Amerykanie odtajnili nagranie z pościgu za UFO nad oceanem

Kategorie: 

Źródło: Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, YouTube/To The Stars Academy of Arts & Science

Najnowsze odtajnione materiały filmowe amerykańskiej armii pokazują przebieg pościgu za niezidentyfikowanym obiektem latającym. Nagranie przedstawiające obiekt znajdujący się nad wodą, zostało zarejestrowane w 2015 roku, ale odtajniono je niedawno. Przedstawia ono zapis z kabiny należącego do US Army myśliwca F/A-18 Hornet.

Samolot poruszał się na nagraniu z prędkością poddźwiękową, 0,62 Macha. Pilot podjął się próby śledzenia lotu obiektu, jednak dwa pierwsze podejścia kończą się porażką, ponieważ poruszał się niezwykle szybko. Gdy udało się w końcu utrzymać kontakt wzrokowy z obiektem piloci nie kryją swojego podekscytowania i zdumienia tym, co widzą. Jeden z nich stwierdził, że zaobserwowany obiekt był „nie z tego świata”.

„Po 18 latach latania myślałem, że widziałem już prawie wszystko, jednak to było coś niesamowitego.” – powiedział komandor David Fravor.

Nie jest to pierwszy przypadek odtajnienia materiału filmowego zarejestrowanego przez wojsko. Już w grudniu zeszłego roku, The New York Times opublikował filmy zarejestrowane przez wojsko USA, na których widać niezidentyfikowane obiekty latające.

Ostatnio tematyka UFO staje się za oceanem coraz częściej trafia na czołówki. Media amerykańskie informowały niedawno, że Departament Obrony USA uruchomił specjalny program, który badał tego typu incydenty. Podobno oficjalnie został on rozwiązany w 2012 roku, ale niektórz w to wątpią.

„Program zaawansowanej identyfikacji zagrożeń lotniczych zakończył się w 2012 r. Ustalono, że istniały inne kwestie o wyższym priorytecie, które zasługiwały na finansowanie i, że w najlepszym interesie rządu było wprowadzenie zmian" – powiedział rzecznik Departamentu Obrony.

Chris Mellon, doradca i były zastępca sekretarza obrony ds. wywiadu, napisał w piątek artykuł w The Washington Post, w którym wzywa do zwrócenia większej uwagi na problem UFO.

„Nie mamy pojęcia, co kryje się za tymi dziwnymi incydentami, ponieważ nie prowadzimy żadnego śledztwa"... „Nikt nie chce być kojarzony z rewelacjami o UFO, bo nikt nie chce być wyśmiewany lub odsunięty na boczny tor, ponieważ interesuje się tą kwestią. W całym łańcuchu dowodzenia jest to poważna i powtarzająca się przeszkoda w rozwoju.” - stwierdził Mellon

Tematyka UFO nie może być już tylko domeną badaczy zjawisk paranormalnych. Nie można wykluczyć, że część z obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających wykonuje jakieś misje szpiegowskie i są to po prostu drony lub specjalne samoloty. Tym bardziej ich pojawienie się powinno wzbudzać zaniepokojenie i zainteresowanie armii, a nie uśmiech. Widać, że w US Army panuje właśnie takie założenie, a kto wie czy dzięki temu nie uda się trafić na coś nie z tego świata ?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika wodzu13

B ty to potrafisz spocić

B ty to potrafisz spocić temat podoba mi się opis ale znam to z symulatora , a wiesz kto robi elektronikę do F,a cała seria izrael i cud ze UFO taka technologia i wyłapuję to w cel Smile

Portret użytkownika Ziom

Tytuł troche a nawet bardzo

Tytuł troche a nawet bardzo przesadzony bo.

NIKT TAM NIE ŚCIGAŁ ŻADNE UFO.

Tylko nagranie z namierzenia niezidentyfikowanego obiektu poruszającego się bardzo szybko.

Nie bądź jak Pudel i nie pisz bzdur.

Portret użytkownika baca

no no amerykanie nie tylko

no no amerykanie nie tylko mają samoloty niewidzialne dla radarów ale i filmy niewidzialne dla widzów...

i dlatego najbardziej mi się podobają te w których afromorgan freeman jako lektor widzom o filmie na początku wszstko opowiada... a jak nawet morgan nie daje rady objaśnić to napisy na poczatku każdego szanującego się afrofilmu pomagają....

tu jednak usarmia zagubiła gdzieś te napisy zaczynające się od "dawno dawno temu w odległej galaktyce...." reżyser więc zrobił swoje własne i wcale mi nie przeszkadza że zajmują pół filmu, no bo przecież skoro i tak na nim niczego nie widać to przynajmniej jest coś do poczytania...

dziwne tylko że nagranie tych napisów "dawno dawno temu..." jest nadal utajnione...

Skomentuj