Amerykański Think Tank RAND potwierdził istnienie fenomenu UFO

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Na stronie internetowej amerykańskiej organizacji non-profit RAND Corporation pojawiło się ciekawe opracowanie. Jest to dokument o fenomenie UFO napisany w 1968 roku przez George'a Kochera. Materiał nie był pierwotnie traktowany jako publikacja i powstawał na użytek wewnętrzny korporacji RAND.

 

RAND to prestiżowa instytucja i jej głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa narodowego na terenie Stanów Zjednoczonych. Czyni to od 1948 roku i są oni traktowani jako jeden z prestiżowych Think Tanków mający realny wpływ na kształtowanie polityki kolejnych amerykańskich administracji. RAND ściśle współpracuje z US Army i prowadzi badania w kwestiach społecznych na poziomie międzynarodowym.

 

Mimo, że opublikowane opracowanie jest już nieco leciwe nie straciło bardzo na aktualności. Znajduje się tam bardzo ciekawa klasyfikacja różnych obserwowanych anomalii. Ustalono precyzyjnie definicję UFO, oraz wspominano o zainteresowaniu tym fenomenem ze strony CIA.

 

Zastanawiająco brzmią już pierwsze akapity opracowania, w których pada stwierdzenie, że UFO istniało od wieków, ale po II wojnie światowej nastąpiło zdecydowane nasilenie ilości tego typu incydentów. Rządy państw świata mogą tego nie przyznawać publicznie, ale ewidentnie traktują te przypadki jako zagrożenie dla bezpieczeństwa. Część z nich to w istocie działalność wywiadowcza, ale niektóre przypadki, co ujęto w raporcie, "wychodzą poza zdolność pojmowania".

 

W dokumencie jest bardzo wiele danych i opisów, a także fotografii, część z nich dostępna jest jedynie w płatnej wersji raportu. Z tego opracowania wynika jednoznacznie, że zjawisko UFO występuje i nie może być w pełni wyjaśnione w obecnych warunkach.

 

Autor stwierdza ostatecznie, że konieczne są dalsze pogłębione badania tego zjawiska. One z pewnością trwały i w archiwach korporacji RAND znajduje się ciąg dalszy tej historii. Zastanawia również powód opublikowania tego dokumentu akurat w tym momencie. Jest to traktowane jako próba uczynienia z tematu UFO coś bardziej oficjalnego. Być może jest to związane z ujawnieniem czegoś przełomowego.

 

 

Źródła:

http://www.rand.org/content/dam/rand/pubs/drafts/2007/DRU1571.pdf

http://www.rand.org/pubs/drafts/DRU1571.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika wojtek

Witam, każdy kto zdaje sobie

Witam, każdy kto zdaje sobie sprawę bo w jakiś sposób wie jak koncentrować eter-orgon oraz w jaki sposób użyć częstotliwości odkrytych i dokłądnie okreslonych przez Bruce'a Leonarda Cathie'go jest już w 30 wieku i wiele informacji jakie podają dzisiaj media wygląda w świetle tej wiedzy na prawdziwe tak jak starożytna wiedza wszystkich kultur , które mówią tylko o tym, jak i odkrycia wielu takich badaczy jak Tesla, Rychnowski, Schauberger. Częstotlwiości i skoncentrowany eter to oczywiście początek technologi ale jej konkretne opracowania to już jest tylko kwestia czasu. Kto wcześniej zaczął to już ma.  Pozdrawiam  

Portret użytkownika H.R.

Całe te rewelacje RAND-u, to

Całe te rewelacje RAND-u, to standardowy bełkot. Najistotniejszy jest ustęp, cyt. "...część z nich dostępna jest jedynie w płatnej wersji raportu". I O TO chodzi! Bełkotem robi się czytelnikowi smaka, a w rzeczywistości chodzi o biznes - płatna część raportu.  Założę się, że z niej również NIC nie wynika. Pozdawiam!

Portret użytkownika b@ron

potwierdził istnienie

potwierdził istnienie UFO...czy obcych???...dyskusja o istnieniu UFO nie ma sensu, bo wszyscy wiedzą że istnieje, natomiast co do obcych, zdania są podzielone, ja uważam że obcych jest od cholery...tylko że biorąc pod uwagę wielkość kosmosu, zapewne istnieją obcy których głowa jest wielkości ziemi (o ile mają głowę) jak i ci wielkości bakteri, tak więc wnioski są proste, ziemia i człowiek nie może być punktem odniesienia w takiej dyskusji, ponieważ inne cywilizacje nie muszą mieć nic wspólnego z wyglądem bądź wielkością człowieka, nie muszą być nawet materialne, jak również oko ludzkie, bynajmniej nie musi dostrzegać coniektórych...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika kimbur

Mylisz się. Żyjemy we

Mylisz się. Żyjemy we wspólnym środowisku - to po pierwsze. Portal jest publicznie dostępny - to po drugie. Obowiązuje ustawa o języku polskim - ...  Istnieje coś takiego jak postawa obywatelska - ... Wszystko, co robimy, wpływa na nas samych ale i na innych!
Nie nawołuj więc do anarchii (przepraszam, ze tak wprost piszę).

Strony

Skomentuj