Amerykański Think Tank RAND potwierdził istnienie fenomenu UFO

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Na stronie internetowej amerykańskiej organizacji non-profit RAND Corporation pojawiło się ciekawe opracowanie. Jest to dokument o fenomenie UFO napisany w 1968 roku przez George'a Kochera. Materiał nie był pierwotnie traktowany jako publikacja i powstawał na użytek wewnętrzny korporacji RAND.

 

RAND to prestiżowa instytucja i jej głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa narodowego na terenie Stanów Zjednoczonych. Czyni to od 1948 roku i są oni traktowani jako jeden z prestiżowych Think Tanków mający realny wpływ na kształtowanie polityki kolejnych amerykańskich administracji. RAND ściśle współpracuje z US Army i prowadzi badania w kwestiach społecznych na poziomie międzynarodowym.

 

Mimo, że opublikowane opracowanie jest już nieco leciwe nie straciło bardzo na aktualności. Znajduje się tam bardzo ciekawa klasyfikacja różnych obserwowanych anomalii. Ustalono precyzyjnie definicję UFO, oraz wspominano o zainteresowaniu tym fenomenem ze strony CIA.

 

Zastanawiająco brzmią już pierwsze akapity opracowania, w których pada stwierdzenie, że UFO istniało od wieków, ale po II wojnie światowej nastąpiło zdecydowane nasilenie ilości tego typu incydentów. Rządy państw świata mogą tego nie przyznawać publicznie, ale ewidentnie traktują te przypadki jako zagrożenie dla bezpieczeństwa. Część z nich to w istocie działalność wywiadowcza, ale niektóre przypadki, co ujęto w raporcie, "wychodzą poza zdolność pojmowania".

 

W dokumencie jest bardzo wiele danych i opisów, a także fotografii, część z nich dostępna jest jedynie w płatnej wersji raportu. Z tego opracowania wynika jednoznacznie, że zjawisko UFO występuje i nie może być w pełni wyjaśnione w obecnych warunkach.

 

Autor stwierdza ostatecznie, że konieczne są dalsze pogłębione badania tego zjawiska. One z pewnością trwały i w archiwach korporacji RAND znajduje się ciąg dalszy tej historii. Zastanawia również powód opublikowania tego dokumentu akurat w tym momencie. Jest to traktowane jako próba uczynienia z tematu UFO coś bardziej oficjalnego. Być może jest to związane z ujawnieniem czegoś przełomowego.

 

 

Źródła:

http://www.rand.org/content/dam/rand/pubs/drafts/2007/DRU1571.pdf

http://www.rand.org/pubs/drafts/DRU1571.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika wojtek

Witam, każdy kto zdaje sobie

Witam, każdy kto zdaje sobie sprawę bo w jakiś sposób wie jak koncentrować eter-orgon oraz w jaki sposób użyć częstotliwości odkrytych i dokłądnie okreslonych przez Bruce'a Leonarda Cathie'go jest już w 30 wieku i wiele informacji jakie podają dzisiaj media wygląda w świetle tej wiedzy na prawdziwe tak jak starożytna wiedza wszystkich kultur , które mówią tylko o tym, jak i odkrycia wielu takich badaczy jak Tesla, Rychnowski, Schauberger. Częstotlwiości i skoncentrowany eter to oczywiście początek technologi ale jej konkretne opracowania to już jest tylko kwestia czasu. Kto wcześniej zaczął to już ma.  Pozdrawiam  

Portret użytkownika H.R.

Całe te rewelacje RAND-u, to

Całe te rewelacje RAND-u, to standardowy bełkot. Najistotniejszy jest ustęp, cyt. "...część z nich dostępna jest jedynie w płatnej wersji raportu". I O TO chodzi! Bełkotem robi się czytelnikowi smaka, a w rzeczywistości chodzi o biznes - płatna część raportu.  Założę się, że z niej również NIC nie wynika. Pozdawiam!

Portret użytkownika b@ron

potwierdził istnienie

potwierdził istnienie UFO...czy obcych???...dyskusja o istnieniu UFO nie ma sensu, bo wszyscy wiedzą że istnieje, natomiast co do obcych, zdania są podzielone, ja uważam że obcych jest od cholery...tylko że biorąc pod uwagę wielkość kosmosu, zapewne istnieją obcy których głowa jest wielkości ziemi (o ile mają głowę) jak i ci wielkości bakteri, tak więc wnioski są proste, ziemia i człowiek nie może być punktem odniesienia w takiej dyskusji, ponieważ inne cywilizacje nie muszą mieć nic wspólnego z wyglądem bądź wielkością człowieka, nie muszą być nawet materialne, jak również oko ludzkie, bynajmniej nie musi dostrzegać coniektórych...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika kimbur

Mylisz się. Żyjemy we

Mylisz się. Żyjemy we wspólnym środowisku - to po pierwsze. Portal jest publicznie dostępny - to po drugie. Obowiązuje ustawa o języku polskim - ...  Istnieje coś takiego jak postawa obywatelska - ... Wszystko, co robimy, wpływa na nas samych ale i na innych!
Nie nawołuj więc do anarchii (przepraszam, ze tak wprost piszę).

