Archeolodzy odkryli chiński pałac z legendarnej dynastii

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Nowe odkrycie archeologiczne rzuca światło na architekturę zbudowaną w czasach starożytnej chińskiej dynastii Xia, o której wspominają legendy. Naukowcy będą mogli ocenić technologię budowy sprzed 4 tysięcy lat i poznać kamienie milowe kultury starożytnych Chin.

 

Jak podała państwowa agencja informacyjna Xinhua, archeolodzy odkryli pozostałości 4000-letniego pałacu w starożytnym chińskim mieście otoczonym murami, na terenie wykopalisk w prowincji Henan. W tej części środkowych Chin doszło do kilku odkryć archeologicznych pochodzących z czasów różnych starożytnych chińskich dynastii.

 

Uważa się, że starożytne, otoczone murami miasto Xinmi zostało zbudowane za czasów dynastii Xia, między 2070 a 1600 rokiem p.n.e. Archeolodzy odkryli pozostałości tego starożytnego miasta kilka lat temu na wschodnim brzegu rzeki Zhenshui. Snimi jest dobrze zachowane i jest związane z kulturą Longshan, starożytną cywilizacją, która zamieszkiwała niegdyś obszar dzisiejszej prowincji Henan i innych sąsiednich regionów Chin.

 

Ruiny pałacu odkryte przez archeologów zajmują powierzchnię ponad 1800 metrów kwadratowych. Pozostałością pałacu jest konstrukcja fundamentowa zbudowana w technologii ziem zagęszczonych z wykorzystaniem ziemi, kredy i wapna.

 

Li Bo, szef zespołu wykopaliskowego, powiedział Xinhua, że ​​archeolodzy uważają, że dziury wskazują, że „fundamenty należą do kompleksu mieszkalnego z tarasami od południa i północy, galeriami od wschodu i zachodu oraz dziedzińcem pośrodku”.

 

Inne odkrycia archeologiczne, które prawdopodobnie sięgają kultury Longshan i dynastii Xia, dokonano w starożytnym mieście Zhoukou, również położonym w prowincji Henan. Na terenie świątyni Zhuqi badacze odkryli pozostałości kopców popiołu, rowów i innych zabytków architektury.

 

Archeolodzy zwrócili szczególną uwagę na ruiny dwóch okrągłych budynków, składających się z ziemnych kolumn i ceglanych ścian, które prawdopodobnie służyły do ​​przechowywania zboża. Archeolog Fan Lisia powiedziała Xinhua, że ​​nowe odkrycia rzucą światło na starożytne metody uprawy w regionie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj