Amerykański Analityk twierdzi że rozwikłał tajemnicę Yeti

Kategorie: 

Źródło: M@tis

Yeti to legendarne stworzenie nazywane przez niektórych Wielka Stopa lub Sasquatch. Jego istnienie nie zostało udowodnione naukowo, a nieliczne zdjęcia tej kryptydy pozostawiają nieco do życzenia w kwestii ich wiarygodności. Analityk danych z firmy konsultingowej Pinney Associates twierdzi jednak, że znalazł dobre wyjaśnienie na opowieści o Wielkiej Stopie.

 

Mężczyzna porównał liczbę „spotkań” z wielką stopą w Ameryce Północnej, z migracją populacji niedźwiedzi czarnych w regionie północno-zachodniego Pacyfiku. Jego wykresy wskazują na ewidentną korelację między tymi wskaźnikami. Analizując dane liczbowe doszedł do wniosku, że średnio na każde ~ 900 czarnych niedźwiedzi w danym stanie lub prowincji przypada jedna obserwacja wielkiej stopy.

Idąc tym tokiem rozumowania badacz dotarł do szerszej bazy danych i upewnił się, że wraz ze wzrostem populacji niedźwiedzia czarnego rośnie liczba zgłoszeń odnośnie spotkań z Wielką Stopą. Takie wnioski sugerują, że zamiast Yeti, wielu naocznych świadków błędnie zinterpretowało swoje obserwacje. Czy znaczy to że mityczne Yeti jest jedynie zbiorczą fikcją? Jest za wcześnie aby wyciągać takie wnioski.

Rewelacje na polu statystycznym, można odbierać jako dowód na to że większość ze zgłaszanych obserwacji może być nierzetelna i wymaga dokładniejszej analizy. Jest to ważna przestroga, która kiedyś może zbliżyć nas do poznania bezdyskusyjnej prawdy na temat tego tajemniczego stworzenia.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika piotrek

Wielka Stopa nazwa wynikająca

Wielka Stopa nazwa wynikająca z ludzkiego prymitywu przez tysiąclecia . Ravana to syn Surji Vivasvana ostatni syn naszego pradziadka Boga Słońca , żyje na Zemi , ma wygląd goryla, ale jest niesłychanie inteligentną istotą wyżej postawioną w hierachi życia niż człowiek ma umiejętność wchodzenia w Eter zasłaniania się Eterem tak jak UFO, albo jak wiele bóstw półbogów egipskich jak np. bogoni Hathor (potrafiła odprowadzać dusze ludzkie przez wejscie Eter tam gdzie epojawia się dusza ludzka zaraz po śmierci)  Ravana imię sprzed kliku tysięcu lat jest niedostrzegalny kiedy chce, może stać obok człowieka w Eterze niewidzialny. Jest opisany w Vishnu Puranach !    

Skomentuj