Antarktyda może być bramą do świata wewnątrz Ziemi

Kategorie: 

crystalinks.com

Teoria pustej ziemi może kiedyś zyskać poparcie w dowodach naukowych. Warto przypomnieć, że bardzo długo była to równoprawna hipoteza i dopiero wnioski, jakie wyciągnięto z badań sejsmicznych spowodowały, że ją odrzucono. Być może jednak nadejdzie wkrótce czas weryfikacji powszechnie uznawanych teorii naukowych.

 

Budowa planety jest nie do zweryfikowania empirycznie. Najgłębszy odwiert, jaki dokonano zrobili Rosjanie i osiągnięto głębokość zaledwie 12 kilometrów. Jest to ledwo draśnięciem skorupy ziemskiej. Nie mamy technologii umożliwiającej nam penetrację warstw naszej planety ani nie wiemy czy takie przedsięwzięcie jest w ogóle wykonalne.

 

Reasumując nasze wyobrażenie o wnętrzu Ziemi jest właściwie wyłącznie interpretacją matematyczną zebranych danych i niczym więcej, jest hipotezą taką samą jak teoria pustej ziemi.

Według niektórych hipotez wejściem do podziemnego świata, jaki znajduje się pod powierzchnia naszej planety może znajdować się na Antarktydzie. Według dość kontrowersyjnych teorii we wnętrzu Ziemi znajduje się cywilizacja odporna na niedobory tlenu i wysokie temperatury a nawet wewnętrzne słońce, które nasza nauka nazywa rdzeniem.

 

Ten wewnętrzny świat ma być pełny wody a dowodem na to jest to, że góry lodowe, które odrywają się od czap lodowych i dryfują po morzach składają się ze słodkiej wody. Skąd takie ilości słodkiej wody? Jedyne wyjaśnienie dla tego fenomenu jest takie, że woda wypływa spod ziemi. Skąd się jej bierze aż tyle?

[ibimage==13106==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Interesująco brzmią też teorie wiążące Antarktydę z UFO. Obserwacje dziwnych niezidentyfikowanych obiektów latających nad tym kontynentem są dosyć częste. Według zwolenników teorii bramy do innego świata właśnie na Antarktydzie wylatują i wlatują te pojazdy. Jednak do dzisiaj nikomu nie udało się zlokalizować miejsca, które jest wejściem do tego świata. Teorie te wiążą się też z wulkanami, bo w ich sąsiedztwie również widuje się sporo UFO. Być może nie tylko Antarktyda stanowi wrota do tego nieznanego podziemnego świata.

 

Poszukiwania dowodów na potwierdzenie słuszności teorii pustej Ziemi trwają. Gdyby kiedyś udało się to udowodnić zmieniłoby to wiele teorii naukowych i wyjaśniłoby niektóre współczesne zagadki nauki. Gdyby jednak okazało się, że faktycznie istnieją tam jakieś istoty być może lepiej dla nas, aby wiedza o nich nie stała się informacją publiczną.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zwierzak

Są jeszcze ostatnio mocno

Są jeszcze ostatnio mocno rozwijane badania nad neutrinami. Sądzę, że badania takie mogą raz na zawsze rozwiać wątpliwości co do budowy Ziemi czy jakiejkolwiek innej planety. Jak zapewne wiecie, neutrina to cząstki bardzo przenikliwe, oddziałujące za pomocą oddziaływań słabych. Oznacza to, że obiekt wielkości planety nie jest dla nich większą przeszkodą. Jednak, zgodnie z ostatnimi badaniami okazuje się, że neutrina uznawane dotąd za pozbawione masy, masę jednak posiadają. Znikomą, ale jednak. Oznacza to także, nieznaczną zmianę ich prędkości oraz innych własności podczas przechodzenia przez różne ośrodki masy. Od kilku miesięcy prowadzone są badania polegające nad przesyłaniem neutrin przez Ziemię. Niestety nie ma jeszcze (chyba), albo jeszcze o takich nie słyszałem, centrum badawczych wyposażonych w odpowiednie struktury do emitowania i przechwytywania neutrin, położonych w takich lokacjach, które pozwalałyby przesłać neutrina dokładnie wzdłuż średnicy Ziemi. Istnieją takie, które emitują i wyłapują neutrina wzdłuż cięciwy. Reasumując: neutrina, które mają do przebycia drogę tylko przez stałe elementy (skały, lawę itp) przybędą do punktu pomiarowego później, niż te których trasa przebiegała także przez pustą przestrzeń. Więc... do dzieła Smile

Portret użytkownika Jacek

Nie sądzę aby droga była

Nie sądzę aby droga była krótsza, poza tym nie latają tamtą trasą bo jest niebezpiecznie, w razie wypadku gdzie np. ludzie by przeżyli to zaraz by umarli z powodu mrozu -40.
Zawsze latają blisko kontynentów i wielkich lotnisk aby w razie problemu mieć gdzie wylądować, po co zapuszczać się nad biegun północny ??? Tam nic nie ma.
 
 

Portret użytkownika farox

Ech...śmieszą mnie te

Ech...śmieszą mnie te wszystkie powiedzenia typu: "prawa fizyki nie pozwalają", "to niemożliwe bo nauka nie potwierdza" i tym podobne. Zupełnie tak, jakbyśmy posiadali jakiś monopol na wiedzę ostateczną i całkowicie zweryfikowaną. Tymczasem wiemy tak mało, że aż wstyd się przyznać. W dodatku czy 100lat temu ktokolwiek z żyjących na ziemi ludzi przypuszczał że ludzkość poruszać będzie się szybciej niż dzwięk i porozumiewać na duże odległości bez pomocy kabla?
Wolne żarty moi drodzy. Przyznajmy to... jesteśmy w powijakach i jeszcze wielu praw żądzących Wszechświatem nawet w 5% nie znamy. Także nasze "mądre teorie" schowajmy do kapelusza, bo być może za 5-10 lat będą nadawały się tylko i wyłacznie na śmieci.

Portret użytkownika adept48

Zrozumienie wnętza Ziemi

Zrozumienie wnętza Ziemi wymaga innego spojżenia ... nie 3 wymiarowego . są istoty które mieszkają i mieszkały "we wnętrzu Ziemi."..np * w innym wymiarze .. i tak istoty 4 i 5 gęsości .. mogą się przemieszcać tam gdzie my uważamy za niemożliwe . ** były i są bazy podziemne i pod dnem morza ,oceanu ...też inny wymiar .*** dla istot wyższych gęstości np 6.. materia jest tylko niskiej wibracji energią.. można utworzyć  w niej -energii tunele i podróżować .****są też stałe portale przez ktore można się przemieszczać . do innych "wymierów czasowych" - przyszłość i przeszłość ..  i to właśnie może też być wyjaśnieniem lotu Adminała Byrda . ... 

Strony

Skomentuj