Portret użytkownika maramucha

Kilka dni temu na Dolnym

Kilka dni temu na Dolnym Śląsku o godz. 23.00  widziałem, przez jakieąś minutę, dwa szybko poruszające się światła na niebie. Były jaśniejsze od gwiazd - coś, jak Jowisz.  Leciały w moją stronę. Zwróciły od razu uwagę, gdyż nie mrugały, jak samoloty.  Leciały skośnie w górę (w moim kierunku) i nagle się zatrzymały. Po kilku sekundach jedno z tych świateł zaczęło kontynuować swą podróż w tym samym kierunku, co przedtem, ale już wolniej, a drugie - lecieć w prawo, w dół - też wolniej. Jakby mi się zaczęły przyglądać.  Sytuacja była bardzo dziwna - wiedziałem, że jest to coś nietypowego. Czułem się nieswojo, ale podekscynowany. Po chwili poznikały. Nie wiem, co to mogło być - może drony?

Portret użytkownika Zoltek

ciekawe dlaczego gdy normalny

ciekawe dlaczego gdy normalny czlowiek potwierdza istnienie UFO, to uważany jest za wariata, a jak to robi jakiś patafian w sukience, to ma to być dowód.
Nic się nie zmieniło mimo XXI wieku i dostępu do wiedzy. Ciemnota kwitnie.

Portret użytkownika Homo sapiens

Rozważając interesujące nas

Rozważając interesujące nas zagadnienie UFO oraz Projektu wszechświata, należy je połączyć z jeszcze jednym, równie istotnym pytaniem: kim jestem, skąd się wziąłem? Jako ludzie wierzący w kreacyjne pojmowanie świata przyjmujemy prawdę, że nie jesteśmy dziełem przypadku, ale stworzył nas Projektant – stworzył nas człowiekiem.
Dlaczego to uczynił? Co znaczy być człowiekiem? Jaki był, jest zamysł Boga względem istoty ludzkiej jest tajemnicą którą każdy musi odkryć sam !
Zanim zostaniemy kiedyś asymilowani do ufo cywilizacji powinniśmy sięcieszyć wszystkim co nam natura daje, doświadczać natury i jej cudowności ! Przez stworzenie przemawia Stwórca, a jej zniszczenie będzie początkiem asymilacji...

Zapyta ktoś: jeśli taka jest prawda, to gdzie jest owa „wspaniałość” życia? Oczywiście jest pewien problem doświadczania pierwotnej, czystej formy miłości, dobra, piękna, szczęśliwości i radości, jaką Super Byt zaplanował. Wypływa to z faktu, że żyjemy w świecie skażonym już starożytnym kontaktem z Kimś kto zazdrości człowiekowi,  wiedzą przekazaną pierwszym lidziom, pierwszej cywilizacji. Ale od początku tak nie było! Niemniej jednak zamysł Boży, który był przy stworzeniu, nadal jest aktualny.
Pewne istoty zazdroszczą człowiekowi szansy jaką posiada, jest nią możliwość zbawienia o której opowiada znanynaukowiec w audycji do której dałem link...od 150 minuty (2 godz. i 30 min.)

Chodzi o całą przyrodę, tą wewnątrz człowieka też ! Dlatego Benedykt ostrzegał byśmy dbali o "ekologię ludzką"...
 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Fanka1

...Pewne istoty zazdroszczą

...Pewne istoty zazdroszczą człowiekowi szansy jaką posiada, jest nią możliwość zbawienia !!!"...
Stąd były i będą działania w stosunku do ciała i duszy ludzkiej. Jezus zmarł jako człowiek ale przekroczył po śmierci wymiary (piekło) i miał moc, by potem pokazać się ludziom i wrócić do Stwórcy w ciele uwielbionym, i to zawsze będzie dla nas tajemnicą. Szukajmy i my drogi powrotnej do Ojca. I oby nam kiedyś się to udało.

Portret użytkownika eRHea

Zaczynasz wpis od liczby

Zaczynasz wpis od liczby mnogiej - piszesz o sobie i kim jeszcze?
Kolejny wpis nie na temat.
"Jako ludzie wierzący w kreacyjne pojmowanie świata przyjmujemy prawdę, że nie jesteśmy dziełem przypadku, ale stworzył nas Projektant – stworzył nas człowiekiem."- a co z tymi, co nie wierzą w stworzenie przez projektanta?
 
"Zanim zostaniemy kiedyś asymilowani do ufo cywilizacji powinniśmy sięcieszyć wszystkim co nam natura daje, doświadczać natury i jej cudowności ! Przez stworzenie przemawia Stwórca, a jej zniszczenie będzie początkiem asymilacji..."- zniszczenie natury jedyne co pociągnie za sobą to zniszczenie, unicestwienie gatunku ludzkiego. Z prostej przyczyny - głodu. Bo życ możemy tylko i wyłącznie żywiąc się naturalną, pochodzącą z natury żywnością.
 
Czytam te twoje wpisy i muszę stwierdzić, że rzeczywiście - Icke miał rację
jesli bierzesz dane wejściowe z księgi bzdur
muszą ci bzdury wyjść...

Portret użytkownika MONSTER

"Być może jest to związane z

"Być może jest to związane z ujawnieniem czegoś przełomowego" - Prawie wszystkie starożytne kultury ujawniają nam prawdę o obiektach UFO. Czy w obecnych czasach posiadamy więcej informacji niż one? Oczywiście zamiast rysunków naskalnych i płaskorzeźb mamy zdjęcia i filmy. Ale czy to nas przybliżyło do prawdy? Zaraz pewnie ktoś się odezwie o przekazach chanellingowych, wspomnieniach uprowadzonych w hipnozie. Zapewniam was że w starożytności też istnieli tacy szarlatani i też twierdzili ze Ufo to ich stwórcy.
 

Skomentuj