Antropolodzy przekonują, że Jezus Chrystus wyglądał jak typowy uchodźca

Kategorie: 

Tradycyjny europejski wizerunek Chrystusa kojarzy nam się z wysokim, szczupłym mężczyzną o jasnej skórze i długich włosach. Jednak antropolodzy z University of Manchester postanowili przeanalizować tekst Biblii i wykorzystać nowoczesne technologie, aby zrozumieć, jak Mesjasz wyglądało naprawdę.

 

Wątpliwe jest, aby Jezus prezentował się tak, jak przedstawiają go obecnie. W Nowym Testamencie trudno znaleźć precyzyjny opis wizerunku Proroka. Jedynie w Ewangelii Mateusza podano, że Judasz Iskariota wskazał żołnierzom Chrystusa przed ukrzyżowaniem, ponieważ wyróżniał się on wyglądem pośród swoich uczniów, pisze news.eizvestia.com.

 

Naukowcy podkreślają, że nigdzie w Nowym Testamencie nie opisano Jezusa Chrystusa, a ponieważ żadne fragmenty jego ciała nie zachowały się do dnia dzisiejszego, odtworzenie jego wyglądu za pomocą analizy DNA jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Współczesny wizerunek Syna Bożego, zdaniem antropologów, stworzyli artyści i malarze. Jednocześnie wiemy, że w niektórych krajach arabskich i Hiszpanii, nadano mu „czarne cechy”.

 

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak Jezus Chrystus wyglądał w rzeczywistości, izraelscy i brytyjscy archeolodzy postanowili zwrócić się do nowej i raczej nietypowej dziedziny nauki, jaką jest antropologia sądowa. I pomimo tego, że jego wygląd można odtworzyć tylko na podstawie poszlak, naukowcy nie wycofali się z projektu.

 

Wspomniana scena w Ogrójcu doprowadziła badaczy do przekonania, że Zbawiciel był typowym galilejskim Żydem, a ten okres opisano dość dokładnie w Biblii. Eksperci przeanalizowali czaszki ludzi, którzy żyli w tym czasie w Jerozolimie i skrupulatnie wykorzystali otrzymane informacje. Oni są przekonani, że Chrystus wyglądał staro, jak na swój wiek, bo przez długi czas pracował jako stolarz.

 

W rezultacie wykorzystania nowoczesnych technologii komputerowych, naukowcy stworzyli portret, który, ich zdaniem, przedstawia najbardziej autentyczny obraz Jezusa Chrystusa. Widać na nim silnego, śniadego mężczyznę z ciemnymi włosami.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Znawca

Te twierdzenia o Jezusie są

Te twierdzenia o Jezusie są wyssane z palca i robione po to by niszczyć wiarę w Syna Bożego ! Tu jest wyjaśnione o co chodzi z tą rekonstrukcją http://argonauta.pl/wszyscy-maja-byc-multi-kulti-neanderthalensis/
[ibimage==25968==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
Są tu na forum osoby które nienawidzą chrześcijaństwa i Boga dlatego piszą ciągle że tak to niby ma wyglądać ! To jest tak jak ten naikowec kreacjonista mówił że nienawidzą Boga za to że posiada prawa i je egzekwuje, bo chcą imprezować całe życie !

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika Xystos

ten na fotografi to wypisz

ten na fotografi to wypisz wymaluj Mohammed-ta sama inteligentna twarz.
 
Skoro ojcem Jezusa byl Duch Swiety to nalezy brac pod uwage ze w polowie
Jezys byl Kosmita ktory pieczolowicie wybral matke swego dziecka,nie typowa
zydówke
 
w tamtych czasach ludzie nieznali pojecia "kosmita"-wszystko to bylo Duchem.

Portret użytkownika niebieski52

Do tallinn: W Biblii nie ma

Do tallinn: W Biblii nie ma nic o Jezusie,katolicyzm fałszywie połączył w jednej księdze Biblię i niektóre Ewangelie.Przypominam że nie ma dowodów na istnienie Jezusa;Ewangelie to nie dokumenty i te które są dostępne napisano grubo po śmierci onego bo w 40 lat i później; Jezus to idea i zbiór danych z wielu religii począwszy od Sumeru,Egiptu...pamiętajmy że katolicyzm powstały w 325 r. nie jest chrześcijaństwem tylko uniwersalną religią stworzoną jako system władzy Rzymu.Tak jak przedstawia to katolicyzm to Jezus jest zbitkiem boga Słońce,Mitry,Jowisza,Saturna...i innych pomysłów wiejskich kapłanów. Jezus jeżeli istnial to miał fryzurę tzw. grecką,czyli pukiel kręcony do karku bo taka była ówczesna moda...ale jako "nawiedzony" to może i nosił długie.

Portret użytkownika El Koto

Ludzie. Jezus był królem

Ludzie. Jezus był królem żydowskim, a jego żona z rodu królewskiego wprost od Abrahama. To dlatego był proces i ceregiele znane wam z Biblii. Nie mogli go pedofile nierządnicy babilońskiej ot tak zwyczajnie zamordować, bo własnego króla tak się nie morduje, trzeba było uknuć spisek co też uczynili.
PS*
Czy ktoś wie kto jest nowym królem mafii chazarskiej?
Król Primakov i pretendent do tronu Kulczyk już leżą w pudełku poza szachownicą - więc kto teraz rządzi tą mafią? Kto był konkurentem Kulczyka? Podejrzewam, że nowy król jest z upadliny ...

Strony

Skomentuj