Amerykański psychiatra pomaga w identyfikacji opętań przez demony

Kategorie: 

Źródło: Francisco de Goya (1746-1828)

Od wieków, egzorcyzm to obrzęd wiążący się z wydaleniem złego ducha, który zamieszkał w organizmie człowieka. Stosowanie tego obrzędu jest oficjalnie uznane za ważną misję Kościoła Katolickiego. Jednak od 1999 roku Watykan każe dokładnie badać takie przypadki. Wątpliwości budzi rozpoznanie, czy ludzkie ciało rzeczywiście zostało opętane przez złego ducha, czy jest to po prostu choroba psychiczna.

 

 

Richard Gallagher to psychiatra, psychoanalityk i katolik. Niemniej przynależność do tych grup w żadnym stopniu nie przygotowała go do rozmowy, którą przeprowadził w latach '80. Na prośbę księdza, który w tym czasie pełnił funkcję egzorcysty w USA, uczestniczył on w przesłuchaniu kobiety, która przejawiała objawy zarówno chorób psychicznych jak i opętania. Kiedy jej zdolności paranormalne okazały się faktem, kapłan zabrał się za egzorcyzmy, które później zakończyły się sukcesem.

Ale dla Gallaghera był to dopiero początek nowej kariery jako konsultanta ds. egzorcyzmów. Teraz jest on czołowym ekspertem w swojej dziedzinie, ale nawet on nie może być wszędzie. Nie ma on też żadnych złudzeń co do większości innych psychiatrów, którzy nie wierzą w opętania i uznają je za czcze bajki. Na tą chwilę pragnie on jedynie aby byli przynajmniej bardziej otwarci na te zagadnienie i przypadkiem nie zaszkodzili ludziom którym próbują pomóc. Jego 25-letnie doświadczenie pozwoliło mu więc stworzyć listę kontrolną oznak, które mają pomóc w odróżnieniu paranoi od objawów rzeczywistego opętania.
Oto i kilka przykładów:

Mówienie źle o religii, duchownych, świętych symbolach, itp

Jest to bardzo dobre miejsce, aby rozpocząć, ponieważ w dzisiejszych czasach przypadłość ta charakteryzuje nie tylko osoby opętane ale również tak zwanych antyklerykałów, co nie oznacza wcale że są oni opętani przez demony. Gallagher twierdzi, że prawdziwie owładnięci ludzie, do tego stopnia gardzą religią i sączą na nią tyle jadu, że nijak nie umywa się to do ​​ludzi spotykanych na wiecach politycznych.

Niezwykła i nieoczekiwana siła

Oczywiście adrenalina może powodować, że ludzie potrafią dokonywać nadludzkich wyczynów w chwilach stresu, ale opętany jest w stanie użyć tej umiejętności wedle woli i głównie do siania zniszczenia i strachu wokoło siebie. Wzmożone akty agresji mają miejsce zwłaszcza wobec religii i każdego, który stara się takiej osobie pomóc. W tej kategorii Gallagher przyporządkowuje zjawisko lewitacji ,mimo że psychiatra nigdy nie widział tego fenomenu na własne oczy.

Mówienie w nieznanych wcześniej językach obcych

Za tym zjawiskiem może oczywiście stać tak zwany "Zespół obcego akcentu", który jest czasem wywołany poprzez silny wstrząs lub udar mózgu, ale Gallagher twierdzi, że opętani są w stanie rozmawiać z doskonałą jasnością i z zachowaniem gramatyki w językach, których nigdy nie studiowali. Ma się to objawiać zwłaszcza przy użyciu wyzwisk i przekleństw.

Znajomość ukrytych lub wstydliwych sekretów innych ludzi

O tym jak niesamowite jest to zjawisko, Gallagher przekonał się gdy po raz pierwszy ujrzał opętaną kobietę. Wtedy, kompletnie nieznajoma mu osoba opowiedziała mu sekret na temat choroby jego matki. To tylko jeden przykład, ale ukryta wiedza jest zazwyczaj o wiele bardziej głęboka, mroczna i wstydliwa.

Oczywiście jest to jedynie kilka przykładów a większość z nich nie stanowi tajemnicy dla fanów horrorów. Jeśli jednak widzisz jeden lub więcej z tym objawów u kogoś z twojego otoczenia poważnie zastanów się czy nie należy wezwać psychiatry, egzorcysty, policji lub wszystkich z powyższych naraz i rozwiązać ten problem raz na zawsze? Kwestię tego czy wierzymy w demoniczne opętania lub uznajemy je za zwykłe bajki warto wtedy pozostawić na później.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sio

Ech miałem tu już nic nie

Ech miałem tu już nic nie pisać, ale może admin czy kuzyn nie zeżrą mnie jak golonkę.

Te opętania to objawy skrajnej schizofrenii.

 Żaden demon czy szatan nie zachowuje się tak.

Źródłem takich problemów jest wiara religijna, która działa w dwie strony.

Krzyż nie ma żadnej mocy tylko ci, którzy się nim posługują i w to wierzą. Podobnie działają kapłani muzułmańscy - poznałem takiego w Indiach i szamani.

Te istoty, które się dolepiają do świadomości schizofrenika to niedoszli chrześcijani,muzułmanie czy żydzi i inni, którzy wierzyli w niebo i całe poprzednie życie poświęcili temu zagadnieniu jednocześnie nie szanując ich życia i innych tutaj na ziemi.

Nie ma walki czy wojny Boga z demonami i nigdy nie było.

Są tylko mity i wiara i brak prawdziwej wiedzy.

Jahve nie był bogiem ani Allach ani szatan.

Te zagadnienia dotyczą tylko pewnego czasu,który zmienia się i wszystko co jest z nim związane. To jest pewna funkcja, która wiąrze mity i zagadnienia w pewną rzeczywistość.

Co nie oznacza, że Boga nie ma. Ale jest też urojeniem podobnie jak zło czy dobro i ich walka ze sobą nawzajem

 

 

Portret użytkownika Zwykły Człowiek

Opieracie swoją wiedzę na

Opieracie swoją wiedzę na jakiś artykułach i kosmicznych energiach.

Byłem po złej stronie i wróciłem do Boga, właśnie poprzez Egzorcyzmy KK. To również długotrwała terapia jak odstawianie dragow. Pamiętajcie, że po każdym uwolnieniu demony chcą wrócić ze zdwojoną siłą. Trzeba się pilnować. Na własne oczy widziałem, słyszałem i doświadczyłem demony nie chcą opuścić ciał. Uciekają w płaczu i w bólu. A przegrywają gdy się ujawniają. Modlitwa myślach obok osoby opętanej doprowadza ją do wściekłości i duszności.

PS. KRK jest Kościołem Powszechnym. A zło i źli ludzie są wszędzie. Po owocach ich poznacie a ja mam widzę oprócz zła które jest wszędzie, owoce piękne owoce Duchownych i Świeckich z KRK.

CHWAŁA PANU!

A Wam Bracia i Siostry Pokój!

Portret użytkownika Jaroslaw

"Zwodzenie szatana.

"Zwodzenie szatana.
Udając, że boi się krucyfiksu, wody święconej lub tzw. Matki Boskiej utwierdza naiwnych ktolików w bałwochwalstwie.Dzięki temu pozyskuje kolejne dusze i kolejne ofiary."

"Czy hostia i krucyfiks odpędziły precz Siłę? Nie. Wszystko to było zręcznie uknutym zamysłem szatana, aby ludzie coraz bardziej polegali na protekcji swego księdza. Ceną za to były ich dusze."
Ogromne kolejki do egzorcystów w Polsce:
http://www.sfora.pl/polska/Ogromne-kolejki-do-egzorcystow-w-Polsce-a48466

Prawda o watykańskich egzorcystach -przeczytajcie prosze do końca tą historię :

http://stara.alberto.pl/traktaty/alberto4/alberto4_01.html

Pan Jezus powiedział do watykańskich egzorcystów:

"Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie. " Mat 7:22"

Strony

Skomentuj