesteśmy grzeszni, że potrzebujemy zbawiciela.
Jesteśmy w stanie sami tworzyć naszą rzeczywistość, jesteśmy stwórcami, jesli stwórcami to i bogami a gdy będziemy jednością, bo tak naprawdę jesteśmy tylko musimy to sobie uswiadomić, wszechświat stanie przed nami otworem. Każdy z nas nosi w sobie cząstkę boga, więcej, jesteśmy utkani z boga bo on jest źródłem, z którego powstało i wyeluoweało wszystko, także ty i ja. 
Znacie to, że myśl kreuje rzeczywistość.
Prawdziwą moc tej kreacji może nadać jedynie energia uczuć wypływająca z serca, w którym ukryty jest boski puls. Umysł zdominowany przez ego nie będzie na obecnym etapie dobrym wiodącym przewodnikiem.
Proces się rozpoczął i się nasila. Energia pozytywnych uczuć wypływających z serc budzących się ludzi kumuluję się i rozprzestrzenia po ziemi, to jest jak efekt motyla, który zapoczątkował rezonans, który nic nie może zatrzymać.
ja jestem inny ty
 
 
 
 

Portret użytkownika sinnucce

JAK ŚWIAT ŚWIATEM BYŁO DOBRO

JAK ŚWIAT ŚWIATEM BYŁO DOBRO I ZŁO .Nie miejsca sa złe czy narodowosci . To człowiek jako pojedyńcza istota tworzy sobie sposoby na życie .Im mocniejszy, sprytniejszy skupia wokół siebie innych i organizuje świat na swoja modłe .Jak by nie nazwać Bogów co byli i beda kiedy nas zabraknie, beda stać na dwu biegunach dobra i zła .Tylko my sami,decydujemy gdzie staniemy w danej chwili .Rytuały to wymysły dla podporzadkowania sobie ludzi .Nie trzeba wiele a może bardzo duzo NIE RÓB DRUGIEMU CO TOBIE NIE MIŁE .Tylko wtedy świat byłby nudny .Pomyślcie sami kto z nas chciałby ogladać 24 godz na dobe film bez odrobiny akcji .To jeden dzień a co dopiero wieczność .Ktoś nas stworzył to pewne .Po co ?????

Portret użytkownika Imć.Twardowski.herbu Księżyc

Proszę się nie niepokoić

Proszę się nie niepokoić brakiem 5 części. Wkrótce się pojawi tylko ją nieco historycznie ubogace by ezoteryka z początkowych części przeszła w żywą acz skrupulatnie wymazywaną, niechcianą bo słowiańską, przedkatolicką historię.
 
 
 
 

Portret użytkownika Lord_J

Cały czas zadaję sobie

Cały czas zadaję sobie pytanie o sens tego wszystkiego. No bo jak to może być, że dusza się wciela w ciało niepełnosprawne, skażone na starcie różnego rodzaju defektami, których palety nawet nie sposób ogarnąć, że umiera lub zostaje zamordowane będąc dzieckiem lub godzi się na smierć w skrajnych i wymyslnych torturach ? Czy to nie trąci jakimś sadomasochismem? To jest normalne? Dla mnie bynajmniej nie, ale jak to bywa w życiu, zawsze jest jakieś ale. W tej nieskończonej ilości bytów zawsze trafią się jacyś 'popaprańcy'.Ponoć prawdopodobieństwo urodzenia się na ziemi jest tak  znikome, że to CUD pomnożonym przez bilon bilionów, więc rodzą się tu różni "szczęściarze". My jesteśmy tymi "szczęściarzami". Nam się udało. Jedni na chwilkę, inni na dłużej. Reżyserują, grają główne role i przeżywają różne swoje "filmy", od komedii po horrory, wojenne i katastroficzne. Przypomina mi się piosenka Bajmu "Ogień z nieba", którą uważam za natchnioną. Tam są słowa: Gdyby płomień rozpalił się znów.
Wracam z nieba, mam ziemię u stóp.
Co tam sława i pieniądze,
ważne że, znów pragnę i błądzę.
Więc cały sens życia, to zabawa, zabawa w życie, a życie to gra DUCHA z samym sobą.  Bo co niby DUCH ma innego do roboty ?
Powiem Wam - NIC. Nie ma nic innego do roboty jak bawić się w życie .
Dlatego ja postanowiłem mieć w głębokim poważaniu różnego rodzaju oświecenia, nirwany, ćwiczenia i inne prawdy objawione. Bawię się w życie i ta zabawa dostarcza mi coraz większej radości.
I tym optymistycznym akcentem zakończę swoją wypowiedź.
 

Portret użytkownika Ja

Ciekawostkę taką niedawno

Ciekawostkę taką niedawno wyłapałem:
Serial "House" ostania część 4 serii, dialog pomiędzy Amber a Housem "mogłem przez przypadek przestawić słowa ale sens zachowałem"
_Amber - nie wierzysz w zmartwychwstanie
_House - musiałbym założyć heretycką żydowską sektę
hmmm
Pytanie czy to atak na religię, czy może coś więcej.
Może to co wiemy jest jedną wielką ściemą, może istniała osoba Chrystusa, ale nie w tych czasach o których nam się wmawia i nie był tą osobą o którą się go posądza "żydem czy nazarejczykiem, ale słowianinem - a wiele by to wyjaśniało"...

Portret użytkownika MARGO

baca pisze: "...Jezus

baca pisze: "...Jezus Chrystus to postać fikcyjna, bohater i to ja kuźwa mać ale tylko... literacki..."
____________
Baca, oczywiście masz prawo mieć swoje zdanie i myśleć co tylko zechcesz... - to Twoja i tylko Twoja sprawa...
Uważam jednak, że poziom Twojej inteligencji nie idzie w parze z taktem i tego typu zwroty jak:
"..wiec mordy w kubel i żyć nadzieją że żydostwo was robaczki oszczędzi i pozwoli wam lizać się po stopach..." - mógłyś sobie i nam darować i zatrzymć je dla siebie...
 
Po Zdrówka
 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem tego Boga ?  Czyż może od Boga się różnić ?   Czyż dąb nie jest w żołędziu zawarty  ? Czyż Bóg nie jest ukryty w Człowieku ?

Portret użytkownika baca

ta cala heca z Jezusem to

ta cala heca z Jezusem to niestety robaczki ale tylko i wylacznie niewielki ale ważny fragment zlozonej i skomplikowanej manipulacji. ot, ważny bo wazny ale tylko mały trybik...
to czy on był czy nie byl chyba jest dla myslących logicznie jasne...
Jezus Chrystus to postać fikcyjna, bohater i to ja kuźwa mać ale tylko... literacki...
dla naukowców i myslacych logicznie licza się bowiem fakty a nie pobozne mrzoki i jeszcze pobozniejsze zyczenia i to one wlasnie świadcza o tym (po rozważeniu wszystkich za lub przeciw) że nie bylo żadnego Jezusa Chrystusa.
ok?
nie bylo ponieważ nie ma najmniejszego śladu po jego "życiu" - nie ma a przecież powinno być WSZYSTKO jako postaci ktora wywarła najwiekszy w historii wplyw na ludzkosc, no tak czy nie?
zobaczcie ile "relikwi" jest po JPII, Napoleonie, Stalinie lub innych "Tutenchamonach" są kości, są zęby, są jakieś kuźwa kosmyki włosów i to nawet po nie mających ZADNEJ SŁAWY ludziach pierwotnych, są rękopisy  są dane historyczne wg ktorych o co ważniejszych postaciach wiadomo prawie jak im uplynął kazdy jeden po drugim dzien... te materialy są o milenia starsze od Jezusa a po nim... no pech,... nie ma nic. JEDNO WIELKIE ZERO!
jedynie masoni 33 stopnia typu James Cameron usiluja wciskac współczesnym lemingom kit że "odnaleźli grób Jezusa", "ewangelie Jezusa" itp itd... czyli kitu ciąg dalszy Smile
realnych dowodow brak... a skoro brak to w co wy tak naprawdę wierzycie? w scenariusz fikcyjnej opowiesci?
ależ tak.
dopoki nie pojawi sie jakikolwiek dowód na to że Jezus żył - kupujecie kota w worku a kupujący... kupujący powinien mieć się na baczności - jak powiadaja starożytni...
nieważne. ważne że wymyslenie Jezusa przez żydostwo miało jeden b. ważny cel - miało wam i waszym przodkom wbic do głowy parę prostych faktów:
1. Jezus był.
2. Jesus był uosobieniem dobroci i miłości.
3. Jezus był... antysemitą.
4. Jezus był bogiem a jednak...
5. ZYDZI GO BEZKARNIE ZABILUI!!!
wniosek dla lemingów:
Nawet Jezus boski i dobry żydom nie podskoczył - wiec mordy w kubel i żyć nadzieją że żydostwo was robaczki oszczędzi i pozwoli wam lizać się po stopach...
Taki jak wyżej jest bowiem cel "istnienia" Jezusa w waszych głowach - bo tylko tam on zyje - w mózgach naiwnych do granic możliwości - łatwo(wiernych) po prostu...
skończyłem, o Jezu... no więc...
z bogiem.... a teraz weźmy się i... wy walnijcie pokótę i pomódlcie się
a ja się uwalę na plaży...:-)

Strony

Skomentuj