Amerykański pilot twierdzi, że wojskowe obserwacje UFO występują powszechnie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Były pilot porucznik Ryan Greves z Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych opowiedział o swoich spotkaniach z UFO podczas ćwiczeń wojskowych organizowanych u wybrzeży Ameryki. Stwierdził, że obiekty te nie mają nic wspólnego z chińskimi balonami, jak wielu sądzi. W 2014 roku jego eskadra stale napotykała niezidentyfikowane obiekty, które pojawiały się niemal codziennie przez kilka miesięcy. Widzieli obiekty, które poruszały się z dużą prędkością pod wiatr i wyglądały jak sześciany wewnątrz kuli.

 

 

Na początku 2015 roku lotniskowiec USS Theodore Roosevelt na którym operował Greves przeniósł się w pobliże Florydy, ale w pobliżu statku nadal obserwowano UFO. Po odejściu z Marynarki Wojennej porucznik Greves założył organizację o nazwie Americans for Safe Aerospace, aby promować świadomość UFO i koordynację między sektorem publicznym i prywatnym.

 

Temat UFO - niezidentyfikowanych obiektów latających - jest bardzo stary i spotykany był w historii ludzkości nieprzerwanie od samego początku. Najsłynniejszy incydent miał miejsce w 1947 roku, kiedy amerykański pilot Kenneth Arnold zobaczył niewyraźne obiekty lecące w formacji nad górami stanu Waszyngton. Po tym incydencie rozpoczął się prawdziwy boom na UFO, a wiele osób zaczęło relacjonować swoje spotkania z niezidentyfikowanymi obiektami.

W 1969 r. rząd USA stworzył program Blue Book, który miał na celu badanie i analizowanie przypadków UFO. Program został jednak zamknięty w 1970 roku, ponieważ nie znaleziono żadnych dowodów na istnienie obcych istot ani technologii. Mimo to w ostatnich latach temat UFO ponownie stał się aktualny, ponieważ pojawiło się wiele nowych doniesień o spotkaniach z niezidentyfikowanymi obiektami. W 2017 r. rząd USA przyznał nawet, że bada takie przypadki i że ma specjalny program, który zajmuje się tym tematem.

 

Niektórzy eksperci uważają, że większość przypadków UFO można wytłumaczyć zjawiskami naturalnymi lub błędami percepcyjnymi. Są jednak przypadki, których nie da się wytłumaczyć żadnymi czynnikami znanymi nauce. To rodzi wiele pytań i wymaga dalszych badań. Warto również zauważyć, że nawet jeśli UFO nie są obiektami obcymi, badanie ich może prowadzić do nowych odkryć naukowych i przełom

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj